Japoński kamień ceramiczny do ostrzenia noży, gradacja 1000, Global

349
Zapytaj o dostępność
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

O ile nie specjalnie gustujemy w japońskich nożach Global, o tyle bardzo cenimy sobie akcesoria do ostrzenia, stworzone przez tę markę. Ceramiczna, masywna ostrzałka o gradacji 1000 doskonale poradzi sobie z nożami o twardości do 62 stopni HRC w skali Rockwella.

Ziarnistość 1000 to wstęp do prawdziwego ostrzenia. Tej gradacji musisz użyć, gdy nóż zaczyna tracić ostrość. Musisz jednak pamiętać, że ostrzenie tylko na tej ziarnistości nie wystarczy.

Jeśli skończysz ostrzenie na gradacji 1000, będziesz musiał ostrzyć nóż co kilka, czy kilkanaście dni. Jeśli chcesz, by Twój nóż trzymał bardzo długo ostrość, musisz przeszlifować go i wypolerować na kamieniach o wyższej gradacji (np. ostrzałce Global o gradacji 5000, czy kamieniach innych marek o ziarnistości 3000/8000).

Sprawne ostrzenie
w wydaniu marki Global

Japońskie kamienie ceramiczne marki Global są wypalane w bardzo wysokich temperaturach, które gwarantują im stosunkowo dużą wytrzymałość na ścieranie. Na tych kamieniach warto ostrzyć noże o twardości do 62 stopni HRC w skali Rockwella.

 

Owszem, możesz wykorzystać je do twardszych stali, ale noże mające 63, czy więcej stopni będą zbyt szybko szlifowały kamień. Stąd jego żywotność będzie wiele krótsza, a sam ekstremalnie ostry nóż nie będzie tak doskonale wypolerowany, jak poradzi sobie z nim kamień syntetyczny.

Ceramiczne ostrzałki Global moczy się przed użyciem przez 7-10 minut w zimnej wodzie. W trakcie namaczania z kamienia będą wydobywać się pęcherzyki powietrza, co jest naturalne.

 

Nóż ustaw pod kątem 11-13 stopni. Jak to zrobić? Połóż nóż na kamieniu Global i wsuń pod jego grzbiet czubek małego palca. W ten sposób zyskasz optymalny kąt ostrzenia. Ostrząc, wykorzystuj całą powierzchnię kamienia, wodząc nożem od siebie i do siebie.

W trakcie ostrzenia od czasu do czasu polewaj kamień wodą, by nie przegrzać ostrza. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Materiał

  • ceramika do namaczania w wodzie

Wymiary

  • długość - 21 cm
  • szerokość - 7 cm

Produkty z tej samej serii

Obejrzyj wszystkie produkty z serii