Nieprzywierające włoskie garnki granitowe

Bardzo duża grupa gotujących poszukuje naczyń z powłokami granitowymi. Zależy im nie tylko na patelniach non-stick, ale i garnkach granitowych o tych samych właściwościach. Włoski producent, Ballarini, uzupełnia swoją luksusową kolekcję granitowych patelni Portofino kilkoma garnkami. Dedykowana kuchniom indukcyjnym seria graniowych naczyń Portofino jest produktem dla wymagających miłośników zdrowego gotowania. Niezwykle twarda, wielowarstwowa odporna na uszkodzenia i ścieranie powłoka granitowa to opatentowany projekt marki Ballarini. Pierwszego na świecie wynalazcy tego typu powłok granitowych.

Wytrzymała powłoka granitowa

Tym, z czego słyną granitowe garnki Ballarini, jest specyficznie skonstruowana, wielowarstwowa powłoka nieprzywierająca, wzmacniana cząstkami mineralnymi na bazie granitu. Niesamowite, jak wytrzymała jest powłoka Granitium. Wielu producentów starało się i nadal stara dorównać włoskiej marce i jej produktom. Niestety, to okazuje się być bardzo trudne.

Kiedy mieszasz w garnkach granitowych Portofino, możesz bez obaw używać stalowych utensyliów. Nie zniszczysz ani nie porysujesz powłoki.

Dzięki gładkiej, pozbawionej porów powłoce Granitium te naczynia myje się w mgnieniu oka. Możesz je również wstawić do zmywarki, gdyż producent jest przekonany, że jego nieprzywierająca powłoka wytrzyma mechaniczne mycie.

Powłoka granitowa znajduje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naczyń. Jeśli coś wykipi z garnka, możesz szybko i bez najmniejszego wysiłku go umyć.

Granitowa powłoka dla alergików

Ballarini zasłynął ze swojego bezkompromisowego podejścia do kwestii zdrowotności powłoki Granitium. Seria granitowych naczyń Portofino dedykowana jest też alergikom, gdyż nie zawiera niklu, metali ciężkich i nie ma w sobie pochodnych teflonu. Nie występują w niej szkodliwe kwasy, czy związki chemiczne. A sama powłoka posiada certyfikat PFOA-Free.

Co oczywiste, powłoka nie wchodzi w żadne niepożądane reakcje chemiczne z gotowanymi, duszonymi, czy pieczonymi potrawami.

Garnki mocniejsze niż myślisz

I jeszcze jeden niezwykle ważny, wyróżniający granitowe garnki Portofino element - szkielet z kutego aluminium. Od razu należy zaznaczyć, że tego typu materiał jest bez bezpieczny dla zdrowia i potraw.

Kute aluminium wyśmienicie przewodzi i akumuluje ciepło, stąd garnki z powłoką granitową nagrzewają się szybko, długo pozostają gorące, więc możesz gotować z użyciem minimalnej ilości energii.

Bardzo trwała powłoka i sztywny, odporny na uszkodzenia szkielet składają się na niezawodne naczynie, które ma aż 10 lat gwarancji.

Garnki granitowe Portofino na indukcję

Seria naczyń Portofino została wyposażona w stalową stopę, ukrytą pod warstwą zewnętrznej powłoki granitowej. Właśnie dzięki stalowemu dnu garnki nadają się do używania na kuchni indukcyjnej, na której rozgrzewają się w kilkadziesiąt sekund. Nie musisz nastawiać palnika na maksymalną moc, czy używać funkcji Boost.