• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
Każda paczka jest ubezpieczona
Każda wysyłka gratis

Pokrywki do garnków i patelni

Świat gotowania byłby niezwykle wręcz ubogi, gdyby nie można było stosować garnków i patelni z pokrywkami jako naczyń do duszenia, pieczenia, zapiekania i podpiekania w piekarniku. O ile jednak prawie żadnemu producentowi nie przyszło do głowy zaoferować garnków bez pokrywek, o tyle świat patelni często cierpi na ich niedosyt. Każdy producent, którego ofertę wybraliśmy do naszego sklepu Prestiżowa Kuchnia, stara się dać gotującym szansę zakupu pasujących do jego patelni różnego typu pokrywek. Poniżej znajdziesz spory ich wybór.

Pokrywka pokrywce nie równa

Pokrywki proponowane przez producentów bywają, czasem, dość drogie. Zastanawialiśmy się, czy nie da się znaleźć ich tańszych odpowiedników. Jednak kilka prostych doświadczeń pokazało, że nie każda uniwersalna pokrywka kupiona w klasycznym sklepie z AGD pasuje do posiadanych przez nas patelni. Zgadzała się średnica pokrywki i patelni, ale niewiele poza tym.

Zalety dobrych pokrywek

Wszyscy, którzy wybierają patelnie bez pokrywek, a zamierzają poszerzyć ich funkcjonalność, mają wybór wśród wielu form oferowanych przez światowych producentów. Tu przynajmniej odpada problem – czy dana pokrywka będzie pasować do odpowiedniej patelni. Jeśli producent gwarantuje, że tak będzie, nie trzeba się obawiać o przyszłe duszenie, czy pieczenie ulubionych potraw. Chodzi tu o to, by para wodna nie wydobywała się z naczynia, by to, co najbardziej wartościowe w potrawie pozostawało w niej, a nie uciekało w przestrzeń. Dlatego dobrane specjalnie dla danej serii patelni, czy garnków pokrywki zawsze spełnią doskonale swoją rolę. Są odpowiednio dopasowane do brzegu naczynia, są też odpowiednio ciężkie.

Owszem, te pokrywki bywają z reguły dość drogie, ale za to są wykonane z najlepszej jakości materiałów – miedzi, stali, hartowanego szkła.