• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Stalowe pokrywki luksusowych naczyń De Buyer i od razu lepiej gotujesz

Znana już od 1830 roku francuska marka De Buyer dba, by każdy, kogo oczarował design jej słynnych, miedzianych naczyń, mógł gotować, dusić, smażyć i piec bez ograniczeń i bez kompromisów. Dlatego kultowe linie marki De Buyer - Inocuivre i działająca na indukcji seria miedzianych naczyń Prima Matera - doczekały się stalowych pokrywek, które możesz dokupić wedle życzenia do swoich naczyń. Masywne, potężne, doskonale przylegające do garnków, rondli i patelni pokrywki są przy okazji eleganckie. Mają uchwyty z odlewanej stali, której nadano bardzo ergonomicznego kształtu.

Miedziane naczynia De Buyer wytrwają w kuchni ponad 100 lat

Poznaj luksusowe linie francuskich miedzianych naczyń De Buyer

Miedziane naczynia De Buyer - na co dzień, nie od święta!

Pokrywka pokrywce nie równa

Pokrywki proponowane przez producentów bywają, czasem, dość drogie. Zastanawialiśmy się, czy nie da się znaleźć ich tańszych odpowiedników. Jednak kilka prostych doświadczeń pokazało, że nie każda uniwersalna pokrywka kupiona w klasycznym sklepie z AGD pasuje do posiadanych przez nas patelni. Zgadzała się średnica pokrywki i patelni, ale niewiele poza tym.

Zalety dobrych pokrywek

Wszyscy, którzy wybierają patelnie bez pokrywek, a zamierzają poszerzyć ich funkcjonalność, mają wybór wśród wielu form oferowanych przez światowych producentów. Tu przynajmniej odpada problem – czy dana pokrywka będzie pasować do odpowiedniej patelni. Jeśli producent gwarantuje, że tak będzie, nie trzeba się obawiać o przyszłe duszenie, czy pieczenie ulubionych potraw. Chodzi tu o to, by para wodna nie wydobywała się z naczynia, by to, co najbardziej wartościowe w potrawie pozostawało w niej, a nie uciekało w przestrzeń. Dlatego dobrane specjalnie dla danej serii patelni, czy garnków pokrywki zawsze spełnią doskonale swoją rolę. Są odpowiednio dopasowane do brzegu naczynia, są też odpowiednio ciężkie.

Owszem, te pokrywki bywają z reguły dość drogie, ale za to są wykonane z najlepszej jakości materiałów – miedzi, stali, hartowanego szkła.