Filmy o producentach, którzy zrewolucjonizowali kuchnię

Już dawno zdecydowaliśmy, że w naszych sklepach zagoszczą sprzęty wyłącznie tych producentów, którzy rzucili na kolana rynek kulinariów. To wizjonerzy, pasjonaci, ludzie, którzy pokoleniami odmieniali pojęcie współczesnego gotowania, krojenia, smażenia, czy pieczenia. W naszej telewizji kulinarnej przybliżymy Ci wizerunki marek, które stawiały 7-milowe kroki w dziedzinie nowoczesnego gotowania. Te firmy, choć znane na całym świecie, są często bardzo skromne. Wychodzą z założenia, że ich produkty same się bronią – i ta myśl towarzyszy zarówno koncernom, jak i małym, rodzinnym firmom. Niewielu producentów tej branży mówi wprost i z dumą o swoich osiągnięciach. Stąd chętnie ich w tym wyręczymy.

Najlżejsze żeliwne naczynia świata Unilloy - Japończycy osiągnęli nieosiągalne

Żeliwne garnki i głębokie patelnie Unilloy to niezwykłe odkrycie w świecie kulinariów. Na razie nie dopatrzyliśmy się w nich żadnych wad, choć staramy się dokładnie sprawdzać to, co mówi producent.

Czytaj więcej

Ultimate Aranami marki Mcusta Zanmai - japońskie noże, które na stałe zmieniły krojenie

Aranami Ultimate to noże, jakich jeszcze nie było. Dla japońskich mistrzów kowalstwa nie ma rzeczy niemożliwych. Rzemieślnicy marki Mcusta Zanmai na nowo stworzyli ideę japońskiego noża.

Czytaj więcej

Miedź potrafi być fascynująca - o pasji belgijskiej marki Falk

Miedź uznawana była przez całe tysiąclecia za równorzędną złotu i srebru. Do dziś traktowana jest jako jeden z najbardziej prestiżowych metali. Obejrzyj film o fascynacji marki Falk pięknem miedzi.

Czytaj więcej

Japońskie noże Kasumi - tajemnica perfekcji i skromności

Noże japońskie marki Kasumi istnieją na polskim rynku od bardzo długiego czasu, a ciągle jeszcze nie są odpowiednio doceniane. Dlaczego ta wyśmienita marka ciągle zostaje w cieniu? O tym w filmie.

Czytaj więcej

Wyjątkowa marka z wyjątkową historią - Demeyere

Belgijska, rodzinna firma Demeyere ma się czym pochwalić. Znana jest na całym świecie i określana niekwestionowanym mistrzem stalowych naczyń i patelni. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj.

Czytaj więcej