Smeg i Dolce&Gabbana zdobią swój sprzęt sycylijskimi motywami

Zdarzają się takie mariaże kultowych, cenionych w świecie marek, które zapierają dech w piersiach. Włoska marka Smeg, znana ze swoich luksusowych sprzętów AGD, zarówno małych, jak i dużych, oczarowała świat odważną, bardzo kolorową serią „Sicily is my love”. Ta niezwykła kolekcja powstała dzięki współpracy z domem mody Dolce&Gabbana. I Smeg i założyciele słynnej marki modowej (Domenico Dolce i Stefano Gabbana) kochają Sycylię - jej niesłychane krajobrazy, klimat i kuchnię oraz ludzi, którzy gotują z sercem. Ta miłość przejawia się we wzorach kolorowego AGD Smeg w edycji Dolce&Gabbana.

Kontrowersyjny, czy uroczy design?

Trudno dyskutować z faktem, że kolekcja włoskiego AGD - „Sicily is my love”, jest dedykowana ludziom odważnym o otwartych umysłach. Takim, którzy cenią sobie bardzo wyrazistą i ekspresyjną wizję projektantów marki Dolce&Gabbana. Spójrzcie na ich pokazy mody - ociekają feerią najróżniejszych, mocnych kolorów i akcentów. Czasem szokują, chwilami ocierają się wręcz o kicz, w opinii niektórych. Ale, po pierwszym szoku zarówno ich modowych popisów jak i kolekcji sprzętu Smeg Dolce&Gabbana nie sposób nie docenić.

Tradycja i nowoczesny, odważny design

Motywy roślinne, kwiaty, owoce, opuncje, wulkan Etna, anioły, ptaki - takie motywy znajdziesz na czajniku, tosterze, ekspresie do kawy, czy wyciskarkach do owoców z serii „Sicily is my love”. Niewątpliwie są krzykliwe, mocno akcentowane, ciągną uwagę swoim rustykalnym stylem. Bo tworzone są przez sycylijskich artystów.

Matryce wzorów małego AGD edycji Smeg Dolce&Gabbana były tworzone wstępnie ręcznie, a potem powielane mechanicznie w najdrobniejszych szczegółach. Co urocze, wzory na małym AGD są lekko wypukłe. Pod opuszkami palców możesz czuć fakturę „farby” – budzą takie skojarzenia, jakby każdy z małych, kuchennych sprzętów był malowany ręcznie.

Duże, ręcznie malowane sprzęty SMEG

Koncepcja kolekcji „Sicily is my love” Smeg i Dolce&Gabbana jest dość świeża. Pierwsze, tym razem od początku do końca ręcznie malowane lodówki, wolnostojące kuchnie i okapy pojawiły się po raz pierwszy w 2016 roku. Dla ciekawych - istnieje 100 ręcznie malowanych wzorów lodówek, które potrafią kosztować ponad 30 000 Euro. Jak luksus, to luksus.

Szczęśliwie, małe AGD Smeg z kolekcji „Sicily is my love” jest bardzo przystępne cenowo. Tak, by każdy miłośnik Sycylii, czy marek Smeg i Dolce&Gabbana mógł pozwolić sobie na spełnienie marzeń o niepowtarzalnej kuchni.

Producent
Seria
Cena