Niemieckie patelnie ceramiczne z powłoką Ceraforce Ultra

Patelnie z powłokami ceramicznymi, które mają właściwości nieprzywierające, to sprzęt od lat popularyzowany przez niemiecki koncern Zwilling. Choć ta technologia powstała już spory czas temu, bo na początku XXI wieku, do dziś cieszy się bardzo dużą popularnością. Przemawia za nią twardość ceramiki, której nadano właściwości nieprzywierające. Tego typu hybrydowe powłoki non-stick znajdziesz w kilku seriach patelni - Carrara Plus, Prime, Sol i Twin Choice. Na tego typu patelniach możesz smażyć w temperaturze do 200 stopni Celsjusza. Wyższa nie gwarantuje nieprzywieralności.

Na dole strony szukaj filmów o patelniach Zwilling.

Dlaczego patelnia nieprzywierająca może zacząć przywierać?

Musisz wiedzieć, że idea nieprzywierających patelni ceramicznych zakłada, w pierwszej kolejności, ich niezwykłą trwałość i odporność na ścieranie. Nieprzywieralność to drugi, ale nieco mniej istotny element. Dlaczego mniej istotny? Bo ceramika, stosowana, m.in., przez niemiecki koncern Zwilling, ma właściwości nieprzywierające tylko w pewnym zakresie temperatur. Taka jest właściwość twardych, hybrydowych powłok non-stick. Do pewnego etapu nic nie przywiera do dna patelni, ale kiedy przekroczysz graniczną temperaturę 200 stopni, musisz dodać więcej tłuszczu. Inaczej smażone produkty zaczną lekko przywierać do powłoki ceramicznej.

Dlatego na tych patelniach idealnie smaży się, w kolejności – warzywa, mięsa, ryby, a na końcu jajecznicę, jajka sadzone, naleśniki, czy omlety. O tym piszemy w naszych artykułach w sklepie.

Powłoka Ceraforce Ultra

Opatentowana przez markę Zwilling ceramiczna powłoka nieprzywierająca, Ceraforce Ultra, ma dwie odsłony kolorystyczne. Patelnie Carrara Plus mają wewnątrz białą powłokę, z kolei linie Prime, Sol i Twin Choice grafitowo-niebieską. Niezależnie od barwy powłoki warstwa Ceraforce Ultra jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Ma 2 certyfikaty bezpieczeństwa - PTFE i PFOA Free. Czyli nie ma w niej żadnych pochodnych teflonu oraz kwasów perfluorooktanowych. Zbadano, że tego typu powłoka nie wydziela w trakcie smażenia, duszenia, czy pieczenia lub zapiekania żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji.

Różnice między patelniami Zwilling z powłoką Ceraforce Ultra

4 linie patelni nieprzywierających z powłokami ceramicznymi różni ich konstrukcja. Sol i Twin Choice, dwie najstarsze linie patelni z antyadhezyjną powłoką Ceraforce Ultra, mają 3-warstwowy szkielet (SIGMA Clad 3-Ply), gdzie warstwa aluminium otoczona jest dwoma warstwami stali. Z kolei wyższa linia patelni, Prime, ma 5-warstowową konstrukcję dna i ścinek (SIGMA Clad 5-Ply). Tu z kolei dwie warstwy stali zamykają 3-warstwowy, zaawansowany stop aluminium. I ostatnia, najnowsza linia patelni z powłoką Ceraforce Ultra, tym razem w białej odsłonie – to linia Carrara Plus. Te patelnie mają szkielet z kutego na zimno, bezpiecznego dla zdrowia aluminium, które idealnie szybko przewodzi ciepło.

 

« 1
« 1

Zwilling szczyci się swoimi nieprzywierającym patelniami z powłoką Ceraforce Ultra

Nieprzywierające patelnie ceramiczne Carrara Plus, czyli estetyczne smażenie

Średnica patelni, czyli o co naprawdę chodzi?

Jak dobrać rozmiar patelni do ilości smażonych porcji?