Aogami 2 - Mistrzowski, ręcznie kuty nóż szefa kuchni Gyutoh 21 cm, Katsushige Anryu

1299
Zapytaj o dostępność
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

Czego można spodziewać się po nożu wykutym przez człowieka, który całe życie poświęcił doskonaleniu kunsztu kowalskiego? Jak kroi się takim arcydziełem, które nie tylko wygląda popisowo, ale jest ekstremalnie wręcz ostrym przykładem ludzkiej pasji i cierpliwości? Kute japońskie noże to fenomen sam w sobie. Ale kiedy noże kują prawdziwi mistrzowie tradycyjnego kowalstwa, wkraczamy za ich pomocą na zupełnie nowy, kompletnie oszałamiający poziom krojenia.

Kultowe na całym świecie noże słynnego mistrza Katsushige Anryu są żywym dowodem na to, jak jeden człowiek potrafi podporządkować sobie luksusową stal wysokowęglową Aogami 2, która nazywana jest Aogami Super Blue Steel.

Dostajesz młotkowane noże, których nie powstydziłby się w swojej kuchni najsłynniejszy mistrz kulinariów. Te noże są zjawiskowo ostre, a za sprawą niepolerowanej, ciemnej stali na klindze, nieco pierwotne i surowe. Choć twardość stali Aogami 2, z której mistrz Katsushige Anryu kuje swoje noże, kształtuje się na poziomie 62 stopni HRC w skali Rockwella, ich ostrość wykracza poza wiele twardsze noże innych kowali. Oto, jak znawca stali potrafi odkryć i wykorzystać wszystkie jej atuty.

Tradycyjne, dwustronnie ostrzone, ręcznie kute japońskie noże mistrza Katsushige Anryu możesz ostrzyć raz na 3-4 miesiące. Wykorzystaj do tego kamienie syntetyczne, a uzyskany efekt przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania.

Młotkowane noże Katsushige Anryu, który swoją przygodę ze stalą rozpoczął w 1959 roku, już teraz stanowią swoisty rarytas na rynku ortodoksyjnych, japońskich, ręcznie kutych ostrzy.

Katsushige Anryu to postać legendarna w Japonii. Słynie nie tylko ze swoich kultowych noży, czy faktu, że jest certyfikowanym przez japońskie ministerstwo mistrzem klasycznego kowalstwa. Jest też ceniony za współtworzenie słynnej marki Masakage oraz Takefu Knife Village, czyli swoistego muzeum tradycyjnego kowalstwa, które kultywowane jest w rejonie Takefu od ponad 700 lat.

Ręcznie kute noże
mistrza Katsushige Anryu
i zaklęta w nich moc

 • ręcznie kute dzieła - przejaw pasji, dekad doświadczenia i wybitnej znajomości tradycyjnego rzemiosła
 • ostrze z ręcznie kutej stali wysokowęglowej Aogami 2, nazywanej Aogami Super Blue Steel + 2 warstwy młotkowanej nierdzewnej stali wysokowęglowej
 • twardość stali - 62 stopnie HRC w skali Rockwella
 • wygodny uchwyt w kształcie tzw. kasztana z drewna palisandru
 • ostrość - ekstremalna

W czym pomoże ci
21 cm średni nóż Gyutoh
mistrza Katsushige Anryu

NÓŻ DO KROJENIA
WARZYW I OWOCÓW

NÓŻ DO KROJENIA,
PORCJOWANIA MIĘSA

NÓŻ DO
PORCJOWANIA RYB

NÓŻ DO
SIEKANIA ZIÓŁ

NÓŻ DO KROJENIA
WARZYW KUCHNI
ORIENTALNEJ

Materiał

 • rdzeń ostrza - stal Aogami 2, zwana Aogami Super Blue Steel
 • dwie warstwy zewnętrze - niepolerowana, wysokowęglowa stal nierdzewna
 • rękojeść - formowane w tzw. kasztan drewno palisandru
 • skuwka - drewno pakka

