• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
Każda paczka jest ubezpieczona
Każda wysyłka gratis

O kuźniach, kowalach i kuciu noży

Noże Haiku Kurouchi Tosa - tak brzydkie, że aż piękne

Japońskie noże Haiku Kurouichi Tosa mają za sobą naprawdę burzliwą historię. Niewiele brakowało, a zniknęłyby na zawsze. Trudno byłoby pogodzić się z ich stratą. Zapraszamy do oglądania filmu!

Czytaj więcej

Małe, zawadiackie foldery - składane noże Mcusta

Każdy składany nóż folder, marki Mcusta, jest różny od swojej ostrej braci. Mają malownicze, damasceńskie dziwery na ostrzach, wyśmienicie formowane okładziny. Aż trudno wybrać!

Czytaj więcej

Takeshi to, czy nie Takeshi? Niepowtarzalne noże Red Turquoise znanego mistrza

Czasem nawet mistrz japońskiego rzemiosła, znany z organicznego upodobania do tradycji, potrafi zrobić swoim miłośnikom psikusa i stworzyć coś, czego świat się nie spodziewał.

Czytaj więcej

Mistrz Takeshi Saji, jak zwykle, w najwyższe formie - noże Rainbow Damascus

Noże, które wyglądają jak haftowane. Może to brzmi dziwnie, ale sam spójrz. Mistrz Takeshi Saji wkuł w trudną w obróbce stal Aogami #2 miedź i mosiądz. Efekt jest nadzwyczajny.

Czytaj więcej

Bardzo różnorodne japońskie noże Urushi kuźni Sakai Takayuki - ostre i piękne

Czasem o istocie noża świadczy jego niezwykłe ostrze, a czasem rękojeść. W serii noży Urushi, kuźni Sakai Takayuki znajdziesz ręcznie malowane trzonki. Wyglądają wręcz popisowo.

Czytaj więcej

Noże nie z tej, bo z japońskiej galaktyki - seria Ginga kuźni Sakai Takayuki

Nazwa kolekcji pięknych japońskich noży, Ginga, znaczy tyle, co „galaktyka”. Więc zapraszamy Cię w iście kosmiczną podróż do Japonii, gdzie powstają noże uwielbiane przez całe pokolenia krojących.

Czytaj więcej

Japońskie noże Iron Kurouchi Sakai Takayuki - fascynująca podróż po świecie kowalskiego kunsztu

Przyjrzyj się pasji kowali, która kształtuje perfekcyjnie ostre japońskie noże z serii  Iron Kurouchi kuźni Sakai Takayuki. To kolekcja ostrzy, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni.

Czytaj więcej

Japońskie noże Homura Guren kuźni Sakai Takayuki - oszałamiają, czarują i każą się podziwiać

Japońskie noże Homura Guren, kuźni Sakai Takayuki, wyglądają, jakby ich z ostrzy kowal zapomniał usunąć zaschnięte błoto. Oto mistrzostwo najwyższej próby, czerpiącej ze średniowiecznej wiedzy.

Czytaj więcej