Im więcej czasu spędzamy w kuchni, tym mocniejsze rodzi się pragnienie, by ją dobrze wyposażyć. To tak, jak z samochodem, czy domem. Jeśli Ci na nich zależy, będziesz się o nie starał. Tak samo z kuchnią, która staje się coraz bardziej dostrzegalną przestrzenią wyposażoną w luksusowe sprzęty - naczynia, noże, elektryczne AGD. Ten, kto gotuje z zamiłowaniem i pasją, chce otaczać się tym, co doskonałe. Na pewnym etapie zwykłe, opatrzone naczynia przestają wystarczać. A jeśli do wszystkiego są nieciekawe, ten, kto gotuje, sam odczuwa dyskomfort i potrzebę zmian.

 

Zwróć uwagę na duński design

Jeśli cenisz to, co robisz, a tym samym, cenisz siebie, jeśli rozwijasz się kulinarnie i od dawna poszukujesz niepowtarzalnych naczyń, sądzimy, że na pewno przypadną Ci do gustu stalowe i nieprzywierające garnki, rondle i patelnie ze słynnej kolekcji Nordic Kitchen, duńskiej marki Eva Solo.

Duńczycy z wrodzoną sobie maestrią i subtelnością łączą doskonałe technologie z wysublimowanym designem. Materiały najwyższej klasy w kolekcji Nordic Kitchen - stal i odlewane aluminium, które do złudzenia przypomina żeliwo, połączone zostały z olejowanym drewnem dębu. Efekt jest naprawdę urzekający. Nowoczesne technologie plus element natury – to bardzo znamienne dla Skandynawów spojrzenie na sprzęty codziennego użytku.

Mamy do czynienia z luksusowymi garnkami już od bardzo, bardzo wielu lat. Ale, kiedy tylko napotykamy na duńskie naczynia, oczarowaniu nie ma końca.

 

Design nie za cenę funkcjonalności

Tym, którzy cenią sobie wyjątkowość materiałów i nowoczesnych technologii, które usprawniają gotowanie i przyspieszają ten skomplikowany proces, musimy powiedzieć, że kolekcja naczyń Nordic Kitchen, marki Eva Solo, jest naprawdę wyśmienicie funkcjonalna. To nie eleganckie, designerskie popisy, a doskonale przemyślane w konstrukcji naczynia, których nie odrzuciłby nawet zawodowy kucharz.

Z przekonaniem twierdzimy, że stworzenie bardzo dobrych technologicznie, funkcjonalnych naczyń, których design nie podda się modom ani upływowi czasu, to prawdziwa sztuka. Eva Solo potrafi wyśmienicie połączyć ze sobą subtelne formy z wymaganą od nowoczesnych naczyń zaawansowaną technologią. Oczywiście, wszystkie naczynia z tej kolekcji posłużą Ci na każdym typie kuchenek, wraz z indukcją.

 

Jak skonstruowane są naczynia Nordic Kitchen?

Stalowe garnki, rondle i patelnie z kolekcji Nordic Kitchen stworzone są z 3 warstw - dwie warstwy stali zamykają w sobie pas grubego aluminium, dzięki czemu naczynie świetnie się nagrzewa i zużywa minimum energii. Jedyny mankament – przepiękne, stalowo-drewniane naczynia nie mogą trafić do piekarnika. Ale gotowanie, duszenie i  smażenie w nich i na nich to czysta frajda. Niektóre stalowe patelnie wyposażono w bezpieczną dla zdrowia, nieprzywierającą powłokę Slip-Let® szwajcarskiej marki Ilag.

Z kolei antracytowo-czarna odsłona tej kolekcji stworzona jest z odlewu aluminium, gdzie grube, wielowarstwowe dno pozwala na używanie tych naczyń też na indukcji. Tu z kolei wszystkie garnki, rondle i patelnie wyposażone są w 4-warstwową powłokę nieprzywierającą Slip-Let®. Powłoka jest, oczywiście, bezpieczna dla zdrowia, nie zawiera PFOA i PFOS.

 

 

Żeliwo, czy nie żeliwo?

Czarne naczynia z kolekcji Nordic Kitchen, duńskiej marki Eva Solo, do złudzenia przypominają ciężkie, masywne żeliwne garnki. A kiedy bierzesz je w dłoń, okazuje się, że są wiele lżejsze, niż by się wydawało na pierwszy rzut oka. Duńska marka Eva Solo postawiła na cieszące się obecnie wielką popularnością eko-aluminium, którego odlewy są bardzo trwałe i mocne, a jednocześnie na tyle lekkie, by stworzone z tego materiału naczynia mogły być wykorzystywane przez tych, którzy mają problemy z dłońmi, stawami, czy zmianami reumatologicznymi.

 

Stalowe, czy ciemne naczynia? Co wybrać?

Nie musisz dokonywać jednoznacznego, a trudnego wyboru. Kolekcja naczyń Eva Solo, Nordic Kitchen, jest tak pomyślana, że każdy jej element pasuje do pozostałych. Dlatego stalowe garnki, czy patelnie mogą być uzupełniane czarnymi, nieprzywierającymi naczyniami. Efekt jest wyśmienity. Odmienność pokrywek stalowych i czarnych, nieprzywierających naczyń z kolekcji Nordic Kitchen doda swoistej świeżości samodzielnie stworzonemu zestawowi naczyń. Dzięki temu Twoja kuchnia na nowo odżyje i stanie się mistrzowską, designerską przestrzenią intrygujących, odważnych smaków.

 

Dział PR Grupy Nas Troje

Zdjęcia: Eva Solo