• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Naczynia z miedzi i stali, czyli to, co belgijska marka Falk dedykuje indukcji

Ręcznie tworzone naczynia z doskonałej jakości stali i grubego pasa miedzi w środku to zjawisko, jakiego próżno szukać gdzie indziej. Belgijska marka Falk, specjalista od miedziano-stalowych naczyń odwróciła proces technologiczny, tworząc genialnie przewodzące ciepło stalowo-miedziane naczynia na indukcję. Kolekcja Copper Core czaruje wieczystą gwarancją i tempem rozgrzewania, które zarezerwowane jest tylko dla najlepszych naczyń świata. Ciężkie, masywne, pięknie wykonane garnki i rondle przypadną do gustu maksymalistom i zawodowym kucharzom.

 Na dole strony znajdziesz film o stalowo-miedzianych naczyniach Falk.

Producent
Cena
Średnica "do"
Dla alergików
Na indukcję
Mycie w zmywarce
Gwarancja

Ludzka inwencja nie zna granic - poznaj stalowo-miedziane naczynia Falk Copper Core

Stalowo-miedziane naczynia Falk, czyli o miedzi w luksusowym przebraniu

Zalety miedzianych naczyń - kup raz i na zawsze, dla pokoleń

2,5 mm miedzi i dwa typy stali

Jak już pewnie wiesz, miedź jest, oprócz srebra, najlepszym na świecie przekaźnikiem ciepła. Dlatego naczynia Copper Core, które mają masywny, gruby, bo aż 2,5 mm pas miedzi w środku, gotują jak żadne inne. Szybko, bardzo sprawnie i przy tym z minimalnym użyciem energii. Ale nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że potrafią, podobnie jak ich miedziane odpowiedniki, tworzyć fenomenalne smaki i bogate aromaty potraw kuchni całego świata.

Belgijska marka Falk przez lata eksperymentowała ze swoimi miedzianymi naczyniami, chcąc dostosować je również do indukcji. Po wielu próbach i licznych doświadczeniach rodzinna firma stworzyła zupełnie unikatową linię naczyń Copper Core.

Wewnątrz naczyń znajduje się higieniczna, pozbawiona szkodliwych chemikaliów stal austenityczna, na zewnątrz stal ferrytyczna, która świetnie współpracuje z indukcjami, gdyż ma doskonałe właściwości magnetyczne.

A między dwoma typami stali znajdziesz gruby pas czystej miedzi, który, co niezwykłe, widać na obrzeżu garnka, czy rondla. Wrażenie jest niesamowite.

 

Ewolucja pomysłu marki Falk

Na początku Falk stworzył specyficzny materiał, zwany bimetalem. Producent połączył stal i miedź w jedno, choć, co niezwykłe, te materiały niespecjalnie się lubią, więc trudno je zespolić. Falkowi się to udało. W ten sposób powstały miedziano-stalowe serie naczyń Classic i Signature. Technologię bimetal, opracowaną przez rodzinną manufakturę Falk, pozwalają wprowadzać w życie niezwykle stare, bo pochodzące z końca XVII i początku XVIII wieku maszyny. Wspomagane przez współczesne wynalazki cywilizacji maszyny potrafią tworzyć miedziano-stalowy bimetal pod naciskiem aż 850 ton na cm kwadratowy. Już to jest w świecie technologii kulinarnych czymś kompletnie zjawiskowym i unikatowym.

W kolekcji Copper Core Falk poszedł dalej, zastosował technologię trimetal, łącząc w jedno aż trzy materiały. Dzięki temu naczynia są niemal nie do zniszczenia.

Co specyficzne, linia Copper Core jest jeszcze droższa i bardziej ekskluzywna niż luksusowe, ręcznie tworzone naczynia z miedzi tej rozpoznawalnej w świecie manufaktury.

 

Raz i na zawsze

Wiesz na pewno, że dobrze używane miedziane garnki wytrwają długo ponad sto lat. To samo dotyczy garnków i rondli z kolekcji Copper Core marki Falk. Będziesz używać ich Ty, Twoje dzieci i Ich dzieci. Wszystko dzięki wielkiej miłości marki Falk do miedzi, którą sprytnie i z wielką maestrią ukryła wewnątrz naczyń Copper Core.

Trudno oddać fenomen takich naczyń. Kiedy jednak weźmiesz je w dłoń, poczujesz ich ciężar, moc i drzemiący w nich potencjał, nie będziesz chciał zastąpić ich niczym innym.

Każdy, kto korzysta ze stalowo-miedzianych garnków Falk, nie może wyjść z zachwytu nad tym, jak niezwykle zmieniło się jego gotowanie, a co za tym idzie - i życie. Bo, jak wielu już wiadomo, doskonałe przedmioty ulepszają egzystencję na bardzo różne sposoby.