• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Pulpity magnetyczne i listwy na noże

Przechowywanie doskonałych, ręcznie kutych japońskich noży, wytwarzanych z różnego typu stali wysokowęglowych, to poważna sprawa. Jak się okazało, trzeba uczyć krojących dobrymi nożami Polaków, co mogą, a czego nie powinni robić swoim nożom. Od tego, jak będzie traktowany, ostrzony i przechowywany na magnetycznej listwie, czy pulpicie japoński nóż, zależy jego długowieczność, ostrość i stan klingi. Mówiąc o japońskich nożach, mówimy często o nożach drogich, czy bardzo drogich, więc uświadomienie sobie tego, czego będą od nas wymagać, jest kwestią kluczową. Dlatego warto wybierać zaufane pulpity lub listwy, które zapewnią bezpieczeństwo Twoim nożom.

Na dole strony znajdziesz nasze filmy - koniecznie obejrzyj!

Niech się z dumą prezentują! O japońskich nożach na listwach i pulpitach

Bisbell nie zawodzi - doskonałe, choć niewielkie pulpity magnetyczne

Blok inny niż reszta - krzywy i niepokorny pulpit na noże marki Miyabi

Magnetyczne listwy Bisbell - trzymają noże, jak w imadle

Z dużą uwagą i starannością dobraliśmy dla naszych Klientów akcesoria do przechowywania japońskich noży. Nie jest ich wiele, ale są na tyle pewne, że korzystają z nich nawet największe sławy świata kulinariów.

Japońskie noże nie tolerują bloków szczelinowych - eksponuj je na pulpicie

Listwy i pulpity magnetyczne pozwalają najbardziej bezpiecznie przechowywać japońskie, mistrzowskie noże. Nie dość, że ostrza są zawsze pod ręką, ale i – co najistotniejsze – chroni się je przed stępieniem. Jeśli ktoś życzy sobie zamordować swój japoński nóż, niech wkłada/wsuwa go w szczelinowy blok, czy jakąś jego pochodną. Ostrze stępi się niemiłosiernie, może się porysować, czy uszczerbić i uszkodzić. Nikomu, kto ceni swoje noże, nie przyjdzie do głowy, by je w ten sposób traktować. Dla przechowywania japońskich noży zalecamy więc nade wszystko pulpity i listwy magnetyczne. O ile ktoś ma taką możliwość – można trzymać noże w specjalnie dla nich formowanej szufladzie.

Jak przymocować do ściany listwę magnetyczną?

O ile pulpit magnetyczny to elegancki element wystroju kuchni, który potrzebuje nieco miejsca, o tyle magnetyczna listwa na noże budzi nieco kontrowersji. Wielu gotujących boi się, że będzie musiało wiercić dziury w kuchennych ścianach, płytkach, czy meblach. Szczęściem – i ten problem został rozwiązany. W sklepach z akcesoriami budowlanymi można kupić dwustronne, piekielnie mocne taśmy, które pozwalają przykleić listwę do ściany, mebla, czy kafelek. I nie ma co się bać, że obciążona kilkoma nawet ciężkimi nożami listwa spadnie, czy odklei się, bo takie taśmy potrafią utrzymać nawet szafki i półki ważące i 20-30 kg.