• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Original - Ręcznie kuty japoński nóż do warzyw, Kamagata Usuba Jyo-saku 18 cm, Kichiji

1450
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 450 zł
Zapytaj o dostępność
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

Ponad 600 lat tradycji kucia noży - to do czegoś zobowiązuje. Tajemna wiedza przekazywana tylko wtajemniczonym, z pokolenia na pokolenie, z ojca na syna. Rzemiosło najwyższej próby, które łączy w sobie metody ręcznego kucia stali wysokowęglowej z typowym dla japońskich kowali mistycyzmem z dawnych wieków. Takie właśnie są noże maleńkiej, tradycyjnej kuźni Kichiji z japońskiego miasta Sakai w prefekturze Osaka.

Miłośnik prawdziwego krojenia znajdzie w ofercie marki Kichiji nade wszystko najbardziej ortodoksyjne, jednostronnie ostrzone noże, charakterystyczne dla tradycyjnej japońskiej kuchni.

Prawdziwy kunszt mistrzów odczujesz, biorąc do ręki jednostronnie ostrzony, klasyczny, 18-centymetrowy nóż Kamagata Usuba Jyo-saku, który wykuto ręcznie z legendarnej już stali Yasuki Shirogami II. Powstające z tej stali noże mają ekstremalną ostrość, która utrzymuje się nawet 10-12 tygodni przy bardzo intensywnym używaniu noża. Mowa tu o profesjonalnej kuchni. Krojący nożami Kichiji w domu mogą ostrzyć je nawet raz na 4 miesiące.

Marka Kichiji to prawdziwy mistrz w wytapianiu, hartowaniu i kuciu stali Yasuki Shirogami II, której nadaje twardość 63 stopni HRC w skali Rockwella.

Te jednostronnie ostrzone noże kroją niemal same. Zdumiewa precyzja ostrzy, fakt, jak cieniutkie plastry potrafią stworzyć. Pokrojenie rzodkiewki, czy marchewki w plasterki o grubości 1/5 mm to dla nich coś zupełnie normalnego.

Te klasyczne, ortodoksyjne, ekstremalnie ostre noże mają malowniczą rękojeść z drewna magnolii. Uroku dodaje im drewniana saja, w której można je przechowywać.

Noże Kichiji są wymagające, bo chcą, byś się wraz z nimi rozwijał. Z drugiej strony trudno oprzeć się ich mocy, bo, gdy trzyma się w ręku prawdziwe dzieło sztuki kowalskiej, chce się pokonywać własne kulinarne ograniczenia.

1450

Krojenie nożem Kamagata Usuba Jyo-Saku
marki Kichiji to mistyczne doznanie

 

 

  • tradycyjne, ręcznie kute noże to przejaw japońskiego kunsztu
  • jednostronnie ostrzony nóż powstał ze stali Yasuki Shirogami II
  • nóż jest rdzewny
  • twardość stali - 63 stopnie HRC w skali Rockwella
  • klasyczna w stylistyce rękojeść z drewna magnolii
  • ostrość - ekstremalna

Przeznaczenie noża Kamagata Usuba
Kichiji z linii Original

NÓŻ DO SIEKANIA I 
SZATKOWANIA WARZYW
I OWOCÓW

NÓŻ DO KROJENIA
WARZYW KUCHNI
ORIENTALNEJ

NÓŻ DO SZATKOWANIA
TWARDYCH, DUŻYCH WARZYW

NÓŻ DO KROJENIA
EGZOTYCZNYCH OWOCÓW
I CYTRUSÓW

NÓŻ DO KROJENIA MIĘSA
NA GULASZE, CZY
POTRAWY ORIENTALNE

WYKORZYSTAJ TALENTY JAPOŃSKIEGO NOŻA KAMAGATA USUBA MARKI KICHIJI

  • Nadzwyczaj ostry nóż Kamagata Usuba, marki Kichiji, jest udoskonaloną wersją noża Santoku – jego wysokie ostrze rewelacyjnie sprawdza się w kuchni preferujących potrawy warzywne i warzywno-mięsne.
  • Jeśli eksperymentujesz z gotowaniem, kochasz smaki potraw kuchni całego świata – m.in., azjatyckiej, tajskiej, indyjskiej, polinezyjskiej - nóż Kamagata jet stworzony właśnie dla Ciebie.
  • Ostrze noża genialnie nadaje się do siekania i szatkowania wszelkiego typu warzyw, owoców i ziół.
  • Nóż Kamagata wykorzystasz również do porcjowania mięs bez kości, krojenia ich w kawałki, kostki, paski, dzięki czemu zasmakujesz w, np., wokowanych potrawach.
  • Orientalny nóż Kichiji pomoże też przygotować liczne potrawy kuchni europejskiej - z jego pomocą np. kapusta w ułamku sekundy zmieni formę, a Ty będziesz raczyć się przepysznym bigosem.

Materiał

  • ostrze - ręcznie kuta stal Yasuki Shirogami II
  • rękojeść - drewno magnolii
  • skuwka - bawoli róg

Wymiary

  • długość ostrza - 18 cm

Co warto wiedzieć o nożu
Kamagata Usuba Jyo-Saku
z linii Original marki Kichiji

PIĘKNO WPROST Z ORTODOKSYJNEJ KUŹNI

Unikatowe, ręcznie kute, mistrzowskie noże japońskiej kuźni Kichiji są dziełem tradycyjnego kowalstwa. Tworzący je mistrzowie wkładają w ich powstanie serce i duszę, co widać, gdy trzyma się w ręku nóż z linii Original.

