• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
Każda paczka jest ubezpieczona
Każda wysyłka gratis

Kamienie do japońskich noży

Diamentowa płyta Shapton do wyrównywania kamieni potrafi niejedno

Ostrzałki do japońskich noży muszą być, od czasu do czasu, wyrównywane, czyszczone i specjalnie pielęgnowane. Do tego służy, np., diamentowa płyta marki Shapton – specjalisty od ostrzenia.

Czytaj więcej

Uwaga! Źle ostrzące kamienie do japońskich noży

Tytuł, gdyby ktoś nie skojarzył, nawiązuje do znaku drogowego ostrzegającego przed jeleniami, czy innymi wbiegającym pod koła stworami. My chcemy Was dziś ostrzec przed nędznymi ostrzałkami.

Czytaj więcej

Dlaczego japońskie noże ostrzy się na kamieniach?

Japońskie noże nie bez powodu ostrzy się na kamieniach ceramicznych lub syntetycznych. Genialni japońscy kowale od zawsze wiedzieli, że klasyczna ostrzałka nie podoła ich wyśmienitym ostrzom.

Czytaj więcej

Czy potrzebujesz podstawek pod kamienie Shapton?

Niektórzy oponują przeciw zakupowi podstawek pod syntetyczne kamienie Shapton z serii Glass Stone, bo podstawka nieco kosztuje. Niemniej, warto wiedzieć, co się stanie, gdy jej nie będziesz miał.

Czytaj więcej

Ceramiczne i syntetyczne ostrzałki Shapton nie mają sobie równych

Jeśli jesteś wielkim miłośnikiem japońskich noży, kochasz o nie dbać i zabiegać, Twoją uwagę na pewno zwrócą słynne kamienie Shapton. O ich rozlicznych talentach mówi nasz film.

Czytaj więcej

Naprawiamy zniszczone ostrze, czyli do czego służy kamień 250

Kamień o gradacji 250 bywa przez wielu traktowany nieco podejrzliwie. Jednak w pewnych okolicznościach okazuje się niezbędny. Obejrzyj film, w którym nasz specjalista ratuje zniszczony nóż.

Czytaj więcej

Jak wyrównać kamień do ostrzenia noży? Prosta i tania metoda

Kamienie do ostrzenia japońskich noży, nawet te najlepsze, syntetyczne, można nieco zetrzeć, naciąć, czy uszkodzić. Na szczęście, da się je uratować. I nie trzeba do tego specjalistycznego sprzętu.

Czytaj więcej

Jak dobrać odpowiednią gradację, czyli ziarnistość ostrzałek do japońskich noży?

Każdy kamień do ostrzenia japońskich noży posiada swoją gradację, która podpowiada Ci, do czego służy dana ostrzałka. Nasz film wyjaśnia, jaka ziarnistość kamieni będzie dla Ciebie odpowiednia.

Czytaj więcej