Japoński kamień ceramiczny do ostrzenia noży, gradacja 5000, Global

489
Zapytaj o dostępność
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

O ile nie specjalnie gustujemy w japońskich nożach Global, o tyle bardzo cenimy sobie akcesoria do ostrzenia, stworzone przez tę markę. Ceramiczna, masywna ostrzałka o gradacji 5000 doskonale poradzi sobie z nożami o twardości do 62 stopnie HRC w skali Rockwella.

Ziarnistość 5000 to doskonała gradacja do polerowania wcześniej ostrzonego noża. Ta ziarnistość sprawi, że nóż będzie długo ostry i pozwoli doskonale łatwo kroić. Za sprawą tego kamienia usuniesz z klingi wszelkie mikropęknięcia, czy niemal niewidoczne zadziory. Ostrze będzie idealnie gładkie.

Sprawne polerowanie
w wydaniu marki Global

Japońskie kamienie ceramiczne marki Global są wypalane w bardzo wysokich temperaturach, które gwarantują im stosunkowo dużą wytrzymałość na ścieranie. Na tych kamieniach warto ostrzyć noże o twardości do 62 stopni HRC w skali Rockwella.

 

Owszem, możesz wykorzystać je do twardszych stali, ale noże mające 63, czy więcej stopni będą zbyt szybko szlifowały kamień. Stąd jego żywotność będzie wiele krótsza, a sam ekstremalnie ostry nóż nie będzie tak doskonale wypolerowany, jak poradzi sobie z nim kamień syntetyczny.

Ceramiczne ostrzałki Global moczy się przed użyciem przez 7-10 minut w zimnej wodzie. W trakcie namaczania z kamienia będą wydobywać się pęcherzyki powietrza, co jest naturalne.

 

Nóż ustaw pod kątem 11-13 stopni. Jak to zrobić? Połóż nóż na kamieniu Global i wsuń pod jego grzbiet czubek małego palca. W ten sposób zyskasz optymalny kąt ostrzenia. Ostrząc, wykorzystuj całą powierzchnię kamienia, wodząc nożem od siebie i do siebie.

W trakcie ostrzenia od czasu do czasu polewaj kamień wodą, by nie przegrzać ostrza. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Materiał

  • ceramika do namaczania w wodzie

Wymiary

  • długość - 21 cm
  • szerokość - 7 cm

Produkty z tej samej serii

Obejrzyj wszystkie produkty z serii