Maleńka kuźnia ze słynnego miasta Sakai, w prefekturze Osaka, może pochwalić się gigantyczną wręcz tradycją. W tym rejonie żyją kowale, których korzenie sięgają ponad 600 lat wstecz. Przekazywana z ojca na syna niemal tajemna wiedza dotycząca kucia, hartowania i ostrzenia wysokowęglowej stali jest nadal kultywowana w kuźni Kichiji.

Linia Original to przejaw doskonale opanowanego rzemiosła – kucia bardzo trudnej w obróbce stali Yasuki Shirogami II.

MISTRZOWSKA STAL YASUKI SHIROGAMI II

Stal Yasuki Shirogami II, zwana stalą Hitachi, z której marka Kichiji wykuwa większość swoich znakomitych noży, to prawdziwe wyzwanie dla nawet najbardziej zaawansowanych kowali. Rozłam między klasyczną stalą Shirogami, a Yasuki Shirogami II jest olbrzymi. O ile pierwszą zajmuje się wiele japońskich kuźni, o tyle ultra wysokowęglowa stal Yasuki Shirogami II poddaje się rękom bardzo niewielu mistrzów. Jest twardsza, ostrzejsza i na dłużej pozostaje ostra.

Klingi noży Original, kute ze stali Yasuki Shirogami II, są rdzewne i ostrzone jednostronnie. Noże możesz ostrzyć w proporcjach 90/10.

Stal osiąga twardość 63 stopni HRC w skali Rockwella.

PRAWDZIWA JAPOŃSKA SAYA

 

Marka Kichiji dba o kute przez siebie ostrza, więc do każdego noża z serii Original dodaje drewnianą pochwę – sayę ze swoim logo. Saya, co nas zawsze czaruje, jest tak perfekcyjnie wykonana, że nóż wysuwa się z niej jednym, płynnym ruchem.

Musisz pamiętać, że najlepiej wysuwać nóż i wkładać go z powrotem do drewnianej pochwy tak, jak w czasach samurajów robiono to z mieczami. Unikaj tarcia ostrzem o brzeg pochwy.

MAGNOLIOWA RĘKOJEŚĆ

 

Niezwykle wygodna, klasycznie formowana rękojeść japońskich noży z serii Original, kuźni Kichiji, stworzona została z ręcznie szlifowanego i pasowanego drewna magnolii. Rękojeść łączy z ostrzem skuwka z bawolego rogu, która, z reguły, jest niepowtarzalna w barwie, a czasem i odcieniu.

Rękojeść noży Kichiji, jak to bywa w przypadku noży japońskich, idealnie leży w dłoni, co sprawia, że nawet zawodowiec będzie mógł używać noża przez kilka godzin dziennie bez uczucia dyskomfortu.

Specjalista instruuje,
jak ostrzyć noże Original
marki Kichiji

SŁOWO O OSTRZENIU NOŻY KICHIJI

Stal Yasuki Shirogami pozwala się doskonale naostrzyć i wypolerować z racji dużej zawartości węgla. Wystarczy poświęcić nożowi 5-7 minut (ostrząc go w tym czasie na gradacjach 1000, 3000 i polerując na gradacjach 5000-8000). Tego typu stal można ostrzyć wyłącznie na profesjonalnych kamieniach syntetycznych. Dzięki nim nóż będzie ekstremalnie ostry przez, co najmniej, 10-12 tygodni.

Specjalista radzi,
jak używać noża
Kamagata Usuba Jyo-Saku Kichiji

OSTRZ NA KAMIENIACH
CERAMICZNYCH LUB
SYNTETYCZNYCH

ZALECAMY JAPOŃSKIE
DESKI DO KROJENIA

PRZECHOWUJ NA
LISTWACH LUB PULPITACH
MAGNETYCZNYCH

NIE KRÓJ MIĘSA
Z KOŚCIĄ

NIE KRÓJ
MROŻONEK

NIE KRÓJ OWOCÓW
CYTRUSOWYCH

NIE MYJ
W ZMYWARCE

  • mistrzowskie noże Original ostrz na profesjonalnych kamieniach syntetycznych (dobrał je nasz specjalista, patrz poniżej), dzięki nim noże zachowają ostrość przez 10-12 tygodni
  • bardzo tępe ostrza naprawiaj na kamieniach 240-250 punktów
  • do regularnego ostrzenia używaj kamieni o gradacjach 1000, 3000; do nadania nożom ekstremalnej ostrości kamieni 5000 lub 8000
  • by zyskać efekt naprawdę zjawiskowej ostrości, możesz, po polerowaniu ostrza na gradacji 8000, użyć bloczka obitego skórą
  • krój na deskach ze szlachetnych gatunków drewna, np. hinoki, teaku, bambusa, dębu
  • mistrzowskie noże przechowuj w sayi lub na listwach bądź pulpitach magnetycznych
  • japońskimi nożami nigdy nie krój mrożonek i mięsa z kością
  • noże Kichiji myje się tylko ręcznie

Produkty pasujące do
noża Kamagata Usuba Jyo-Saku
z linii Original marki Kichiji