Syntetyczne kamienie Zwilling do ostrzenia nawet najtwardszych noży

Ostrzenie japońskich noży to bardzo poważna sprawa. Po to wydaje się duże, bardzo duże, czy nawet i ogromne pieniądze na doskonałe noże, by ich ostrość zawsze szokowała. Temu właśnie służy zestaw syntetycznych, podwójnych ostrzałek marki Zwilling.

Kamień o gradacji 250/1000 służy naprawianiu zniszczonych ostrzy (gradacja 250) oraz wstępnemu ostrzeniu noży (1000). Ten kamień stworzy geometrię ostrza, dzięki której japoński nóż szokuje ostrością.

Z kolei kamień o gradacji 3000/8000 wykorzystasz do zakończenia procesu ostrzenia i wstępnego polerowania (ziarnistość 3000) oraz finalnego polerowania, dzięki któremu noże zyskają długotrwałą, perfekcyjną ostrość (8000).

Kamienie syntetyczne marki Zwilling świetnie naostrzą nawet bardzo wymagającą stal wysokowęglową, sięgającą twardością aż 66 stopni w skali Rockwella. Możesz na nich ostrzyć też wszelkiego typu noże europejskie, czy nożyczki. Na kamieniach nie da się naostrzyć noży do pieczywa.

Poza tym, że kamienie syntetyczne są bardzo odporne na ścieranie, nie trzeba ich moczyć przed ostrzeniem, a tylko zwilżać w trakcie szlifowania i polerowania noży.

Produkty powiązane z filmem