Nieprzywierające włoskie garnki tytanowe

Włoska marka Ballarini, znana z bardzo wytrzymałych powłok tytanowych, kojarzona jest najczęściej z patelniami. A ma też w swojej ofercie nieprzywierające naczynia z tytanową powłoką. Znajdziesz je w kolekcji Taormina, która charakteryzuje się niezwykle odporną na zarysowania wielowarstwową powłoką non-stick. Takie naczynia posłużą Ci nie tylko do gotowania, czy duszenia. Idealnie sprawdzą się też w piekarniku. Wykorzystasz je też do smażenia, czy podsmażania przeróżnych produktów.

Co zasługuje na uwagę - tytanowe garnki Taormina włoskiej marki Ballarini mają aż 10 lat gwarancji.

Ballarini i obietnica długiej przyjemności gotowania

Tym, co nas ujęło przy pierwszym kontakcie z marką Ballarini i jej włoskimi garnkami z tytanową powłoką, to doskonale skalkulowana cena. Tak wysokiej jakości produkt, tworzony wyłącznie we Włoszech, wyceniony jest zdumiewająco dobrze. Gdyby garnki Taormina kosztowały i dwa razy więcej, nie byłoby w tym żadnej przesady.

Naczynia Ballarini są tworzone zgodnie ze sztuką. Nie ma tu żadnego zbędnego, nieprzemyślanego, czy utrudniającego gotowanie elementu. Silikonowo-stalowe uchwyty są bardzo miłe w dotyku, wygodne, nie nagrzewają się (chyba, że włożysz garnek do piekarnika). Aluminiowy szkielet, o którym piszemy poniżej, genialnie przewodzi ciepło. I jest niemal nie do zniszczenia. Dodatkowo - wielokrotnie nakładana, wzmacniana tytanem powłoka nieprzywierająca. Te elementy składowe plus bardzo atrakcyjny design czynią z naczyń Taormina sprzęt na długie lata. Tym bardziej, że, jak napisaliśmy, mający aż 10 lat gwarancji.

Bezpieczne dla zdrowia aluminium

Ci, którym spodobają się naczynia Taormina marki Ballarini, a którzy będą obawiać się ciągle jeszcze straszącego Polaków słowa „aluminium” i nie zdecydują się na ich zakup, popełnią potężny błąd. Słowo o szkielecie naczyń Taormina, który został stworzony z odlewanego na zimno aluminium. Współczesne, opracowane i produkowane w bardzo zaawansowanych fabrykach aluminiowe szkielety naczyń pozbawiane są wszelkich szkodliwych substancji i związków, które ma w sobie klasyczne aluminium.

Ballarini tworzy bezpieczne dla zdrowia szkielety naczyń Taormina z odlewanego na zimno aluminium. Ten materiał ma wiele zalet. Jest niemal niezniszczalny, odporny na wgniecenia, uderzenia, wypaczenie. I, co ważne w przypadku nowoczesnych naczyń, świetnie przewodzi ciepło. Wszystko po to, byś mógł gotować możliwie krótko, a co za tym idzie i zdrowo. Sprawne nagrzewanie naczyń Taormina pozwoli Ci oszczędzać energię, gdyż ciepło trafia wprost w potrawę, nie rozchodzi się po kuchni.

I jeszcze jeden wart uwagi element - garnki Taormina wyposażone są w stalowe dno, które umożliwia im pracę na płycie indukcyjnej. Oczywiście, wykorzystasz je również na wszelkich innych typach kuchenek.

Unikatowa powłoka nieprzywierająca

Ballarini stworzył niezwykle odporną powłokę tytanową. Poszedł dalej niż wielu innych producentów wykorzystujących właściwości plazmowo nakładanego tytanu.  Garnki z serii Taormina pokryte są 4-warstwową powłoką nieprzywierającą, która wzmocniona jest warstwą tytanową, Keravis Titanium, opatentowanym, zdrowym i bezpiecznym dla żywności materiałem.

W efekcie powłoki garnków Ballarini są niezwykle odporne na zarysowania. Możesz używać w ich przypadku stalowych utensyliów, choć - z racji estetycznych - polecamy drewniane i syntetyczne łopatki i mieszadełka.

Garnki dla alergików

Powłoka tytanowa pokrywająca naczynia Taormina nie zawiera niklu ani metali ciężkich. Nie ma w sobie również żadnych pochodnych teflonu. Ma za to certyfikat PFOA-Free.

Dzięki tym właśnie cechom z garnków Taormina mogą bez obaw korzystać alergicy i wszyscy, którzy mają wrażliwy przewód pokarmowy, czy też cierpią na różne dolegliwości trawienne.