Saphir Lite - Grillowa patelnia nieprzywierająca z tytanowo-szafirową powłoką, 28 x 28 cm, WOLL

559
Zapytaj o dostępność
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

Popularność nieprzywierających patelni grillowych pozwala najlepszym światowym producentom tworzyć na tyle różnorodną ofertę, by każdy, kto chce zdrowo smażyć, mógł znaleźć coś specjalnie dla siebie. Ceniona w świecie za luksusowe naczynia niemiecka marka WOLL ma w swojej ofercie ciekawe patelnie grillowe ze wzmacnianą drobinami szafiru powłoką tytanową. Linia Saphir Lite zyskała w ten sposób na trwałości. 4-krotnie nakładane, uszlachetniane mikro-drobinami szafiru powłoki są odporne na ścieranie. Rzecz jasna, możesz smażyć na nich z minimalną ilością tłuszczu. Powłoki serii Saphir Lite nie zawierają w sobie teflonu ani jego pochodnych. Nie emitują szkodliwych związków, czy substancji. O ich bezpieczeństwie świadczy certyfikat PFOA-Free.

Będziesz mógł cieszyć się całymi latami zdrowego grillowania na minimalnej ilości tłuszczu - w przypadku chudych mięs, ryb, czy warzyw. Tłuste mięsa możesz grillować bez tłuszczu, bo patelnia WOLL wytopi jego nadmiar, nie przegrzewając się przy tym.

Kolejna zaleta nowoczesnych patelni z serii Saphir Lite marki WOLL - szkielet z bezpiecznego dla zdrowia, nowoczesnego odlewu aluminium o nazwie Silumin. Ten materiał pozwala rozgrzać patelnię grillową w zaledwie kilka chwil. Całość jest nagrzana równomiernie, dlatego możesz przyrządzać mięsa, ryby, czy warzywa w tym samym tempie i czasie na środku patelni i jej brzegach. WOLL jest przekonany o trwałości konstrukcji patelni Saphir Lite i oferuje aż 25 lat gwarancji na równe dno, które się nie wypaczy.

Tytanowo-szafirowa powłoka ma z kolei 3 lata gwarancji i w pełni funkcjonalnie działa w temperaturach do 250 stopni Celsjusza zarówno w trakcie smażenia, jak i podpiekania potraw w piekarniku.

WOLL nie zapomniał też o użytkownikach kuchni indukcyjnych. Wyposażył patelnie Saphir Lite w specjalną stopę z ferromagnetycznej stali. Dzięki temu patelnia grillowa działa na wszystkich typach nawet najnowszych kuchenek. Nie musisz się obawiać specyficznego kształtu patelni WOLL. Każda z nich została wyposażona w okrągłą stopę, dzięki której dopasuje się do palnika Twojej indukcji, czy innego typu kuchenki.

Patelnie Saphir Lite mają uchwyt z żaroodpornego, masywnego tworzywa sztucznego, który osadzany jest w specjalnej komorze wypełnionej mosiądzem. Wszystko po to, byś miał pewność, że uchwyt nie poluzuje się w trakcie używania patelni.

W zestawie z grillową patelnią Saphir Lite dostajesz od razu pokrywkę, by Twoje kulinarne eksperymenty, czy popisy nabrały prawdziwego rozmachu.

 

Poniżej znajdziesz film o tytanowych patelniach Saphir Lite niemieckiej marki Woll.

Patelnie Woll
z linii Saphir Lite, czyli
estetyka i funkcjonalność

 • wzmacniana szafirem tytanowa powłoka nieprzywierająca
 • nie zawiera pochodnych teflonu
 • do grillowania z minimalną ilością oleju w maksimum 250 stopniach
 • szkielet z czystego odlewu bezpiecznego dla zdrowia aluminium
 • dno ze specjalnego stopu stali działającego na indukcji
 • ergonomiczny uchwyt z tworzywa sztucznego
 • 25 lat gwarancji na równe dno, 3 lata na powłokę tytanową

Obejrzyj film o tytanowych
patelniach Saphir Lite 

niemieckiej marki Woll

 • W ofercie niemieckiego producenta, rodzinnej firmy Woll, znajdziesz sporo patelni tytanowych. Różnią je uchwyty, a same patelnie wyglądają niemal identycznie.
 • Czym, w takim razie, charakteryzuję się linia Saphir Lite, czym różni się od serii Diamond Lite, czy Diamond Lite Pro?
 • Nasz specjalista stworzył dla Ciebie prosty film o patelniach Woll. Obejrzyj, a będziesz wiedział wszystko, co trzeba.

