• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
Każda paczka jest ubezpieczona
Każda wysyłka gratis

Stalowe garnki Industry Demeyere zmieniły kuchnię XXI wieku

Choć na rynku dostępna jest niezliczona wręcz ilość technologii, bardzo wielu ludzi wybiera ciągle naczynia ze stali (i słusznie!). Stalowe patelnie są higieniczne, łatwe w utrzymaniu w czystości, sprawnie przewodzą ciepło. Oczywiście, pod prostym warunkiem, że sięgniesz po naczynia najlepszych producentów, np. słynnej belgijskiej marki Demeyere. Ten producent, który z tworzenia naczyń z unikatowej stali szlachetnej stworzył prawdziwą sztukę, wspiął się na poziom niedostępny dla konkurencji. Fachowcy twierdzą, że 5-warstwowe naczynia Demeyere Industry to wcielony geniusz.

 Na dole strony znajdziesz nasze filmy - koniecznie obejrzyj!

Obejrzyj filmy mówiące o możliwościach garnków Demeyere

Seria Industry Demeyere, czyli stalowe naczynia, które dużo potrafią

Gotujemy w 100 ml wody w rondlu John Pawson marki Demeyere

Stal naczyń Demeyere, srebrzysta przez całe dekady, kontra klasyczna stal patelni

Belgijska marka Demeyere poświęciła już ponad 100 lat na badania na temat stali, możliwości jej udoskonalenia, platerowania i uszlachetniania. Chodzi o stal specyficzną, bo stal, z której powstaną naczynia, czy stalowe akcesoria mające kontakt z żywnością. Jeśli uświadomić sobie, że już kolejne pokolenie fachowców pochyla się nad problemem, nagle zaczyna się okazywać, że stworzenie naprawdę zaawansowanych stalowych naczyń to nie taka prosta sprawa.

Zaawansowane garnki ze stali szlachetnej

Demeyere zatrudnia najwyższej klasy metalurgów, inżynierów, rozwija swoje działy badawcze, techniczne, by tworzyć coraz bardziej zaawansowane stalowe naczynia, które posłużą zarówno w profesjonalnej, jak i domowej kuchni. Demeyere wyszło od produkowania stalowych naczyń dla zawodowych kucharzy i kuchni, które takim naczyniom urządzały prawdziwe piekło – garnki, czy patelnie były nieustannie użytkowane przez naście godzin dziennie w wysokich temperaturach i w bardzo trudnych warunkach profesjonalnej kuchni, gdzie liczy się tempo i wydajność.

Dopiero, gdy po dekadach okazało się, że stal Demeyere wytrzyma wymogi zawodowej kuchni, czy restauracji, producent zdecydował się przenieść swoje doświadczenia na poziom kuchni domowej. Z tego wynika jedno – naczynia Demeyere przetrwają całe dekady i nie będzie można się zorientować, ile faktycznie mają lat. A to dzięki przeróżnym, bardzo sprytnym osiągnięciom i patentom marki Demeyere.

Garnki ze stali najwyższej jakości

Niezwykłym jest to, że ten bardzo twórczy, odważny, wiele wymagający wobec siebie producent broni się, jak może, przed nadmiernym rozwijaniem linii swoich naczyń. Przez wiele lat funkcjonowały dwie serie garnków – Apollo i Atlantis (mówimy o naczyniach z grupy Premium), na 100-lecie marki powstała designerska, wyjątkowa seria John Pawson (wzięła nazwę od swojego projektanta), a w ostatnich latach Demeyere wypuściło na amerykański rynek linię Industry. Dopiero niedawno ta wyjątkowo modernistyczna seria garnków i patelni, wcielająca nową ideę tworzenia stalowych naczyń, pojawiła się na rynku europejskim.

Nie będziemy tu powtarzać informacji dotyczących tego, co Demeyre robi ze stalą szlachetną, bo na to trzeba sporo miejsca. Pisaliśmy o tym w artykułach, które znajdziesz w sklepie i przy produktach Demereye.