Syntetyczny, dwustronny kamień do ostrzenia japońskich noży, gradacja 250/1000, Zwilling

469
Produkt dostępny
czas oczekiwania około 10-14 dni
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

Ci, którzy potrafią ostrzyć japońskie noże, a czują, że ich sprzęt potrafi więcej i mógłby być jeszcze ostrzejszy, chętnie sięgają po profesjonalne, syntetyczne kamienie do ostrzenia z linii Twin. Tego typu kamienie, produkowane w japońskiej fabryce marki Zwilling, są twardsze, niż klasyczne ostrzałki ceramiczne. Dzięki temu idealnie nadają się do ostrzenia noży o kosmicznej wręcz twardości 66 stopni HRC w skali Rockwella.

Oczywiście, na profesjonalnych kamieniach syntetycznych naostrzysz wszelkiego typu noże o twardości od 58 stopni HRC w skali Rockwella.

Kamień o gradacji 250/1000 przyda Ci się w dwóch przypadkach. Niższa gradacja, 250, służy do naprawiania bardzo tępych i zniszczonych noży. Ziarnistość 1000 to wstęp do prawdziwego ostrzenia. Tej gradacji musisz użyć, gdy nóż zaczyna tracić ostrość.

Jeśli skończysz ostrzenie na gradacji 1000, będziesz musiał ostrzyć nóż co kilka, czy kilkanaście dni. Jeśli chcesz, by Twój nóż trzymał bardzo długo ostrość, musisz przeszlifować go i wypolerować na kamieniach o wyższej gradacji (np. ostrzałce 3000/8000, którą ma w ofercie marka Zwilling).

Poniżej znajdziesz film, dzięki któremu dowiesz się, jak dobrać odpowiednie kamienie do swoich japońskich noży. 

Jakie kamienie są Ci potrzebne,
by Twój nóż był dobrze naostrzony,
świetnie wypolerowany i długo trzymał ostrość

  • Od szorstkości kamienia, czyli jego gradacji, czy ziarnistości zależy to, do czego się nadaje. Są odrębne kamienie, które naprawiają bardzo stępione, czy zniszczone noże. Inne gradacje nadadzą Twojemu nożowi wstępnej ostrości.
  • Jeszcze inne kamienie do ostrzenia pozwolą Ci perfekcyjnie wypolerować klingę tnącą, by była ostra przez maksymalnie długi czas.
  • O tym, jak poprawnie dobrać kamienie i rozumieć ich funkcje, mówi w filmie nasz specjalista.

  • Kamienie syntetyczne marki Zwilling to skrojony na miarę potrzeb i profesjonalistów i pasjonatów super-ostrego krojenia zestaw dwóch dwustronnych ostrzałek.
  • Dodatki szkliwa i syntetyków sprawiają, że kamienie się perfekcyjnie gładkie, a jednocześnie bardzo odporne na ścieranie.
  • Kamienie syntetyczne Zwilling skracają nawet o połowę czas ostrzenia japońskich noży.

Syntetyczne kamienie,
które naostrzą każdy nóż

Japońskie kamienie syntetyczne marki Zwilling są wypalane w ogromnych temperaturach, które gwarantują im bardzo dużą wytrzymałość na ścieranie. Na tych kamieniach możesz ostrzyć wszelkiego typu noże o twardości od 60 od 66 stopni HRC w skali Rockwella.

Syntetyczne ostrzałki Zwilling zwilża się zimną wodą w trakcie ostrzenia. Nie trzeba ich namaczać, jak klasycznych kamieni ceramicznych.

Ostrząc, ustaw nóż pod kątem 11-13 stopni. Jak to zrobić? Połóż nóż na kamieniu z linii Twin i wsuń pod jego grzbiet czubek małego palca. W ten sposób zyskasz optymalny kąt ostrzenia. Ostrząc, wykorzystuj całą powierzchnię kamienia, wodząc nożem od siebie i do siebie.

W trakcie ostrzenia od czasu do czasu zwilżaj kamień wodą, by nie przegrzać ostrza. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Materiał

  • ceramika z dodatkami syntetyków

Wymiary

  • długość - 20 cm
  • szerokość - 8,5 cm
  • wysokość - 4 cm

Produkty z tej samej serii

Obejrzyj wszystkie produkty z serii