• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Patelnie Copper Core o wielu twarzach i talentach i bez końca tworzysz pyszności

Patelnie, dzięki którym wygodnie smażysz, dusisz i pieczesz to prawdziwy rarytas. A jeśli jeszcze takie patelnie wytrwają z Tobą, Twoimi dziećmi i być może także wnukami, stają się gratką dla kochających gotować. Belgijska marka Falk ręcznie tworzy głębokie patelnie dla bardzo wymagających mistrzów kuchni i tych wszystkich, którzy, gotując w domu, potrafią z odwagą przekraczać swoje kulinarne ograniczenia. W tej kategorii znajdziesz różne, stalowo-miedziane patelnie z kolekcji Copper Core - głębokie patelnie szefa kuchni, konikalne patelnie sauté i głębokie patelnie do duszenia.

 Jeśli masz wątpliwości, czy patelnia miedziano-stalowa jest dla Ciebie, obejrzyj nasz FILM.

Duszone, smażone i pieczone potrawy bez tajemnic - głębokie patelnie Copper Core marki Falk

Stalowo-miedziane naczynia Falk, czyli o miedzi w luksusowym przebraniu

Jaka patelnia najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni?

Patelnie dla prawdziwych znawców i smakoszy

Ktoś, kto ogranicza się w kuchni tylko do smażenia, na pewno nie doceni talentów różnorodnych w formie stalowo-miedzianych patelni Falk. Ci z kolei, których nie sposób odciągnąć od gotowania i mają w sobie wieczny niedosyt smaków, wykorzystają potencjał głębokich patelni, jak prawdziwi mistrzowie kuchni.

Falk to marka, która doskonale zna potrzeby gotujących z rozmachem, dlatego stworzyła bardzo różnorodne typy patelni. I tak w serii Copper Core znajdziesz głębokie patelnie szefa kuchni, które kochają to, co duszone, np., duże porcje mięsa w sosach. Są tu też potężne patelnie określane przez markę Falk jako specjalne naczynia do gulaszu i potraw jednogarnkowych. Te patelnie mają dwa krótkie uchwyty, dzięki czemu mogą łatwo trafić do piekarnika, by i tam realizować Twoje kulinarne zapędy. I jeszcze jedna grupa świetnych patelni - konikalne patelnie sauté, które służą do tworzenia kremów, sosów, fantastycznie szybkiego smażenia i podsmażania kawałków mięs, czy warzyw.

 

Talenty miedzi ukryte pod warstwą stali

Falk stworzył serię Copper Core z myślą, nade wszystko, o indukcji. Niestety, jego klasyczne, miedziane kolekcje naczyń - Classic oraz Signature - wymagają specjalnego adaptera, by na kuchni indukcyjnej mogły pracować. A wielu sobie takiego sprzętu nie życzy. Dlatego Falk, spełniając prośby swoich bardzo wymagających Klientów, stworzył po latach eksperymentów linię Copper Core. Dostajesz prawdziwe, najprawdziwsze, ręcznie tworzone miedziane patelnie i garnki, które mają wewnątrz higieniczną stal austenityczną, a na zewnątrz stal ferrytyczną, dzięki której właśnie świetnie współpracują z indukcją.

Korzystasz tu z talentów miedzi, jej genialnego przewodnictwa ciepła, umiejętności kierowania go w głąb potraw i zacięcia do ekstremalnego oszczędzania energii potrzebnej do duszenia, smażenia, czy pieczenia lub zapiekania potraw. Nie da się znaleźć niczego bardziej wyrafinowanego i uniwersalnego jednocześnie.

 

Patelnie na całe życie kilku pokoleń

Wiadomo powszechnie, że miedziane naczynia są bardzo długowieczne, przetrwać ponad 100 lat to dla nich niewielkie wyzwanie. Identycznie ma się rzecz z kolekcją stalowo-miedzianych naczyń Copper Core. Te prawie niezniszczalne patelnie i garnki boją się tylko niepotrzebnego, ekstremalnego przegrzewania. Nie tolerują też zmywarki. Jeśli dobrze wygrzejesz je na początku - wg naszej video-instrukcji - zapomnisz już na zawsze o kupowaniu innych naczyń. Seria Copper Core to kolekcja niezwykle zaawansowanych technologicznie patelni i garnków, które nie zawodzą.