• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Original - Ręcznie kuty japoński nóż do sushi, Fuguhiki Hon-Kasumi 27 cm, Kichiji

2260
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 2 260 zł
Zapytaj o dostępność
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

Ponad 600 lat tradycji kucia noży - to do czegoś zobowiązuje. Tajemna wiedza przekazywana tylko wtajemniczonym, z pokolenia na pokolenie, z ojca na syna. Rzemiosło najwyższej próby, które łączy w sobie metody ręcznego kucia stali wysokowęglowej z typowym dla japońskich kowali mistycyzmem z dawnych wieków. Takie właśnie są noże maleńkiej, tradycyjnej kuźni Kichiji z japońskiego miasta Sakai w prefekturze Osaka.

Miłośnik prawdziwego krojenia znajdzie w ofercie marki Kichiji nade wszystko najbardziej ortodoksyjne, jednostronnie ostrzone noże, charakterystyczne dla tradycyjnej japońskiej kuchni.

Prawdziwy kunszt mistrzów odczujesz, biorąc do ręki jednostronnie ostrzony nóż Fuguhiki Hon-Kasumi, o specjalnym szlifie, który wykuto ręcznie z legendarnej już stali Yasuki Shirogami II. Powstające z tej stali noże mają ekstremalną ostrość, która utrzymuje się nawet 10-12 tygodni przy bardzo intensywnym używaniu noża. Mowa tu o profesjonalnej kuchni. Krojący nożami Kichiji w domu mogą ostrzyć je nawet raz na 4 miesiące.

Marka Kichiji to prawdziwy mistrz w wytapianiu, hartowaniu i kuciu stali Yasuki Shirogami II, której nadaje twardość 63 stopni HRC w skali Rockwella.

Te jednostronnie ostrzone noże kroją niemal same. Zdumiewa precyzja ostrzy, fakt, jak cieniutkie plastry potrafią stworzyć. Pokrojenie rzodkiewki, czy marchewki w plasterki o grubości 1/5 mm to dla nich coś zupełnie normalnego.

Te klasyczne, ortodoksyjne, ekstremalnie ostre noże mają malowniczą rękojeść z drewna magnolii. Uroku dodaje im drewniana saja, w której można je przechowywać.

Noże Kichiji są wymagające, bo chcą, byś się wraz z nimi rozwijał. Z drugiej strony trudno oprzeć się ich mocy, bo, gdy trzyma się w ręku prawdziwe dzieło sztuki kowalskiej, chce się pokonywać własne kulinarne ograniczenia.

2260

Krojenie nożem Fuguhiki Hon-Kasumi
marki Kichiji to mistyczne doznanie

 

 

  • tradycyjne, ręcznie kute noże to przejaw japońskiego kunsztu
  • jednostronnie ostrzony nóż powstał ze stali Yasuki Shirogami II
  • nóż jest rdzewny
  • twardość stali - 63 stopnie HRC w skali Rockwella
  • klasyczna w stylistyce rękojeść z drewna magnolii
  • ostrość - ekstremalna

Przeznaczenie noża Fuguhiki Hon-Kasumi
Kichiji z linii Original

NÓŻ DO
SUSHI, SASHIMI

NÓŻ DO OPRAWIANIA
RYB

NÓŻ DO FILETOWANIA
RYB

NÓŻ DO KROJENIA
WARZYW KUCHNI
ORIENTALNEJ

NÓŻ DO KROJENIA MIĘSA
BEZ KOŚCI

WYKORZYSTAJ TALENTY MISTRZOWSKIEGO NOŻA FUGUHIKI MARKI KICHIJI

  • Ortodoksyjny, mistrzowski, ekstremalnie ostry nóż Fuguhiki Hon-Kasumi, marki Kichiji, to przykład specjalizacji tradycyjnej japońskiej kuchni – to ostrze służy przyrządzaniu sushi z ryby Fugu, która, źle sprawiona, jest trująca!
  • Zjawiskowo ostry czubek noża precyzyjnie oddzielania rybie mięso od skóry, kręgosłupa i ości; pozwala też filetować wszelkiego typu ryby.
  • Smukły, szokująco precyzyjny nóż Fuguhiki wybierany jest przez największych sushi-masterów i bardzo wymagających amatorów azjatyckiej kuchni.
  • Perfekcyjnie ostra klinga noża Fuguhiki pozwoli doskonalić się w sztuce usuzukuri, czyli krojeniu niezwykle cienkich plasterków ryb, mięsa, warzyw i owoców.
  • Idealnie uformowane ostrze japońskiego noża sprawdza się genialnie przy porcjowaniu i krojeniu mięsa bez kości oraz filetowaniu drobiu.

Materiał

  • ostrze - ręcznie kuta stal Yasuki Shirogami II
  • rękojeść - drewno magnolii
  • skuwka - bawoli róg

Wymiary

  • długość ostrza - 27 cm

Co warto wiedzieć
o nożu Fuguhiki Hon-Kasumi
z linii Original marki Kichiji

PIĘKNO WPROST Z ORTODOKSYJNEJ KUŹNI

Unikatowe, ręcznie kute, mistrzowskie noże japońskiej kuźni Kichiji są dziełem tradycyjnego kowalstwa. Tworzący je mistrzowie wkładają w ich powstanie serce i duszę, co widać, gdy trzyma się w ręku nóż z linii Original.

