• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
Każda paczka jest ubezpieczona
Każda wysyłka gratis

Młynki do soli i pieprzu marki Peugeot - starsze, niż znane samochody

Mamy przyjemność gościć w naszym sklepie Króla Młynków do Przypraw – francuską markę Peugeot. Choć dziś marka kojarzy się, nade wszystko z samochodami, jej młynki są wiele starsze. Pierwsze młynki Peugeot pojawiły się w 1879 roku, pokazując światu, że młynek do soli, czy pieprzu może być prawdziwym majstersztykiem. I tak zostało do dziś. Okazuje się, że młynki Peugeot zdominowały profesjonalne kuchnie, można je spotkać w światowej klasy hotelowych restauracjach, czy lokalach mogących się poszczycić gwiazdkami Michelin’a. Szukający młynka-legendy trafili w odpowiednie miejsce.

Na dole strony znajdziesz filmy o młynkach Peugeot.

Marka Peugeot i jej słynne na całym świecie młynki

Zupełnie zwariowany młynek Peugeot Prestige - 110 cm ręcznie tworzonego piękna

Pokochaj przyprawianie francuskimi młynkami Paris marki Peugeot

Młynki do soli i pieprzu Peugeot - mistrzowskie przyprawianie

Młynki Peugeot zafascynowały nas z kilku względów – niepospolitej historii ich producenta, doskonałych mechanizmów mielących oraz nadzwyczajnie różnorodnego designu poszczególnych serii. Zastanawiamy się, że dokonanie wyboru wśród tej mnogości form i kolorów naprawdę nie jest łatwe.

Co zjawiskowe, młynki Peugeot zrewolucjonizowały w dużym stopniu świat kryształków soli i aromatycznych, pikantnych ziarenek pieprzu, wprowadzając je do restauracji i domów całego świata. Bo, dopiero mając naprawdę luksusowy młynek z genialnie opracowanym mechanizmem mielącym, można mieć pewność, że nawet najdroższe gatunki pieprzu i soli będą przez młynek traktowane po królewsku. Wystarczy wspomnieć, np., cenione i znane gatunki pieprzu Kampot Cambodia, Sikara Madagascar, czy Vinh Ding Vietnam, by odkryć bogactwo smaków pieprzu dostosowanego do przeróżnych typów potraw. Ale taki pieprz musi być mielony przez naprawdę doskonały, zaawansowany mechanizm, który nie zmiażdży ziarenek, a rozdrobni je tak perfekcyjnie, by uwolnić z nich pełnię aromatu.

Stylowe młynki do soli i pieprzu i ceniony mechanizm mielący

Peugeot opracował dla swoich młynków dwa mechanizmy mielące. Klasyczny, umieszczony w tańszych młynkach oraz kompletnie zjawiskowy, opatentowany mechanizm U-Select, w który wyposażone są najbardziej prestiżowe młynki tej marki. Dzięki, m.in., niemu wiele karier sław kulinariów mogło się rozwijać. U-Select to obrotowa podstawa młynka Peugeot, która pozwala na płynne regulowanie grubości mielonych ziaren. Mechanizm sam się nie przestawi, póki nie zaingeruje w jego ustawienia sam gotujący. To fenomen w dziedzinie młynków. Nie mające takiego mechanizmu młynki do przypraw z czasem zyskują luz na ząbkach ścierających, w efekcie czego mielą nierównomiernie. Dla laika to żaden problem, kwestia niegodna dyskusji. Dla fachowca to rzecz najwyższej wagi.

Piękne młynki do pieprzu i soli

W ofercie marki Peugeot można znaleźć najprzeróżniejsze w formie młynki z różnorodnych materiałów – są tu malutkie, sympatyczne akrylowe młyneczki, jest olbrzymia gama młynków z luksusowych gatunków drewna (od niewielkich, po prawdziwe, 80-centymetrowe giganty), kończąc na jednych z najdroższych młynków świata, stworzonych z ręcznie zdobionego kryształu, projektu Rene Lalique’a. Każdy z nich to prawdziwe designerskie arcydzieło. Młynki Peugeot mają w sobie wrodzony, iście francuski, wdzięk. Możesz postawić na stole nawet najtańszy młynek Peugeot, a on i tak będzie wyglądał zjawiskowo.

Młynki Peugeot, których ceny są dość zróżnicowane, mogą być i niezbyt drogie, a mogą też kosztować i parę tysięcy złotych. Warto z ciekawości obejrzeć największy młynek Peugeot, który mierzy sobie aż 110 cm wysokości. Inne bardzo ekskluzywne młynki z linii Paris Icon kosztują kilka tysięcy złotych, tu kwestia nie w wielkości, ale w materiale - drewnie hebanowym. A może spodoba Ci się wspomniana już kolekcja Lalique - tu z kolei mamy zaledwie kilkucentymetrowej wysokości młynki, które naprawdę sporo kosztują.