Włoskie patelnie tytanowe

Wspólną cechą tytanowych patelni Ballarini, które znajdziesz w naszym sklepie, jest szkielet z niezwykle mocnego odlewu aluminium. Taka konstrukcja jest bardzo sztywna, odporna na wypaczenia. Sztuką, którą włoski producent doprowadził do perfekcji, było stworzenie bezpiecznego dla zdrowia i smażonych produktów aluminium. Aluminium patelni Ballarini pozbawione jest szkodliwych substancji. I to już świadczy o fakcie, że mamy do czynienia z patelniami, którym warto zaufać. A jeśli dodasz do tego bardzo odporne na ścieranie powłoki nieprzywierające, zaczyna się magia smażenia.

Na dole strony znajdziesz przydatne filmy-poradniki.

Wyjątkowe powłoki nieprzywierające

Ballarini to marka o ogromnej tradycji i wielkiej wiedzy. Tworzone przez nią patelnie pokrywają zaawansowane technologicznie nieprzywierające powłoki. W patelniach ze stalowym uchwytem, z serii Alba, znajdziesz patent producenta - powłokę Keravis TI-X. Ta nieprzywierająca powłoka jest wzmacniana tytanem. Z kolei seria patelni Taormina (z uchwytem z silikonu) ma na sobie powłokę tytanową, Keravis Titanium, którą zabezpieczają jeszcze 4 dodatkowe warstwy.

Powłoki patelni Ballarini są niezwykle odporne na zarysowania. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy mieli do czynienia z powłokami tytanowymi bez wzmocnień i zabezpieczeń. Tamte powłoki potrafiły szybko się zniszczyć i przegrzać. Długoletnie testy i badania marki Ballarini sprawiły, że powłoki tytanowe zyskały nowe życie i zaskakującą odporność.

Patelnie dla alergików

Jeśli cierpisz na alergię, czy Twój przewód pokarmowy jest bardzo wrażliwy, patelnie z serii Alba i Taormina sprawią, że smażenie stanie się dla Ciebie bezpieczne i zdrowe. Ich powłoki nie zawierają niklu, metali ciężkich. Nie mają w sobie pochodnych teflonu. O ich prozdrowotnych walorach świadczy certyfikat PFOA-Free.

Oczywiście, każdy może korzystać z dobrodziejstw nieprzywierających tytanowych patelni Ballarini i cieszyć się zdrowym smażeniem z minimalną ilością tłuszczu. Użyjesz ich na każdym typie kuchenki, włącznie z indukcją.

Wyjątkowo niska cena i wyjątkowo długa gwarancja

To, co nas ujęło w przypadku tytanowych patelni Ballarini z serii Alba i Taormina to ich bardzo niska cena, jak na tak doskonałą jakość wykonania i trwałość patelni. Do tego oszałamiająca wręcz jest aż 10-letnia gwarancja, bardzo rzadka w przypadku patelni z tytanowymi powłokami non-stick. To wszystko zasługa, m.in., trwałości odlewu aluminium i wielowarstwowych zabezpieczeń powłoki tytanowej.

Jeśli będziesz dbać o swoją patelnię Ballarini, nie będziesz jej przegrzewać, ona z powodzeniem wytrwa z Tobą wiele lat. Nawet dłużej, niż jej gwarancja.

Patelnie na każdą okazję i każdy kulinarny pomysł

Szeroka linia patelni tytanowych, Taormina, pokazuje, że Ballarini ceni sobie różnorodność w kuchni. Włoski producent poważnie podchodzi do kwestii zdrowego gotowania. Zakłada, że warto odejść od smażenia, a dodać do swojego menu duszone, pieczone, zapiekane i grillowane potrawy. Dzięki temu w serii Taormina zagościły patelnie do serwowania, głęboka patelnia szefa kuchni i wyposażona w lamelki patelnia grillowa.

 

Sprawdź swoją wiedzę na temat patelni

Średnica patelni, czyli o co naprawdę chodzi?

Jak dobrać rozmiar patelni do ilości smażonych porcji?