• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
Każda paczka jest ubezpieczona
Każda wysyłka gratis

Jak ostrzyć japońskie noże

Diamentowa płyta Shapton do wyrównywania kamieni potrafi niejedno

Ostrzałki do japońskich noży muszą być, od czasu do czasu, wyrównywane, czyszczone i specjalnie pielęgnowane. Do tego służy, np., diamentowa płyta marki Shapton – specjalisty od ostrzenia.

Czytaj więcej

Uwaga! Źle ostrzące kamienie do japońskich noży

Tytuł, gdyby ktoś nie skojarzył, nawiązuje do znaku drogowego ostrzegającego przed jeleniami, czy innymi wbiegającym pod koła stworami. My chcemy Was dziś ostrzec przed nędznymi ostrzałkami.

Czytaj więcej

Nawet kompletnie stępiony nóż można uratować

Nasi Klienci są uczuleni na to, by nie tępić dramatycznie swoich wyśmienitych, japońskich noży. Jednak, raz po raz zdarza się ktoś, kto woła o ratunek i pyta, jak naostrzyć nóż, który już nie kroi.

Czytaj więcej

Czy potrzebujesz podstawek pod kamienie Shapton?

Niektórzy oponują przeciw zakupowi podstawek pod syntetyczne kamienie Shapton z serii Glass Stone, bo podstawka nieco kosztuje. Niemniej, warto wiedzieć, co się stanie, gdy jej nie będziesz miał.

Czytaj więcej

Naprawiamy zniszczone ostrze, czyli do czego służy kamień 250

Kamień o gradacji 250 bywa przez wielu traktowany nieco podejrzliwie. Jednak w pewnych okolicznościach okazuje się niezbędny. Obejrzyj film, w którym nasz specjalista ratuje zniszczony nóż.

Czytaj więcej

Jak uratować, czyli odtworzyć złamany czubek noża?

Jeśli Twój ulubiony japoński nóż z jakiś przyczyn został pozbawiony czubka, możesz go sprawnie odtworzyć. W naszym filmie Krystian pokazuje, jak się do tego zabrać. Poprowadzi Cię krok po kroku!

Czytaj więcej

Jak zdjąć tzw. drut z naostrzonego noża i dlaczego jest to ważne

Kiedy ostrzysz japońskie noże, na ich klindze pojawia się tzw. drut. Jest to niewidoczne, ale wyczuwalne pod palcem wygięcie klingi, które sprawia, że nóż szybciej się tępi. Drut trzeba usunąć.

Czytaj więcej

Jak ostrzyć japońskie noże na kamieniach ceramicznych? PODSTAWY

Ostrzenie japońskich noży na kamieniach to sprawa naprawdę prosta, choć wielu się tego obawia. Nasz poradnik pozwoli Ci błyskawicznie opanować sztukę ostrzenia. Obejrzyj koniecznie!

Czytaj więcej