Patelnie Saphir Lite
działają na wszystkich kuchenkach
i w piekarniku do 250 stopni

NA KUCHNIĘ
GAZOWĄ

NA KUCHNIĘ
ELEKTRYCZNĄ

NA KUCHNIĘ
CERAMICZNĄ

NA KUCHNIĘ
INDUKCYJNĄ

DO PIEKARNIKA

Materiał

 • wewnątrz - 4-krotnie nakładana, wzmacniana szafirem nieprzywierająca powłoka tytanowa
 • potężne dno i ścianki z bezpiecznego dla zdrowia i żywności odlewu aluminium Silumin
 • indukcyjne dno z ferromagnetycznego stopu
 • uchwyt z tworzywa sztucznego
 • pokrywka - hartowane szkło

Wymiary

 • długość i szerokość od brzegu do brzegu - 28 x 28 cm
 • dno patelni (przestrzeń robocza) - 26 x 26 cm
 • wysokość ścianek - 4 cm
 • maksymalna średnica palnika - 21 cm
 • waga - 2 kg

Produkty z tej samej serii

Obejrzyj wszystkie produkty z serii

4-krotnie nakładana trwała
tytanowo-szafirowa powłoka
patelni Saphir Lite marki Woll

Niemiecka marka WOLL od dekad eksperymentuje z powłokami tytanowymi. Stąd wie, że taka powłoka musi być wzmocniona, nakładana kilkuwarstwowo, by służyła latami i była maksymalnie odporna na ścieranie. Dlatego WOLL dodał do tytanowych powłok mikro-drobiny szafiru. Producent jest dumny z efektu - jego powłoki są naprawę wytrzymałe.

4-krotnie nakładana powłoka tytanowo-szafirowa patelni Saphir Lite jest nie tylko mocna. Ma też lepsze właściwości nieprzywierające. Pozwala smażyć na bardzo niewielkiej ilości tłuszczu. Dodatkowo jest odporna na wysokie temperatury - możesz na niej smażyć lub zapiekać potrawy w temperaturze do 250 stopni Celsjusza.

Tytanowo-szafirowa powłoka
patelni Saphir Lite
bez teflonu i jego pochodnych

 • Niemiecki producent WOLL dołożył wszelkich starań, by powłoki jego patelni odpowiadały nie tylko restrykcyjnym normom prozdrowotnym, ale by były również całkowicie wolne od wszelkich szkodliwych substancji - nade wszystko teflonu i jego pochodnych.
 • Certyfikat PFOA-Free gwarantuje Ci, że nawet w czasie mocnego przegrzania patelni z tytanowo-szafirowej powłoki nie wydzielą się szkodliwe substancje, związki, czy kwasy.
 • Z nieprzywierających patelni WOLL z linii Saphir Lite mogą bez obaw korzystać alergicy, czy osoby o wrażliwym przewodzie pokarmowym.

Silumin, czyli bezpieczny dla zdrowia
i żywności odlewu
nowoczesnego aluminium

 • Marka WOLL, prowadząc szereg doświadczeń i badań, doszła do wniosku, że najnowszej generacji tytanowo-szafirowe powłoki najlepiej współpracują ze szkieletem z aluminium.
 • Co istotne - nowoczesny odlew czystego aluminium, nazwany przez WOLL Siluminem, jest bezpieczny dla zdrowia i smażonych na patelniach produktów.
 • Wymogły to nie tylko bardzo restrykcyjne europejskie przepisy, ale i coraz popularniejsza, propagowana przez najlepszych producentów idea tworzenia naczyń z nowoczesnego aluminium określanego, jako food-safe (czyli bezpieczne dla żywności).
 • Nowoczesne aluminium, które tworzy szkielet patelni Saphir Lite, jest pozbawione wszystkiego, co było szkodliwe w jego poprzedniku.

Restrykcyjne certyfikaty
patelni Saphir Lite
niemieckiej marki Woll

 • Produkowane w bardzo nowoczesnej fabryce w Niemczech tytanowo-szafirowe patelnie WOLL zostały poddane niezwykle restrykcyjnej kontroli jakości. Procesem certyfikacji zajęła się jedna z największych tego typu organizacji - Grupa TÜV Rheinland. Ta instytucja weryfikuje przeróżne technologie, rozwiązania oraz materiały.
 • Patelnie WOLL mogą poszczycić się certyfikatami TÜV i TÜV GS, co świadczy o ich bardzo wysokiej jakości. Logo certyfikatów znajdziesz na stalowym pierścieniu uchwytu patelni.

Specjalista sugeruje,
jak dbać o nieprzywierające
patelnie Saphir Lite marki Woll

MOŻESZ STOSOWAĆ
STALOWE UTENSYLIA

NIE PRZEKRACZAJ
50-60% MOCY PALNIKA

NIE WŁĄCZAJ
FUNKCJI BOOST

MOŻESZ MYĆ
W ZMYWARCE

NIE PRZECHOWUJ
POTRAW W LODÓWCE

UŻYWAJ RĘKAWIC
KUCHENNYCH

 • Podstawowa zasada - gdy smażysz, pieczesz, czy zapiekasz na patelni Saphir Lite, nie powinieneś przekraczać 250 stopni Celsjusza. To maksymalna temperatura, w której tytanowo-szafirowa powłoka zachowuje właściwości nieprzywierające.
 • Producent zezwala na używanie stalowych utensyliów. My jednak podpowiadamy, że drewno i tworzywo sztuczne sprawdzą się wiele lepiej. Patelnia przez lata będzie estetyczna.
 • Patelnie Saphir Lite możesz myć w zmywarce. Niemniej - mycie ręczne trwa kilka chwil. I nie powoduje optycznego postarzania powłoki.
 • Ważne jest, byś do smażenia używał możliwie najlepszych tłuszczów i olejów wysokotemperaturowych, smalcu lub masła klarowanego. One pozwolą na zdrowe i krótkie smażenie. Więcej przeczytasz w naszym artykule - poniżej.