Niemieckie patelnie nieprzywierające z powłoką Duraslide Ultra

Seria patelni niemieckiej marki Zwilling, Twin Choice, jest bardzo szeroka. Jednak jej wyrywek, patelnie z powłoką polimerową, są dość skromnie reprezentowane. Znajdziesz tu tylko kilka patelni o różnych średnicach. Zastosowana w nich najnowszej generacji 3-krotnie nakładana powłoka nieprzywierająca Duraslide Ultra pozwala smażyć na minimalnej ilości tłuszczu w temperaturach do 230 stopni. Smażenie na tej powłoce to czysta przyjemność. Trzeba jednak pamiętać, że ta powłoka jest stosunkowo delikatna, więc wymaga drewnianych lub syntetycznych utensyliów.

Na dole strony szukaj filmów o patelniach Zwilling.

Specyfika powłoki Duraslide Ultra patelni Twin Choice

Ta zaawansowana technologicznie klasyczna powłoka nieprzywierająca nie ma w sobie żadnych pochodnych teflonu, szkodliwych kwasów ani związków, które mogłyby się wydzielać w trakcie smażenia, duszenia, czy podpiekania potraw w piekarniku. Powłoka Duraslide Ultra posiada certyfikat PFOA-Free.

Na tej powłoce możesz smażyć z minimalną ilością tłuszczu. To niezwykłe doświadczenie - masz wrażenie, że smażone potrawy przemieszczają się po patelni, jak po lodowisku.

Na patelni z linii Twin Choice z powłoką Duraslide Ultra usmażysz z równym powodzeniem jajecznicę, czy jajka i naleśniki, jak i warzywa, ryby, mięsa, czy owoce morza. Na stekach kończąc.

Doskonała, choć dość delikatna powłoka

Stworzona na bazie polimerów powłoka Duraslide Ultra, która pojawia się w patelniach Twin Choice koncernu Zwilling, została nałożona 3-krotnie na szkielet. Choć jest dość podatna na zarysowania, mikro-rysy nijak nie szkodzą smażeniu, czy nie wpływają na smak oraz aromat potraw.

Jeśli jednak marzysz o twardszej powłoce o tych samych właściwościach nieprzywierających, możesz zwrócić uwagę na patelnie z powłoką Duraslide Granite. To najnowszej generacji patelnie z kolekcji Madura, Madura Plus i Marquina. Tyle, że te patelnie mają uchwyty z tworzywa, więc ich funkcjonalność jest w przypadku piekarnika dość ograniczona. Z kolei patelnia Twin Choice sprawdzi się też doskonale, gdy przyjdzie Ci ochota na pieczenie, czy zapiekanie.

Konstrukcja patelni Twin Choice marki Zwilling

Podobnie jak w innych odmianach patelni Twin Choice i tutaj Zwilling zastosował swój znany od lat patent – 3-warstwowy szkielet o nazwie SIGMA Clad 3-Ply. Dwie warstwy stali otaczają gruby pas aluminium. Takie połączenie sprawia, że Twoja patelnia nagrzeje się szybko, nie straci ciepła w trakcie pracy, a skieruje je w głąb potrawy. Na dodatek zużyjesz minimum energii do jej podgrzania.

Smażenie na patelniach Zwilling odmienia smaki

Średnica patelni, czyli o co naprawdę chodzi?

Jak dobrać rozmiar patelni do ilości smażonych porcji?