• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Perfekcyjne smażenie na patelniach Scanpan z tytanowo-ceramiczną powłoką

Choć dietetycy twierdzą, że smażenie należy zastępować innymi metodami przyrządzania mięs, czy ryb, miliony ludzi na całym świecie nadal nie chcą się z tym pogodzić. I czasem trudno się dziwić, bo dobrze usmażone mięso jest pyszne. Ci, którzy szukają nowoczesnych, luksusowych, tworzonych w Europie patelni, zwracają uwagę na produkty duńskiej marki Scanpan. Ten znany producent stworzył nieprzywierające tytanowo-ceramiczne powłoki Stratanium i Stratanium Plus. Mamy tu do czynienia z niezwykłą odpornością powłoki o właściwościach antyalergicznych.

 Jeśli masz wątpliwości, czy patelnia nieprzywierająca jest dla Ciebie, obejrzyj nasz FILM.

Zdefiniowane na nowo smażenie na patelniach duńskiej marki Scanpan

Niezwykle aromatyczne smażenie na powłoce Stratanium Plus marki Scanpan

Z czego składa się pomysłowa, modularna seria naczyń TechnIQ Scanpan

O konstrukcji naczyń TechnIQ marki Scanpan i tytanowej powłoce Stratanium Plus

Jaka patelnia najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni?

Nowa odsłona nieprzywierających powłok marki Scanpan

Duński producent znany jest na całym świecie ze swoich tytanowych, nieprzywierających powłok, nad którymi pracuje już od wielu lat. Obecna, najnowsza wersja powłok, to 5-warstwowe cudo inżynierii kulinarnej. Scanpan podpatrzył naturę – korę wiekowych drzew, łuski krokodyla, czy skorupę żółwia. Łączy je wszystkie specjalna faktura, która wspomaga ich długowieczność i chroni przed światem. Ale to nie było ostateczną inspiracją dla stworzenia tytanowo-ceramicznych powłok Stratanium i Stratanium Plus. Opracowując je wraz z kucharzami, Scanpan sięgnął po inspirację piaskiem, który liczy sobie często nawet i półtora miliona lat. Stąd powłoki naczyń duńskiego producenta są chropowate, fakturą przypominają mokry, zbity piasek. W efekcie smażenie jest jeszcze zdrowsze, lepsze, skuteczniejsze, a jego efekty bardziej spektakularne. Patelnie z powłokami Stratanium (serie CTX oraz Pro IQ) i Stratanium Plus (linie TechnIQ oraz HaptIQ) są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i trwalsze.

Scanpan chwali się, że jego powłoki mają o 30% lepsze właściwości nieprzywierające, są o 30% wytrzymalsze i odporne na ścieranie niż inne powłoki i mają aż o 30% dłuższą żywotność, niż poprzednie generacje tytanowych powłok.

Zdrowie ponad wszystko

Nim jeszcze w 2015 roku Unia Europejska zdecydowała na restrykcyjne obostrzenia wobec stosowanych w powłokach nieprzywierających kwasów i związków PFOA i PFOS, Scanpan już wiele wcześniej odrzucił ich istnienie, tworząc całkowicie bezpieczne dla zdrowia powłoki swoich patelni i naczyń.

Można powiedzieć, że duński producent wyprzedził światowe trendy. Nieprzywierające, tytanowo-ceramiczne patelnie Scanpan to propozycja dla ludzi chcących smażyć zdrowo i tych, którzy życzą sobie mieć w kuchni sprzęt naprawdę wysokiej klasy.

Z patelni Scanpan chętnie korzystają alergicy i osoby o wrażliwym przewodzie pokarmowym.

Powłoka, która potrafi wzmacniać smaki

Klasyczne powłoki tytanowe potrafią tworzyć bardzo delikatne, subtelne potrawy, których smak zbliżony jest do dań kuchni francuskiej. Scanpan postanowił zmienić ten stan rzeczy. We współpracy ze słynnymi kucharzami opracował powłokę Stratanium Plus, która potrafi, co niezwykłe, wzmacniać smaki smażonych, czy duszonych na patelniach HaptIQ, czy TechnIQ potraw.

To zupełnie niezwykłe, bo tego typu umiejętność posiada żeliwo, czy miedź. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, by coś takiego potrafiły zrobić tworzone laboratoryjnie powłoki tytanowe.

I jeszcze krok dalej

Scanpan opracował tak zmyślne powłoki, które współpracują z naczyniami tworzonymi na stalowym szkielecie. Dotychczas tytanowe powłoki utrzymywały się najlepiej na szkieletach z odlewanego, czy kutego aluminium. Duński producent po raz kolejny zadziwił świat zawodowców i znawców technologii i technik kulinarnych.