• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
Każda paczka jest ubezpieczona
Każda wysyłka gratis

Video poradniki

Nawet kompletnie stępiony nóż można uratować

Nasi Klienci są uczuleni na to, by nie tępić dramatycznie swoich wyśmienitych, japońskich noży. Jednak, raz po raz zdarza się ktoś, kto woła o ratunek i pyta, jak naostrzyć nóż, który już nie kroi.

Czytaj więcej

Dlaczego japońskie noże ostrzy się na kamieniach?

Japońskie noże nie bez powodu ostrzy się na kamieniach ceramicznych lub syntetycznych. Genialni japońscy kowale od zawsze wiedzieli, że klasyczna ostrzałka nie podoła ich wyśmienitym ostrzom.

Czytaj więcej

Czego nie tolerują japońskie noże?

Kwestię tego, czego nie znoszą japońskie noże, co szkodzi ich stali i rękojeściom, poruszaliśmy niezliczoną ilość razy. Ale, jak pokazuje praktyka – przypominania nigdy za mało. Stąd film.

Czytaj więcej

Czy tani japoński nóż jest na pewno japońskim nożem?

Tytułowe pytanie może, pozornie, brzmieć, nonsensownie. Skoro nóż jest japoński, jakim cudem ma japońskim nie być? Coś tu potężnie nie gra. Fakt, nie gra. Krystian Ci wszystko wyjaśni. Obejrzyj film!

Czytaj więcej

Naprawiamy zniszczone ostrze, czyli do czego służy kamień 250

Kamień o gradacji 250 bywa przez wielu traktowany nieco podejrzliwie. Jednak w pewnych okolicznościach okazuje się niezbędny. Obejrzyj film, w którym nasz specjalista ratuje zniszczony nóż.

Czytaj więcej

Szkoła krojenia #2 - jak kroić nożem Nakiri

Nóż Nakiri jest absolutnie niezastąpiony, jeśli kochasz warzywa, owoce, czy zioła. Jeśli siekanie i szatkowanie masz we krwi, nóż Nakiri to coś dla Ciebie. W naszym filmie - różne techniki krojenia.

Czytaj więcej

Szkoła krojenia #1 - podstawowe błędy krojących

Wielu krojących walczy z nożem. Niektórzy przyznają, że krojenie nie sprawia im najmniejszej przyjemności, czasem bywa wręcz męką. Wielu, niestety, nie ma pojęcia, jak kroić. Zmienimy to!

Czytaj więcej

Nóż musi być wygodny! Kilka słów o trzonkach japońskich noży

Naturalne jest, że przymierzamy buty, ubrania, zegarki i różne dodatki. A nóż? Nie warto go „przymierzyć”, by sprawdzić, jak leży w dłoni? W naszym filmie trochę informacji o tym problemie.

Czytaj więcej