Wygodne i zdrowe gotowanie w nieprzywierających garnkach Eva Solo

Duński producent, Eva Solo, dba, by w jego ofercie nie zabrakło naczyń dla tych, którzy chcą gotować zdrowo, szybko i nie lubią żmudnego mycia garnków, do których coś często przywiera. Stąd też powstała idea stworzenia kilku linii naczyń z powłoką nieprzywierającą. Okazuje się, że rośnie grupa gotujących, którzy, choć doskonale radzą sobie w kuchni, poszukują naczyń z nieprzywierającymi powłokami. Trzeba przyznać, że komfort ich używania jest spory. Jeśli chętnie tworzysz pyszne sosy, lubisz zapiekanki, przygotowujesz masy i kremy do ciast, tego typu garnki, czy rondle pozwolą Ci doskonalić swój kunszt.

Na dole strony znajdziesz nasze filmy - koniecznie obejrzyj!

Powłoki nieprzywierające w garnkach Nordic Kitchen

Seria naczyń Nordic Kitchen, marki Eva Solo, trafia w gusta bardzo szerokiej grupy kochających gotować. Znajdziesz tu zarówno stalowe, jak i nieprzywierające, czarne naczynia. Cechą wyróżniającą tę kolekcję spośród wszystkich innych jest przeuroczy uchwyt z drewna dębu.

Producent sugeruje, że można łączyć ze sobą stalowe i czarne naczynia, tworząc bardzo elegancki i malowniczy zestaw.

W czarnych garnkach z kolekcji Nordic Kitchen znajdziesz 4-krotnie nakładaną powłokę nieprzywierającą Slip-Let®, pozbawioną szkodliwych dla zdrowia związków i kwasów PFOA oraz PFOS.

Te wykonane z odlewu aluminium naczynia sprawiają na pierwszy rzut oka takie wrażenie, jakby powstały z żeliwa. Producent zdecydował jednak, że jego naczynia z kolekcji Nordic Kitchen mają być lżejsze niż żeliwo. Z tego też względu ta luksusowa seria sprawdzi się w kuchni osób, które nie mogą korzystać z ciężkich, żeliwnych garnków.

Klasyczna powłoka non stick w kolekcji naczyń Dura Line

Identyczna, jak w czarnej odsłonie serii Nordic Kitchen powłokę Slip-Let® znajdziesz również w kolekcji garnków Dura Line. Ta kolekcja bardzo ciekawych stylistycznie naczyń powstała z anodowanego aluminium, dzięki czemu ich zewnętrzna warstwa jest odporniejsza na dzianie czynników zewnętrznych.

Oczywiście, nawet tych naczyń możesz używać również na indukcji za sprawą ich grubego, kapslowanego dna.

Nieprzywierające garnki Eva Solo z powłokami ceramicznymi

Duński producent zdecydował na wykorzystanie ceramicznych powłok nieprzywierających w dwóch kolejnych odsłonach garnków. Tego typu powłokę znajdziesz w niektórych naczyniach z kolekcji Stainless Steel (tu powłoka jest czarna, a same garnki stalowe na zewnątrz).

Z kolei wyrafinowana linia naczyń White Line, stworzona na bazie szkieletu z odlewu aluminium, zarówno w środku, jak na zewnątrz posiada powłokę ceramiczną. Różnica między nimi jest taka, że znajdująca się wewnątrz naczyń warstwa ceramiki ma właściwości nieprzywierające.

Sporo naczyń do wyboru

Jak widzisz, choć stylistyka naczyń Eva Solo jest często podobna, czy wręcz identyczna, masz do wyboru przeróżne technologie naczyń i powłok nieprzywierających. Na co się zdecydować?

Tu wchodzą w grę Twoje przekonania i indywidualne preferencje. Jeśli przestrasza Cię nowoczesne aluminium (odlewane, czy anodowane), możesz wybrać stalowe naczynia z powłoką nieprzywierającą.

A jeśli życzysz sobie, by powłoka była twarda i odporna na zarysowania, czy ścieranie, wybierzesz na pewno nieprzywierającą powłokę ceramiczną, np. w serii White Line.

Bezstresowe, nieprzywierające gotowanie w pięknym stylu - naczynia Eva Solo

Czarne naczynia Nordic Kitchen Eva Solo - nieprzywierające, piękne i lekkie