• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Pulpity magnetyczne i listwy na noże

Przechowywanie doskonałych, ręcznie kutych japońskich noży, wytwarzanych z różnego typu stali wysokowęglowych, to poważna sprawa. Jak się okazało, trzeba uczyć krojących dobrymi nożami Polaków, co mogą, a czego nie powinni robić swoim nożom. Od tego, jak będzie traktowany, ostrzony i przechowywany na magnetycznej listwie, czy pulpicie japoński nóż, zależy jego długowieczność, ostrość i stan klingi. Mówiąc o japońskich nożach, mówimy często o nożach drogich, czy bardzo drogich, więc uświadomienie sobie tego, czego będą od nas wymagać, jest kwestią kluczową.

Na dole strony znajdziesz nasze filmy - koniecznie obejrzyj!

Dowiedz się więcej o ...

Bisbell nie zawodzi - doskonałe, choć niewielkie pulpity magnetyczne

Blok inny niż reszta - krzywy i niepokorny pulpit na noże marki Miyabi

Magnetyczne listwy Bisbell - trzymają noże, jak w imadle

Z dużą uwagą i starannością dobraliśmy dla naszych Klientów akcesoria do przechowywania japońskich noży. Nie jest ich wiele, ale są na tyle pewne, że korzystają z nich nawet największe sławy świata kulinariów.

Japońskie noże nie tolerują bloków szczelinowych - eksponuj je na pulpicie

Listwy i pulpity magnetyczne pozwalają najbardziej bezpiecznie przechowywać japońskie, mistrzowskie noże. Nie dość, że ostrza są zawsze pod ręką, ale i – co najistotniejsze – chroni się je przed stępieniem. Jeśli ktoś życzy sobie zamordować swój japoński nóż, niech wkłada/wsuwa go w szczelinowy blok, czy jakąś jego pochodną. Ostrze stępi się niemiłosiernie, może się porysować, czy uszczerbić i uszkodzić. Nikomu, kto ceni swoje noże, nie przyjdzie do głowy, by je w ten sposób traktować. Dla przechowywania japońskich noży zalecamy więc nade wszystko pulpity i listwy magnetyczne. O ile ktoś ma taką możliwość – można trzymać noże w specjalnie dla nich formowanej szufladzie.

Jak przymocować do ściany listwę magnetyczną?

O ile pulpit magnetyczny to elegancki element wystroju kuchni, który potrzebuje nieco miejsca, o tyle magnetyczna listwa na noże budzi nieco kontrowersji. Wielu gotujących boi się, że będzie musiało wiercić dziury w kuchennych ścianach, płytkach, czy meblach. Szczęściem – i ten problem został rozwiązany. W sklepach z akcesoriami budowlanymi można kupić dwustronne, piekielnie mocne taśmy, które pozwalają przykleić listwę do ściany, mebla, czy kafelek. I nie ma co się bać, że obciążona kilkoma nawet ciężkimi nożami listwa spadnie, czy odklei się, bo takie taśmy potrafią utrzymać nawet szafki i półki ważące i 20-30 kg.