Filmy o kultowych japońskich nożach i tym, jak je oswoić

Uwielbiamy kroić prawdziwie ostrymi nożami. Dodatkowo mamy to szczęście, że nasz specjalista wie na ich temat wszystko. On sam twierdzi, że „wie prawie wszystko”, bo od 1993 roku ciągle zgłębia tajniki sztuki kowalskiej i cały czas dowiaduje się czegoś nowego. W serii filmów o japońskich nożach będziemy dzielić się z Tobą naszymi doświadczeniami, pajsą i upodobaniem do genialnych ostrzy. Powstające w naszej własnej telewizji kulinarnej filmy o japońskich nożach będą nie tylko testami, ale i wykładami na temat typów stali, jej twardości, hartowania, procesu produkcji. Stworzymy też szkołę krojenia prawdziwymi nożami i długo wyczekiwaną szkołę ostrzenia japońskich noży. Wszystko po to, by otworzyć przed Tobą zupełnie magiczny świat japońskich noży, w których nie sposób się nie zakochać.

Szkoła krojenia #1 - podstawowe błędy krojących

Wielu krojących walczy z nożem. Niektórzy przyznają, że krojenie nie sprawia im najmniejszej przyjemności, czasem bywa wręcz męką. Wielu, niestety, nie ma pojęcia, jak kroić. Zmienimy to!

Czytaj więcej

Nóż musi być wygodny! Kilka słów o trzonkach japońskich noży

Naturalne jest, że przymierzamy buty, ubrania, zegarki i różne dodatki. A nóż? Nie warto go „przymierzyć”, by sprawdzić, jak leży w dłoni? W naszym filmie trochę informacji o tym problemie.

Czytaj więcej

8 podpowiedzi, jak wybrać upragniony, może jedyny, japoński nóż

Wielu poszukujących japońskiego noża nie ma świętego pojęcia, jak się za to zabrać. Bywa, że dokonują wyboru po omacku, a potem żałują wydanych pieniędzy. Radzimy, jak wybrać świadomie.

Czytaj więcej

Zaznaj nieziemskiej przyjemności krojenia japońskimi nożami Splash kuźni Mcusta Zanmai

Noże z kolekcji Splash, czyli „Plusk”, japońskiej marki Mcusta Zanmai, rzucą Cię od razu na głęboką wodę. Tymi niezwykłymi ostrzami nie da się kroić źle, byle jak, czy niedbale. Od razu jesteś mistrzem.

Czytaj więcej

Co ma wspólnego zebra z płomieniem? Całkiem sporo! Poznaj noże Flame i Zebra marki Mcusta

Dwie, niemal bliźniacze, różniące się tylko rękojeściami serie noży Mcusta Zanmai, Flame i Zebra, po raz kolejny wprawiają wielbicieli super krojenia w zakłopotanie. Którą wybrać? Decyzja jest trudna!

Czytaj więcej

Harmonijny wzór malowniczych ostrzy noży Supreme Ripple marki Mcusta Zanmai

Jak Ci się podobają „falujące” ostrza serii Ripple marki Mcusta Zanmai? Wykuty na ich klingach wzór jest na swój sposób hipnotyzujący. Musisz wiedzieć, że trudno przestać nimi kroić!

Czytaj więcej

Mój pierwszy japoński nóż. A może od razu zestaw japońskich noży? Sugerujemy, co wybrać

Kiedy przychodzi czas na zakup pierwszego, doskonałego japońskiego noża, wielu ma od razu ochotę na cały zestaw super ostrzy. Czy to dobry pomysł? A może lepiej zacząć od pojedynczego noża?

Czytaj więcej

33-warstwowa, młotkowana stal noży Supreme Hammered - piękno i ostrość wizji marki Mcusta Zanmai

Japońskie noże Supreme Hammered, kuźni Mcusta Zanmai, mają wiele twarzy. A wszystkie mieszczą się na jednej, okazałej, a intrygującej klindze. Obejrzyj nasz film, a dowiesz się, co mamy na myśli.

Czytaj więcej
« 1 3 4 5