Przeróżne, przydatne w kuchni akcesoria

P%c5%82yny i pasty do mycia luksusowych naczy%c5%84

Światowej klasy producenci, tworzący luksusowe naczynia, podpowiadają często swoim klientom, jak najlepiej dbać o garnki, patelnie, czy brytfanny wykonane w różnych zaawansowanych technologiach. Okazuje się często, że nawet najlepszy płyn do mycia naczyń zostaje bezbronny wobec ceramiki Silargan marki Silit, czy miedzi garnków i patelni francuskiego producenta – De Buyer. Obaj producenci, świadomi wymagań swojego sprzętu, stworzyli specjalne preparaty do ich konserwacji i czyszczenia. Dzięki nim używane przez całe dekady naczynia będą zawsze wyglądać jak nowe.

Preparat do czyszczenia Silarganu - ceramicznej powłoki naczyń Silit

Sprawdziliśmy kwestię na własnych naczyniach i twierdzimy, że nie ma słowa przesady w tym, co oferują Silit i De Buyer. Ceramiczna powłoka Silargan Silita pozwala się doprowadzić maksymalnie szybko do pierwotnego stanu, gdy przemyje się ją specjalnym mleczkiem. To mleczko usuwa zacieki, np., po gazie, który jest tłustym paliwem i zostawia nieestetyczne przebarwienia na ceramice.

Pasta do czyszczenia miedzianych naczyń De Buyer

Z kolei pasta do polerowania miedzi zapewnia jej nie tylko piękny połysk, ale i chroni przed utlenianiem oraz pokrywaniem się patyną. Cienka warstwa pasty polerskiej sprawi, że garnki i patelnie De Buyer będą długowieczne. Bo, dobrze konserwowane miedziane naczynia przetrwają bez kłopotu i kilka pokoleń miłośników gotowania, służąc im z oddaniem.