• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Nawet pokrywki potrafią być piękne - miedź i żeliwo marki De Buyer

Francuska marka De Buyer, która zasłynęła na całym świecie jako producent luksusowych, pięknych naczyń, już od 1830 roku zaopatruje profesjonalne i domowe kuchnie. Producentowi o tak niesłychanej tradycji, który dodatkowo pragnie, by jego garnki i patelnie były niemal nieśmiertelne, można zawierzyć w ciemno. Kolekcja nadzwyczaj wytrzymałych, perfekcyjnie wykonanych w dużej mierze przez człowieka naczyń Inocuivre First Classe została rozszerzona o pokrywki. Stworzone z polerowanej miedzi i nieco dzikiego, surowego żeliwa, które tworzy perfekcyjnie mocne uchwyty, pokrywki pozwolą w pełni wykorzystać potencjał naczyń z tej wyjątkowej kolekcji.

Naczynia, których nie da się nie pokochać - miedziane garnki i patelnie De Buyer

Poznaj luksusowe linie francuskich miedzianych naczyń De Buyer

Pokrywka pokrywce nie równa

Pokrywki proponowane przez producentów bywają, czasem, dość drogie. Zastanawialiśmy się, czy nie da się znaleźć ich tańszych odpowiedników. Jednak kilka prostych doświadczeń pokazało, że nie każda uniwersalna pokrywka kupiona w klasycznym sklepie z AGD pasuje do posiadanych przez nas patelni. Zgadzała się średnica pokrywki i patelni, ale niewiele poza tym.

Zalety dobrych pokrywek

Wszyscy, którzy wybierają patelnie bez pokrywek, a zamierzają poszerzyć ich funkcjonalność, mają wybór wśród wielu form oferowanych przez światowych producentów. Tu przynajmniej odpada problem – czy dana pokrywka będzie pasować do odpowiedniej patelni. Jeśli producent gwarantuje, że tak będzie, nie trzeba się obawiać o przyszłe duszenie, czy pieczenie ulubionych potraw. Chodzi tu o to, by para wodna nie wydobywała się z naczynia, by to, co najbardziej wartościowe w potrawie pozostawało w niej, a nie uciekało w przestrzeń. Dlatego dobrane specjalnie dla danej serii patelni, czy garnków pokrywki zawsze spełnią doskonale swoją rolę. Są odpowiednio dopasowane do brzegu naczynia, są też odpowiednio ciężkie.

Owszem, te pokrywki bywają z reguły dość drogie, ale za to są wykonane z najlepszej jakości materiałów – miedzi, stali, hartowanego szkła.