• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Pokrywki, na które długo czekaliśmy - akcesoria Staub

Francuski producent wyśmienitych żeliwnych garnków, patelni, woków i brytfann z nieprzywierającą glazurą przez długie lata kazał czekać swoim pasjonatom i wiernym Klientom na szklane pokrywki. Dopiero w 2017 roku Staub zdecydował się dołączyć do swoich kolekcji żeliwnych naczyń uniwersalne pokrywki z hartowanego szkła. Jak to zwykle bywa w przypadku francuskiego producenta, pojawiło się coś, co wykracza poza ideę klasycznej pokrywki. Tu mamy do czynienia z potężnym, hartowanym szkłem, które przybrało formę spłaszczonej kopuły. Wszystko po to, by powietrze i gorąca para wodna lepiej cyrkulowały w naczyniu, czy patelni, a tym samym doskonalej nawilżały potrawę.

Pokrywka pokrywce nie równa

Pokrywki proponowane przez producentów bywają, czasem, dość drogie. Zastanawialiśmy się, czy nie da się znaleźć ich tańszych odpowiedników. Jednak kilka prostych doświadczeń pokazało, że nie każda uniwersalna pokrywka kupiona w klasycznym sklepie z AGD pasuje do posiadanych przez nas patelni. Zgadzała się średnica pokrywki i patelni, ale niewiele poza tym.

Zalety dobrych pokrywek

Wszyscy, którzy wybierają patelnie bez pokrywek, a zamierzają poszerzyć ich funkcjonalność, mają wybór wśród wielu form oferowanych przez światowych producentów. Tu przynajmniej odpada problem – czy dana pokrywka będzie pasować do odpowiedniej patelni. Jeśli producent gwarantuje, że tak będzie, nie trzeba się obawiać o przyszłe duszenie, czy pieczenie ulubionych potraw. Chodzi tu o to, by para wodna nie wydobywała się z naczynia, by to, co najbardziej wartościowe w potrawie pozostawało w niej, a nie uciekało w przestrzeń. Dlatego dobrane specjalnie dla danej serii patelni, czy garnków pokrywki zawsze spełnią doskonale swoją rolę. Są odpowiednio dopasowane do brzegu naczynia, są też odpowiednio ciężkie.

Owszem, te pokrywki bywają z reguły dość drogie, ale za to są wykonane z najlepszej jakości materiałów – miedzi, stali, hartowanego szkła.