Naucz się ostrzyć japońskie noże - to proste i przyjemne zajęcie

Ostrzenie japońskich noży wymaga pewnej wiedzy. Nie musisz się jednak martwić, wszystko jest proste i czytelne. A jeśli nie jest, zawsze chętnie wyjaśnimy to, co wydaje Ci się tajemne i nieco obce.

Musisz wiedzieć, że japońskie noże ostrzy się na specjalnych kamieniach. Jest ich kilka typów, sporo gradacji i cała rzecz polega na tym, by odpowiednio dobrać ostrzałkę do twardości stali i jej ostrości. Jeśli nóż dogra się z kamieniem, masz niezawodny duet na całe lata.

Zapraszamy Cię do szkoły ostrzenia japońskich noży, która z czasem rozrośnie się do bardzo potężnych rozmiarów. Pojawi się tu mnóstwo video-poradników, praktycznych i teoretycznych filmów, dzięki którym będziesz miał absolutną pewność, że doskonale naostrzysz swoje noże. I amator i specjalista znajdą tu coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

3 typy ostrzałek, na których naostrzysz japońskie noże

Chcesz najlepiej dobrać ostrzałkę do swoich japońskich noży, a nie wiesz, czy zdecydować się na kamień ceramiczny, syntetyczny, czy naturalny? W naszym filmie znajdziesz wiele podpowiedzi.

Czytaj więcej

Jakich ostrzałek nie tolerują japońskie noże - poradnik

Możesz, niestety, bardzo łatwo zniszczyć, czy przegrzać japoński nóż, gdy użyjesz do jego ostrzenia nieodpowiedniej ostrzałki. O tym, na czym nie ostrzyć japońskich noży, mówi nasz video-poradnik.

Czytaj więcej

Co kupić najpierw - japoński nóż, czy kamień do ostrzenia?

Często zdarza się, że ktoś, wiedziony jakimś dziwnym przymusem, kupuje najpierw ostrzałkę do japońskiego noża, a potem decyduje się na nóż. Niestety, to błędna kolejność, o czym mowa w filmie.

Czytaj więcej