Wymiary

 • długość ostrza - 21 cm
 • waga - 177 g

Produkty z tej samej serii

Obejrzyj wszystkie produkty z serii

Stal Aogami 2
jest trudno
sobie zjednać

 • Wysokowęglowa stal Aogami 2, nazywana też Aogami Super Blue Steel, wykorzystywana jest przez najsłynniejszych mistrzów tradycyjnego, japońskiego kowalstwa.
 • Jej obórka wymaga lat doświadczeń, niezwykłej cierpliwości, pietyzmu i wielkiego wyczucia, by jej nie zniszczyć i nie przehartować.
 • Noże ze stali Aogami 2, mistrza Katsushige Anryu, powstają w żmudnym procesie obróbki. Wymagają wielu ręcznych, powtarzalnych czynności, by całość robiła tak piorunujące wrażenie.
 • Wielu zdumiewa niezwykła ostrość noży mistrza Katsushige Anryu, które, choć 3-warstwowe, mogą konkurować ostrością z najlepszymi nożami damasceńskimi.
 • Twardość mistrzowskich noży kształtuje się na poziomie 62 stopni HRC w skali Rockwella, stąd doskonale się je ostrzy, długo trzymają ostrość i służą wiernie całymi dekadami.

Specjalista instruuje,
jak dobrze naostrzyć
noże mistrza Katsushige Anryu

Ortodoksyjne, dwustronnie ostrzone, dzikie i pierwotne w swoim wyrazie noże mistrza Katsushige Anryu warto ostrzyć na profesjonalnych kamieniach syntetycznych. Owszem, są droższe, niż klasyczne kamienie ceramiczne, ale efekt ostrzenia na nich przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania.

Jeśli zdecydujesz się wykorzystać potencjał kamieni syntetycznych, Twój nóż mistrza Katsushige Anryu będzie ostry nawet przez 3-4 miesiące. Wszystko, oczywiście, zależy od częstotliwości użytkowania noża i typu desek, na których kroisz.

Ostrzenie japońskich noży
wcale nie jest trudne
Obejrzyj nasz film!

 • Niektórzy obawiają się ostrzenia japońskich noży. Ale, jak mówi mądre przysłowie, strach ma wielkie oczy. Po kilkunastu minutach ćwiczeń okazuje się, że to naprawdę prosta sprawa.
 • Jak dobrze ostrzyć? Nasz film poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces. Już po pierwszym obejrzeniu uznasz, że to zajęcie dla każdego.
 • W filmie zobaczysz ostrzenie japońskiego noża na kamieniu ceramicznym. Na kamieniach syntetycznych ostrzy się analogicznie. Jedyna różnica - nie trzeba ich moczyć przed ostrzeniem, a jedynie co jakiś czas polewać wodą, by były przez cały czas mokre.

Specjalista sugeruje,
jak dobrze dbać
o japońskie noże mistrza Anryu

OSTRZ NA KAMIENIACH
CERAMICZNYCH LUB
SYNTETYCZNYCH

KRÓJ NA DESKACH
Z DREWNA

PRZECHOWUJ NA
LISTWACH LUB PULPITACH
MAGNETYCZNYCH

NIE KRÓJ MIĘSA
Z KOŚCIĄ

NIE KRÓJ
MROŻONEK

NIE KRÓJ OWOCÓW
CYTRUSOWYCH

NIE MYJ
W ZMYWARCE

 • do ostrzenia wykorzystuj kamienie o gradacji 1000 i 3000; do polerowania ostrza użyj gradacji 5000 lub 8000 (kamienie znajdziesz poniżej)
 • dwustronnie ostrzone tradycyjne noże Katsushige Anryu szlifuj na kamieniach syntetycznych w proporcjach 50/50 lub 70/30 (na 7 ruchów z jednej strony przypadają 3 z drugiej)
 • korzystaj z desek z wysezonowanego drewna wysokiej jakości, np. z teaku, bambusa, dębu, orzecha, czy japońskiego drewna hinoki
 • noże przechowuj na listwach bądź pulpitach magnetycznych; nie korzystaj z bloków szczelinowych, które tępią ostrza przy nieuważnym wsuwaniu noża
 • nożami mistrza Anryu nie wolno kroić mięsa z kośćmi i mrożonek, podważać denek słoików, czy otwierać puszek
 • czernione, ręcznie kute japońskie noże myj zawsze ręcznie, a po każdym użyciu nóż umyj i wysusz

Produkty, które dopasujesz
do ortodoksyjnego noża
mistrza Katsushige Anryu