Maleńka kuźnia ze słynnego miasta Sakai, w prefekturze Osaka, może pochwalić się gigantyczną wręcz tradycją. W tym rejonie żyją kowale, których korzenie sięgają ponad 600 lat wstecz. Przekazywana z ojca na syna niemal tajemna wiedza dotycząca kucia, hartowania i ostrzenia wysokowęglowej stali jest nadal kultywowana w kuźni Kichiji.

Linia Original to przejaw doskonale opanowanego rzemiosła – kucia bardzo trudnej w obróbce stali Yasuki Shirogami II.

MISTRZOWSKA STAL YASUKI SHIROGAMI II

Stal Yasuki Shirogami II, zwana stalą Hitachi, z której marka Kichiji wykuwa większość swoich znakomitych noży, to prawdziwe wyzwanie dla nawet najbardziej zaawansowanych kowali. Rozłam między klasyczną stalą Shirogami, a Yasuki Shirogami II jest olbrzymi. O ile pierwszą zajmuje się wiele japońskich kuźni, o tyle ultra wysokowęglowa stal Yasuki Shirogami II poddaje się rękom bardzo niewielu mistrzów. Jest twardsza, ostrzejsza i na dłużej pozostaje ostra.

Klingi noży Original, kute ze stali Yasuki Shirogami II, są rdzewne i ostrzone jednostronnie. Noże możesz ostrzyć w proporcjach 90/10.

Stal osiąga twardość 63 stopni HRC w skali Rockwella.

PRAWDZIWA JAPOŃSKA SAYA

 

Marka Kichiji dba o kute przez siebie ostrza, więc do każdego noża z serii Original dodaje drewnianą pochwę – sayę ze swoim logo. Saya, co nas zawsze czaruje, jest tak perfekcyjnie wykonana, że nóż wysuwa się z niej jednym, płynnym ruchem.

Musisz pamiętać, że najlepiej wysuwać nóż i wkładać go z powrotem do drewnianej pochwy tak, jak w czasach samurajów robiono to z mieczami. Unikaj tarcia ostrzem o brzeg pochwy.

MAGNOLIOWA RĘKOJEŚĆ

 

Niezwykle wygodna, klasycznie formowana rękojeść japońskich noży z serii Original, kuźni Kichiji, stworzona została z ręcznie szlifowanego i pasowanego drewna magnolii. Rękojeść łączy z ostrzem skuwka z bawolego rogu, która, z reguły, jest niepowtarzalna w barwie, a czasem i odcieniu.

Rękojeść noży Kichiji, jak to bywa w przypadku noży japońskich, idealnie leży w dłoni, co sprawia, że nawet zawodowiec będzie mógł używać noża przez kilka godzin dziennie bez uczucia dyskomfortu.

Specjalista instruuje,
jak ostrzyć noże Original
marki Kichiji

SŁOWO O OSTRZENIU NOŻY KICHIJI

Stal Yasuki Shirogami pozwala się doskonale naostrzyć i wypolerować z racji dużej zawartości węgla. Wystarczy poświęcić nożowi 5-7 minut (ostrząc go w tym czasie na gradacjach 1000, 3000 i polerując na gradacjach 5000-8000). Tego typu stal można ostrzyć wyłącznie na profesjonalnych kamieniach syntetycznych. Dzięki nim nóż będzie ekstremalnie ostry przez, co najmniej, 10-12 tygodni.

Specjalista radzi,
jak używać noża Fuguhiki Hon-Kasumi
marki Kichiji

OSTRZ NA KAMIENIACH
CERAMICZNYCH LUB
SYNTETYCZNYCH

ZALECAMY JAPOŃSKIE
DESKI DO KROJENIA

PRZECHOWUJ NA
LISTWACH LUB PULPITACH
MAGNETYCZNYCH

NIE KRÓJ MIĘSA
Z KOŚCIĄ

NIE KRÓJ
MROŻONEK

NIE KRÓJ OWOCÓW
CYTRUSOWYCH

NIE MYJ
W ZMYWARCE

  • mistrzowskie noże Original ostrz na profesjonalnych kamieniach syntetycznych (dobrał je nasz specjalista, patrz poniżej), dzięki nim noże zachowają ostrość przez 10-12 tygodni
  • bardzo tępe ostrza naprawiaj na kamieniach 240-250 punktów
  • do regularnego ostrzenia używaj kamieni o gradacjach 1000, 3000; do nadania nożom ekstremalnej ostrości kamieni 5000 lub 8000
  • by zyskać efekt naprawdę zjawiskowej ostrości, możesz, po polerowaniu ostrza na gradacji 8000, użyć bloczka obitego skórą
  • krój na deskach ze szlachetnych gatunków drewna, np. hinoki, teaku, bambusa, dębu
  • mistrzowskie noże przechowuj w sayi lub na listwach bądź pulpitach magnetycznych
  • japońskimi nożami nigdy nie krój mrożonek i mięsa z kością
  • noże Kichiji myje się tylko ręcznie

Produkty pasujące do
noża Fuguhiki Hon-Kasumi
z linii Original marki Kichiji