• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Przekonaj się, jak wiele zmienia dobra pokrywka - akcesoria Demeyere

Wielokrotnie pisaliśmy już o fenomenalnych garnkach, patelniach i wokach belgijskiej marki Demeyere. To, co ta rodzinna firma zrobiła ze stalą, zdumiało cały świat i już dawno trafiło do annałów rewolucji kulinarnej. Demeyere postanowiło rozszerzyć możliwości swojego sprzętu, projektując mocarne, potężne i ciężkie pokrywki z hartowanego szkła i stali. Uniwersalne pokrywki, pasujące do garnków, woków i patelni, odporne są na bardzo wysokie temperatury, stąd posłużą również przy pieczeniu potraw w piekarniku.

Pokrywka pokrywce nie równa

Pokrywki proponowane przez producentów bywają, czasem, dość drogie. Zastanawialiśmy się, czy nie da się znaleźć ich tańszych odpowiedników. Jednak kilka prostych doświadczeń pokazało, że nie każda uniwersalna pokrywka kupiona w klasycznym sklepie z AGD pasuje do posiadanych przez nas patelni. Zgadzała się średnica pokrywki i patelni, ale niewiele poza tym.

Zalety dobrych pokrywek

Wszyscy, którzy wybierają patelnie bez pokrywek, a zamierzają poszerzyć ich funkcjonalność, mają wybór wśród wielu form oferowanych przez światowych producentów. Tu przynajmniej odpada problem – czy dana pokrywka będzie pasować do odpowiedniej patelni. Jeśli producent gwarantuje, że tak będzie, nie trzeba się obawiać o przyszłe duszenie, czy pieczenie ulubionych potraw. Chodzi tu o to, by para wodna nie wydobywała się z naczynia, by to, co najbardziej wartościowe w potrawie pozostawało w niej, a nie uciekało w przestrzeń. Dlatego dobrane specjalnie dla danej serii patelni, czy garnków pokrywki zawsze spełnią doskonale swoją rolę. Są odpowiednio dopasowane do brzegu naczynia, są też odpowiednio ciężkie.

Owszem, te pokrywki bywają z reguły dość drogie, ale za to są wykonane z najlepszej jakości materiałów – miedzi, stali, hartowanego szkła.