Prestiż, jakiego nie powstydziłby się królewski dwór - miedziane naczynia Falk Classic

Nie znaleźliśmy jeszcze bardziej klasycznego połączenia materiałów, niż zestawienie miedzi i żeliwa. Belgijskie garnki i patelnie marki Falk, doskonałego producenta, który tworzy ręcznie swoje miedziane cudeńka, są bardzo rustykalne w formie. Właśnie dzięki zestawieniu surowego, naturalnego żeliwa i pięknie połyskującej miedzi. Kolekcja Classic marki Falk należy do jednych z najbardziej prestiżowych naczyń świata. I trudno się temu dziwić, bo te miedziane garnki, rondle i patelnie z miedzi przetrwają w kuchniach całych pokoleń gotujących. Zapraszamy na kulinarną przygodę godną prawdziwych mistrzów kuchni. Bo nie ma nic bardziej wyrafinowanego niż gotowanie w miedzianych naczyniach.

Producent
Cena
Przeznaczenie
Średnica "do"
Długość "do"
Dla alergików
Do piekarnika
Mycie w zmywarce
Gwarancja

Poznaj niezrównane talenty miedzianych patelni Falk

Jak wygrzać miedziane naczynia, zanim zaczniesz ich używać

Adapter Falk - i Twoje miedziane naczynia od razu działają na indukcji

Jak smaży się na miedzianych patelniach Falk?

Jaka patelnia najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni?

Niemal niezniszczalne miedziane patelnie Falk

Kiedy po raz pierwszy wzięliśmy do rąk miedziane patelnie belgijskiej marki Falk, przepadliśmy z kretesem. Są, co tu dużo mówić, piękne. Doskonale wykonane, ciężkie, masywne, czuć w nich potęgę materiałów, z których powstały. To patelnie z wieczystą gwarancją, co nie dziwi, bo robione są ręcznie w rzemieślniczym duchu. Falk wyznaje maksymę - wszystko, albo nic. Tu nie ma kompromisów. Miedziane patelnie Falk mają w środku stal szlachetną, by jedzenie nie miało bezpośredniego kontaktu z miedzą.

2,5 mm idealnie czystej miedzi łączone jest ze stalą w opracowanym przez markę Falk procesie produkcji. Powstaje wtedy tzw. bimetal. Oba materiały scalają się tak, że przenikają jeden w drugi. W ten sposób powstają niezwykle wytrzymałe naczynia dedykowane najbardziej zaawansowanym, ogromnie wymagającym gotującym i zawodowym kucharzom.

Do czego posłużą Ci płytkie, miedziano-stalowe patelnie Falk?

W tej kategorii zebraliśmy płytkie belgijskiego producenta. Znajdziesz tu klasyczne patelnie z jednym, długim uchwytem, ewentualnie drugim, dodatkowym – przy dużych średnicach najbardziej tradycyjnych, czyli płytkich patelni. Jednak Falk, jako mistrz kulinariów, tworzący naczynia dla profesjonalnych kuchni, produkuje bardzo specjalistyczne formy swoich patelni. Wśród nich znajdziesz płytkie patelnie do serwowania, czasem zaopatrzone w pokrywki.

Te patelnie z dwoma krótkimi uchwytami służą nie tylko do smażenia, ale i wygodnego podpiekania potraw w piekarniku oraz, oczywiście, serwowania dań wprost na stół.

Ścianki nie są tu zbyt wysokie, nie przekraczają 5 cm, co sprawia, że patelnie zarówno z długim, jak i dwoma krótkimi uchwytami są niezwykle uniwersalne. Wykorzystasz je do smażenia delikatnych potraw (naleśników, jajecznic, itp.), warzyw, mięs, ryb oraz potężnych, grubych steków. Możesz na nich też zapiekać i serwować potrawy mięsno-warzywne.

Raz i na całe życie – miedziane patelnie Falk to inwestycja

Owszem, te patelnie do tanich nie należą, ale kupujesz je raz i na całe życie. Życie nie tylko swoje, bo patelnie będą genialnie służyć też w kuchniach Twoich dzieci i wnuków. Albo i pra-wnuków. Wszystko będzie zależało od tego, czy ich kolejni użytkownicy będą odpowiednio dbać o patelnie.

Trudno w przypadku miedzianych patelni Falk, czy innych naczyń tego wyśmienitego producenta, mówić o ich zakupie inaczej, jak nie o inwestycji. Te patelnie nigdy nie stracą na jakości, wartości i prestiżu. Kupuje się je na tak długi czas, że można swobodnie zapomnieć o istnieniu innych naczyń. Nigdy nie będziesz mieć potrzeby zamienienia ich na coś nowego. Będzie Cię na pewno korciło, by powiększać kolekcję belgijskich, miedzianych naczyń Falk.