• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Mcusta Zanmai i piekielnie doskonałe noże, czyli kowale w twórczym szale

Japońskie noże Mcusta Zanmai nie przypadkowo budzą tak wiele emocji. Podział jest tu jasny. Jedni je kochają i szanują japońską kuźnię z Seki za wyjątkowy talent do tworzenia kompletnie wyróżniających się noży. Inni twierdzą, że to, co robi Mcusta, zupełnie ich nie przekonuje. Mało kto stoi po środku i utrzymuje chłodny dystans. I trudno się dziwić, bo różnorodność i swoista a-typowość kolekcji japońskich noży Mcusta Zanmai musi budzić emocje. Zapraszamy Cię do przeżycia przygody z tymi na wskroś japońskimi, naprawdę niezwykłymi ostrzami.

 Na dole strony znajdziesz nasze filmy - koniecznie obejrzyj!

Wyjątkowo ostre, wyjątkowo piękne, wyjątkowo szalone - noże Mcusta Zanmai

Ultimate Aranami marki Mcusta Zanmai - japońskie noże, które na stałe zmieniły krojenie

Noże Revolution Mcusta Zanmai dla lubiących ostre wrażenia

Noże Beyond ze stali Aogami Super marki Mcusta Zanmai - nie da się o nich zapomnieć

Zaznaj nieziemskiej przyjemności krojenia japońskimi nożami Splash kuźni Mcusta Zanmai

Co ma wspólnego zebra z płomieniem? Całkiem sporo! Poznaj noże Flame i Zebra marki Mcusta

Harmonijny wzór malowniczych ostrzy noży Supreme Ripple marki Mcusta Zanmai

33-warstwowa, młotkowana stal noży Supreme Hammered - piękno i ostrość wizji marki Mcusta Zanmai

Wybraliśmy dla Ciebie prawdziwe perełki

Japońskie noże Mcusta Zanmai stanowią w naszym sklepie licznie reprezentowaną grupę. Jednak to i tak wycinek najlepszych z najlepszych noży japońskiego producenta. Wybraliśmy noże najbardziej prestiżowe i znamienite. A ponieważ jest ich dużo, podzieliliśmy je - w filmach i artykułach - na kilka grup, by było Ci łatwiej zorientować się w dorobku japońskiej kuźni Mcusta Zanmai. Poniżej skrót naszej kategoryzacji noży Mcusta Zanmai.

 

Noże unikaty, czyli Super Premium - grupa 1

Najdroższa i najbardziej wyrafinowana linia noży to kolekcja Aranami Ultimate. Linia Aranami to prawdziwy fenomen w świecie japońskich noży. Mcusta Zanmai pokazała, że nóż nie musi mieć klasycznego, jednolitego, kutego rdzenia. W tej kolekcji noży rdzeń splatany jest z dwóch typów stali wysokowęglowej, co nadaje mu nieprawdopodobnej ostrości i sztywności.

 

Noże damasceńskie Mcusta Zanmai - grupa 2

Tu z kolei znajdziesz kilka linii damasceńskich, 33-warstwowych noży z rdzeniem ze stali VG-10. Dziwery serii Classic Premium Damascus, Classic PRO Flame, Classic Zebra, czy Splash Damascus nigdy nie są takie same. Mcusta Zanmai słynie z tego, że z identycznej stali potrafi wykuć zupełnie odmiennie wyglądające noże. Różny tu jest również materiał rękojeści.

 

Noże z monobloku stali proszkowej - grupa 3

Do trzeciej grupy zaliczyliśmy noże wykute z monobloku stali, czyli takie, które wymagają od kujących je mistrzów nie byle jakiej wprawy. Kuta na zimno stal staje się po skomplikowanej, ręcznej obróbce tak twarda, że te noże bez kłopotu mogą konkurować ostrością z nożami damasceńskimi. To linia  Revolution kuta, co ciekawe, jako jedyna ze stali proszkowej.

 

Noże młotkowane - grupa 4

I ostatnia, choć nie mniej ostra, niż poprzednie, grupa noży, które mają w części damasceńskie, a w części młotkowane ostrza. Młotkowania są, naprawdę, popisowe i, jak przystało na markę Mcusta Zanmai bardzo odmienne od tego, do czego przyzwyczaiła nas konkurencja. Spójrz na linię Supreme Hammered.

 

Więcej szczegółów na temat noży Mcusta Zanmai znajdziesz w naszych filmach i licznych artykułach poświęconych tej marce.