Profesjonalny kamień do ostrzenia noży, gradacja 8000, Tojiro

799
Zapytaj o dostępność
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

Japońska marka Tojiro, znana ze swojej ogromnie szerokiej oferty noży dla amatorów i profesjonalistów, przygotowała dla miłośników krojenie wysokiej klasy ostrzałki ceramiczne.

Masywna ostrzałka o gradacji 8000 doskonale poradzi sobie z polerowaniem noży o twardości do 62 stopnie HRC w skali Rockwella.

Ostrzałki Tojiro o ziarnistości 8000 możesz użyć do sfinalizowania procesu polerowania ostrza. Ta ziarnistość sprawi, że niemal każdy nóż będzie długo ostry i pozwoli doskonale łatwo kroić.

Japońskie kamienie ceramiczne marki Tojiro są wypalane w bardzo wysokich temperaturach, które gwarantują im stosunkowo dużą wytrzymałość na ścieranie. Na tych kamieniach warto ostrzyć noże o twardości do 62 stopni HRC w skali Rockwella.

 

Owszem, możesz wykorzystać je do twardszych stali, ale noże mające 63, czy więcej stopni będą zbyt szybko szlifowały kamień. Stąd jego żywotność będzie wiele krótsza, a sam ekstremalnie ostry nóż nie będzie tak doskonale wypolerowany, jak poradzi sobie z nim kamień syntetyczny.

Ceramiczne ostrzałki Tojiro moczy się przed użyciem przez 7-10 minut w zimnej wodzie. W trakcie namaczania z kamienia będą wydobywać się pęcherzyki powietrza, co jest naturalne.

 

Nóż ustaw pod kątem 11-13 stopni. Jak to zrobić? Połóż nóż na kamieniu Tojiro i wsuń pod jego grzbiet czubek małego palca. W ten sposób zyskasz optymalny kąt ostrzenia. Ostrząc, wykorzystuj całą powierzchnię kamienia, wodząc nożem od siebie i do siebie.

W trakcie ostrzenia od czasu do czasu polewaj kamień wodą, by nie przegrzać ostrza. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Materiał

  • ceramika z dodatkami syntetyków

Wymiary

  • długość - 20,8 cm
  • szerokość - 6,8 cm
  • wysokość - 2 cm

Produkty z tej samej serii

Obejrzyj wszystkie produkty z serii