• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
Każda paczka jest ubezpieczona
Każda wysyłka gratis

Zawieś oko i nóż na czymś pięknym - kultowe magnetyczne listwy na japońskie noże

Przechowywanie doskonałych, ręcznie kutych japońskich noży, wytwarzanych z różnego typu stali wysokowęglowych, to poważna sprawa. Od tego, jak będzie traktowany, ostrzony i przechowywany na magnetycznej listwie japoński nóż, zależy jego długowieczność, ostrość i stan klingi. Mówiąc o japońskich nożach, mówimy często o nożach drogich, czy bardzo drogich, więc uświadomienie sobie tego, że wymagają odpowiedniego przechowywania, jest kwestią kluczową. Dlatego warto wybierać listwy, które zapewnią Twoim nożom bezpieczeństwo. 

Na dole strony znajdziesz nasze filmy - koniecznie obejrzyj!

Niech się z dumą prezentują! O japońskich nożach na listwach i pulpitach

Bisbell nie zawodzi - doskonałe, choć niewielkie pulpity magnetyczne

Blok inny niż reszta - krzywy i niepokorny pulpit na noże marki Miyabi

Magnetyczne listwy Bisbell - trzymają noże, jak w imadle

Z dużą uwagą i starannością dobraliśmy dla naszych Klientów listwy do przechowywania japońskich noży. Nie jest ich wiele, ale są na tyle pewne, że korzystają z nich nawet największe sławy świata kulinariów.

Jak przymocować do ściany listwę magnetyczną?

O ile pulpit magnetyczny to elegancki element wystroju kuchni, który potrzebuje nieco miejsca, o tyle magnetyczna listwa na noże budzi nieco kontrowersji. Wielu gotujących boi się, że będzie musiało wiercić dziury w kuchennych ścianach, płytkach, czy meblach. Szczęściem – i ten problem został rozwiązany. W sklepach z akcesoriami budowlanymi można kupić dwustronne, piekielnie mocne taśmy, które pozwalają przykleić listwę do ściany, mebla, czy kafelek. I nie ma co się bać, że obciążona kilkoma nawet ciężkimi nożami listwa spadnie, czy odklei się, bo takie taśmy potrafią utrzymać nawet szafki i półki ważące i 20-30 kg.