• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Nasze video poradniki, czyli ekspert uczy, jak korzystać ze sprzętu klasy Premium

Witaj Wędrowcze szukający inspiracji!

W kwietniu 2019 roku ruszyła nasza prywatna telewizja kulinarna. 10 lat marzeń, nieziemskiej cierpliwości, drążenia kwestii filmowania w jakości 4K wreszcie dało efekt. Lata doświadczeń ze sprzętem, który znajdziesz w naszym sklepie, pozwoliły nam stworzyć spójną ideę filmów dla wszystkich. I dla tych, którzy nie mają pojęcia o luksusowym sprzęcie i gotowaniu, a też i dla fachowców oraz pasjonatów. Nasze studio mieści się w Cieszynie. Jeśli masz ochotę, możesz nas odwiedzić, by obejrzeć na żywo luksusowy sprzęt.

Czy potrzebujesz podstawek pod kamienie Shapton?

Niektórzy oponują przeciw zakupowi podstawek pod syntetyczne kamienie Shapton z serii Glass Stone, bo podstawka nieco kosztuje. Niemniej, warto wiedzieć, co się stanie, gdy jej nie będziesz miał.

Czytaj więcej

Dlaczego miedziane garnki i patelnie muszą mieć w środku stal?

Kiedyś gotujący korzystali z miedzianych wewnątrz i na zewnątrz naczyń. Problem jednak w tym, że kiedyś nikt nie badał wpływu miedzi na przygotowywane w niej jedzenie. O tym mówi nasz film.

Czytaj więcej

Małe, zawadiackie foldery - składane noże Mcusta

Każdy składany nóż folder, marki Mcusta, jest różny od swojej ostrej braci. Mają malownicze, damasceńskie dziwery na ostrzach, wyśmienicie formowane okładziny. Aż trudno wybrać!

Czytaj więcej

Takeshi to, czy nie Takeshi? Niepowtarzalne noże Red Turquoise znanego mistrza

Czasem nawet mistrz japońskiego rzemiosła, znany z organicznego upodobania do tradycji, potrafi zrobić swoim miłośnikom psikusa i stworzyć coś, czego świat się nie spodziewał.

Czytaj więcej

Mistrz Takeshi Saji, jak zwykle, w najwyższe formie - noże Rainbow Damascus

Noże, które wyglądają jak haftowane. Może to brzmi dziwnie, ale sam spójrz. Mistrz Takeshi Saji wkuł w trudną w obróbce stal Aogami #2 miedź i mosiądz. Efekt jest nadzwyczajny.

Czytaj więcej

Naczynia dla alergików, czyli czego unikać, a z czego możesz korzystać

Alergicy, jak pokazują całe lata naszych doświadczeń, często nie bardzo wierzą, że dobre naczynia mogą skutecznie pomóc w bojowaniu z dręczącą ich przypadłością. Może przekona Was nasz film.

Czytaj więcej

Nieprzywierająca kuchnia - naczynia z kolekcji Diamond Lite PRO marki Woll

Naczynia z serii Diamond Lite PRO, niemieckiej marki Woll, nie dość, że wyglądają świetnie i rozpieszczają powłoką nieprzywierającą, służą też alergikom. I to takim, którym nic innego nie pasuje!

Czytaj więcej

Bardzo różnorodne japońskie noże Urushi kuźni Sakai Takayuki - ostre i piękne

Czasem o istocie noża świadczy jego niezwykłe ostrze, a czasem rękojeść. W serii noży Urushi, kuźni Sakai Takayuki znajdziesz ręcznie malowane trzonki. Wyglądają wręcz popisowo.

Czytaj więcej