• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Naucz się ostrzyć japońskie noże - to proste i przyjemne zajęcie

Ostrzenie japońskich noży wymaga pewnej wiedzy. Nie musisz się jednak martwić, wszystko jest proste i czytelne. A jeśli nie jest, zawsze chętnie wyjaśnimy to, co wydaje Ci się tajemne i nieco obce.

Musisz wiedzieć, że japońskie noże ostrzy się na specjalnych kamieniach. Jest ich kilka typów, sporo gradacji i cała rzecz polega na tym, by odpowiednio dobrać ostrzałkę do twardości stali i jej ostrości. Jeśli nóż dogra się z kamieniem, masz niezawodny duet na całe lata.

Zapraszamy Cię do szkoły ostrzenia japońskich noży, która z czasem rozrośnie się do bardzo potężnych rozmiarów. Pojawi się tu mnóstwo video-poradników, praktycznych i teoretycznych filmów, dzięki którym będziesz miał absolutną pewność, że doskonale naostrzysz swoje noże. I amator i specjalista znajdą tu coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

Czy potrzebujesz podstawek pod kamienie Shapton?

Niektórzy oponują przeciw zakupowi podstawek pod syntetyczne kamienie Shapton z serii Glass Stone, bo podstawka nieco kosztuje. Niemniej, warto wiedzieć, co się stanie, gdy jej nie będziesz miał.

Czytaj więcej

Ceramiczne i syntetyczne ostrzałki Shapton nie mają sobie równych

Jeśli jesteś wielkim miłośnikiem japońskich noży, kochasz o nie dbać i zabiegać, Twoją uwagę na pewno zwrócą słynne kamienie Shapton. O ich rozlicznych talentach mówi nasz film.

Czytaj więcej

Naprawiamy zniszczone ostrze, czyli do czego służy kamień 250

Kamień o gradacji 250 bywa przez wielu traktowany nieco podejrzliwie. Jednak w pewnych okolicznościach okazuje się niezbędny. Obejrzyj film, w którym nasz specjalista ratuje zniszczony nóż.

Czytaj więcej

Jak uratować, czyli odtworzyć złamany czubek noża?

Jeśli Twój ulubiony japoński nóż z jakiś przyczyn został pozbawiony czubka, możesz go sprawnie odtworzyć. W naszym filmie Krystian pokazuje, jak się do tego zabrać. Poprowadzi Cię krok po kroku!

Czytaj więcej

Jak zdjąć tzw. drut z naostrzonego noża i dlaczego jest to ważne

Kiedy ostrzysz japońskie noże, na ich klindze pojawia się tzw. drut. Jest to niewidoczne, ale wyczuwalne pod palcem wygięcie klingi, które sprawia, że nóż szybciej się tępi. Drut trzeba usunąć.

Czytaj więcej

Jak ostrzyć japońskie noże na kamieniach ceramicznych? PODSTAWY

Ostrzenie japońskich noży na kamieniach to sprawa naprawdę prosta, choć wielu się tego obawia. Nasz poradnik pozwoli Ci błyskawicznie opanować sztukę ostrzenia. Obejrzyj koniecznie!

Czytaj więcej

Jak wyrównać kamień do ostrzenia noży? Prosta i tania metoda

Kamienie do ostrzenia japońskich noży, nawet te najlepsze, syntetyczne, można nieco zetrzeć, naciąć, czy uszkodzić. Na szczęście, da się je uratować. I nie trzeba do tego specjalistycznego sprzętu.

Czytaj więcej

Jak dobrać odpowiednią gradację, czyli ziarnistość ostrzałek do japońskich noży?

Każdy kamień do ostrzenia japońskich noży posiada swoją gradację, która podpowiada Ci, do czego służy dana ostrzałka. Nasz film wyjaśnia, jaka ziarnistość kamieni będzie dla Ciebie odpowiednia.

Czytaj więcej