Jakie są efekty smażenia bez tłuszczu?

Oglądając nasz film, będziesz mógł przekonać się na własne oczy, czym kończy się tzw. smażenie bez tłuszczu, które tak naprawdę jest prażeniem. Czyli ze smażeniem nie ma nic wspólnego.

Nasz film powstał po to, by wreszcie pokazać, jak naprawdę wygląda tzw. smażenie bez tłuszczu, które wychwalają bezmyślnie różni dyletanci. Chcieliśmy uchronić wielu smażących przed wiecznym wymienianiem przepalonych patelni.

I obiad i patelnia nadają się po takim działaniu do wyrzucenia. Chcieliśmy dowieść, że tzw. smażenie bez tłuszczu to szalona teoria, groźna dla zdrowia, patelni i - w skrajnych przypadkach - dla domu, bo niektóre patelnie, stworzone ze słabych materiałów, mogą dostać samozapłonu.

W czasie filmowania, czego nie pokazaliśmy, mieliśmy przy blacie gaśnicę. Nie mieliśmy pewności, czy świetna i bardzo wytrzymała na przegrzania patelnia, która poświęciła się dla tego koszmarnie śmierdzącego eksperymentu, nie stanie w płomieniach.

Mięso, które po tzw. smażeniu bez tłuszczu trudno nazwać mięsem, nadawało się wyłącznie do wyrzucenia. Idealnie wręcz przykleiło się do nieprzywierającej patelni, co zobaczycie w filmie.