Syntetyczny, dwustronny kamień do polerowania japońskich noży, gradacja 3000/8000, Zwilling

469
Produkt dostępny
wysyłka 7-14 dni
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

Ci, którzy potrafią ostrzyć japońskie noże, a czują, że ich sprzęt potrafi więcej i mógłby być jeszcze ostrzejszy, chętnie sięgają po profesjonalne, syntetyczne kamienie do ostrzenia z linii Twin. Tego typu kamienie, produkowane w japońskiej fabryce marki Zwilling, są twardsze, niż klasyczne ostrzałki ceramiczne. Dzięki temu idealnie nadają się do ostrzenia noży o kosmicznej wręcz twardości 66 stopni HRC w skali Rockwella.

Oczywiście, na profesjonalnych kamieniach syntetycznych naostrzysz wszelkiego typu noże o twardości od 58 stopni HRC w skali Rockwella.

Kamień o gradacji 3000/8000 przyda Ci się w dwóch przypadkach. Ziarnistość 3000 pozwoli Ci dokończyć proces ostrzenia noży, które wcześniej musiały być ostrzone na gradacji co najmniej 1000.

Z kolei gradacji 8000 możesz użyć do sfinalizowania procesu polerowania ostrza. Ta ziarnistość sprawi, że niemal każdy nóż będzie długo ostry i pozwoli doskonale łatwo kroić.

  • Kamienie syntetyczne marki Zwilling to skrojony na miarę potrzeb i profesjonalistów i pasjonatów super-ostrego krojenia zestaw dwóch dwustronnych ostrzałek.
  • Dodatki szkliwa i syntetyków sprawiają, że kamienie się perfekcyjnie gładkie, a jednocześnie bardzo odporne na ścieranie.
  • Kamienie syntetyczne Zwilling skracają nawet o połowę czas ostrzenia japońskich noży.

Syntetyczne kamienie,
które naostrzą każdy nóż

Japońskie kamienie syntetyczne marki Zwilling są wypalane w ogromnych temperaturach, które gwarantują im bardzo dużą wytrzymałość na ścieranie. Na tych kamieniach możesz ostrzyć wszelkiego typu noże o twardości od 58 od 66 stopni HRC w skali Rockwella.

Syntetyczne ostrzałki Zwilling zwilża się zimną wodą w trakcie ostrzenia. Nie trzeba ich namaczać, jak klasycznych kamieni ceramicznych.

Ostrząc, ustaw nóż pod kątem 11-13 stopni. Jak to zrobić? Połóż nóż na kamieniu z linii Twin i wsuń pod jego grzbiet czubek małego palca. W ten sposób zyskasz optymalny kąt ostrzenia. Ostrząc, wykorzystuj całą powierzchnię kamienia, wodząc nożem od siebie i do siebie.

W trakcie ostrzenia od czasu do czasu zwilżaj kamień wodą, by nie przegrzać ostrza. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Materiał

  • ceramika z dodatkami syntetyków

Wymiary

  • długość - 20 cm
  • szerokość - 8,5 cm
  • wysokość - 4 cm

Produkty z tej samej serii

Obejrzyj wszystkie produkty z serii