• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Japońskie noże Suncraft z kolekcji Senzo - intrygująca różnorodność stylów

Niezwykle popularna w rodzimym kraju japońska kuźnia Suncraft zasłynęła ze swoich kolekcji noży pod wspólną nazwą Senzo. Znajdziesz tu naprawdę malownicze, różnorodne, prawdziwe japońskie ostrza. Dzięki kunsztowi rzemieślników, którzy mają za sobą wiele lat doświadczeń ze stalą VG-10, na rynku pojawiły się piękne, oryginalne i niezwykle ostre noże w przystępnych cenach. Marce Suncraft zależy na propagowaniu japońskich tradycji kucia prawdziwych noży z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Dzięki temu noże Suncraft stały się rozpoznawalne na całym świecie.

 Na dole strony znajdziesz nasze filmy - koniecznie obejrzyj!

I jak się tu nie zakochać?! Oszalej wraz z nami na punkcie noży Suncraft

Jak kroją noże Suncraft? Sprawdź, bo trudno się nimi nie cieszyć!

Japońskie noże tak dziwne, że aż magiczne - kolekcja Elegancia marki Suncraft

Klasyka japońskiego ostrza - młotkowane, damasceńskie i piękne noże Senzo Classic Suncraft

Japońskie noże Black i Twisted Octagon marki Suncraft - na ile podobne, na tyle różne

Senzo Universal marki Suncraft - japońskie noże dla tradycjonalisty

Jak ostrzyć japońskie noże na kamieniach ceramicznych? PODSTAWY

Wyśmienite noże w bardzo przyzwoitej cenie - Suncraft Professional

Jedna stal, a tyle różnorodnych noży

Japońską kuźnię Suncraft charakteryzuje wielkie upodobanie do stali VG-10. Jej, z reguły, 33-warstwowe noże z kolekcji Senzo są niezwykle różnorodne i niepodobne do siebie. Sprawiają takie wrażenie, jakby każda z linii - Universal, Black, Twisted Octagon, czy Classic - powstały z zupełnie różnych stali. W kolekcji Senzo znajdziesz zarówno noże o bardzo ortodoksyjnej klindze i wykończeniu rękojeści, jak i noże zeuropeizowane. Czasem można wręcz mieć wrażenie, że poszczególne serie wywodzą się z odmiennych kuźni. To świadczy o twórczej otwartości marki Suncraft.

 

Doskonałość nie wymaga poprawek

Suncraft to firma, w gruncie rzeczy, na wskroś tradycyjna. To, co zaczęła produkować w latach 60-tych XX wieku, niezmiennie pojawia się w jej ofercie do dziś. Zmienia się nieco stylistyka kolejnych linii noży, natomiast same metody kucia stali VG-10 i łączenia jej z warstwami stali wysokowęglowej pozostały niezmienne.

Suncraft wychodzi z założenia, że nie ma sensu poprawiać tego, co znakomite. Faktycznie - te noże są piekielnie wręcz ostre, poręczne, łatwe w ostrzeniu i, co istotne, bardzo piękne. Zadawalają nie tylko gotujących w domu, ale i zawodowych kucharzy.

Marka Suncraft czerpie z najlepszych, wielowiekowych tradycji kowalskich, które z maestrią łączy z nowoczesnymi osiągnięciami metalurgii. Ewoluując, nigdy nie zapomniała o swoich korzeniach.

 

Noże jak sprzed tysiącleci

Tym, co zaskakuje w kolekcji noży Suncraft jest zupełnie odmienna od pozostałych linia Elegancia. Różna jest tu stal, bo Suncraft wykorzystał zalety proszkowej stali SG2, która sprawia, że noże są ekstremalnie ostre i mają twardość 63 stopni HRC. I druga kwestia - kształty noży wzorowane są na orientalnych mieczach i nożach sprzed wieków. Dodaj do tego skuwkę z mosiądzu i urokliwą rękojeść z drewna pakka w kolorze orzecha. Całość robi nadzwyczajne wrażenie. To noże, których się nie zapomina.