Japońskie noże Global SAI - ostrza, które można pokochać

Marka Global dokonała kiedyś niemożliwego. Nauczyła Europejczyków i Amerykanów rozumieć, co znaczy kroić japońskim nożem. W czasach, gdy hermetyczna Japonia dojrzewała dopiero do tego, by dzielić się swoimi genialnymi nożami kutymi w najlepszych kuźniach, noże Global przecierały szlaki.

W naszej ofercie znajdziesz jedną, zdaniem naszego specjalisty, najbardziej godną uwagi serię japońskich noży Global. Kolekcja SAI ujmuje nie tylko wysmakowanym designem, ale i zupełnie nową stalą Cromova 18 Sanso, która nadała nożom bardzo wysokiej ostrości. Zaletą noży jest też ich większa waga.

Odkrywcy nowych światów

Legenda noży Global, kultowego już produktu japońskiej fabryki Yoshikin, wyrosła na bazie bardzo odważnego działania. Kiedy jeszcze niewielu w Europie śniło, że będą kroić japońskimi nożami, Global istniał już w wielu domach. Wszedł na rynek z wielkim impetem i wypełnił go na wiele lat. Stąd wywodzi się sława noży Global, mimo iż zostały już dawno pokonane przez lepsze jakościowo stale kute w Japonii, a trafiające na europejski rynek w ciągu ostatnich 2-3 dekad.

Niezapomniany design

Komin Yamada, twórca noży Global, dokładnie wiedział, jak przystało na prawdziwego wizjonera, co zrobić, by produkt sam napędzał swoją sprzedaż. Nadał nożom Global bardzo nowoczesną, rozpoznawalną na całym świecie formę. Tych noży nie da się pomylić z innymi. Kute z jednego kawałka stali Cromova z dużą zawartością chromu, przez lata były niedościgłym wzorem prestiżu. Yamada odważnie połączył tradycję z nowoczesnością.

Teraz wiele się zmieniło w dziedzinie metalurgii, która poszła bardzo do przodu i jest mnóstwo wiele ostrzejszych niż Global noży. Jednak nie zaszkodziło to popularności marki, która sprzedaje miliony noży na całym świecie.

Noże SAI z samurajskim kodeksem na rękojeści

Prezentowana przez nas seria noży Global SAI ma w sobie sporo typowego dla Japonii mistycyzmu. Znajdujące się na rękojeści noży z tej kolekcji 7 wgłębień symbolizuje 7 przymiotów samuraja kierującego się prastarym kodeksem Bushido. W skrócie chodzi o takie cechy, wartości i postrzeganie świata, jak:

- podporządkowanie się woli zwierzchnika, przy jednoczesnym wyrzeczeniu się siebie i świata z założeniem, że do niczego nie można się przywiązać,

- zachowanie absolutnego spokoju, utrzymanie harmonii duszy, ciała i umysłu niezależnie od okoliczności,

- niesienie pomocy i wyrażanie miłości wobec innych ludzi i świata,

- bezwzględna szczerość i wiara w siebie z założeniem, że najważniejszy w życiu jest honor,

- doskonalenie siebie i swojej postawy wobec świata,

- zachowanie godności i uczciwości, nie zniżanie się do poziomu człowieka bez zasad,

- kształtowanie odwagi, wyzbycie strachu; istotna jest też bezwzględna wierność własnym przekonaniom.

 

Kiedy przemyśleć znaczenie każdego z praw kodeksu Bushido, wgłębienia na rękojeściach noży Global SAI zaczynają przemawiać głosem prawdziwego mędrca.

Producent
Seria
Cena