Piękne, funkcjonalne i nie do zdarcia - naczynia HaptIQ duńskiej marki Scanpan

Duńska marka Scanpan ma to do siebie, że chętnie się uczy i poprawia własne błędy. Kiedy okazało się, że klasyczne powłoki tytanowe nie sprawdzają się do końca tak, jakby sobie życzył tego producent, zaczął szukać wiele lepszych, wytrzymalszych rozwiązań. W ten sposób powstała powłoka Stratanium Plus, którą współtworzyli i testowali zawodowi kucharze. Patelnie, garnki i wok z linii HaptIQ to prawdziwe zjawisko w świecie kulinariów. Tytanowo-ceramiczna powłoka jest wiele twardsza, odporniejsza na uszkodzenia i smaży się na niej szybciej, skuteczniej i pyszniej.

Poznaj patelnie mistrzów świata kulinariów

Średnica patelni, czyli o co naprawdę chodzi?

Jak dobrać rozmiar patelni do ilości smażonych porcji?

Profesjonalnie doradzimy Ci, jaką patelnię kupić

Zmywarka-niszczyciel! Nie myj w niej noży, patelni i garnków!

Szkoła smażenia na patelniach nieprzywierających - PODSTAWY

Jaka patelnia najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni?

Trzy zasady zdrowego smażenia na patelniach klasy Premium

Jeśli mówić o zdrowym, dietetycznym, służącym organizmowi smażeniu, nie można zapominać o trzech zasadach. Stosuj wypracowane przez specjalistów metody smażenia, a przyrządzanie mięs, ryb, czy warzyw stanie się prawdziwą sztuką. Artykuły dotyczące reguł smażenia znajdziesz w naszym sklepie.

Druga zasada - kup najlepszą patelnię, na jaką Cię w danym momencie stać. Reguła trzecia – smaż na dobrych olejach. O tym też piszemy w naszych tekstach.

O ile zasady 1 i 3 są coraz częściej stosowane i akceptowane przez wielu, ciągle jeszcze zakup doskonałej patelni wydaje się być problemem. Ogromna ilość gotujących nie zwraca uwagi na to, by patelnie były wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Sklep Prestiżowa Kuchnia (będący kontynuacją i rozszerzeniem założeń naszego pierwszego sklepu - Smak Prostoty) stawia za punkt honoru oferowanie Klientom tylko takich patelni, które gwarantują bezpieczne smażenie przez wiele lat. Stąd wybraliśmy ofertę zaledwie kilku producentów, ale za to marek znanych i cenionych od wielu dekad (a czasem i nawet stuleci).

Zwracamy uwagę na dorobek producenta

Znajdziesz u nas żeliwne patelnie z nieprzywierającą glazurą francuskiej marki Staub. Ta marka oferuje wiele patelni służących nie tylko do smażenia, ale i duszenia, pieczenia, podpiekania i zapiekania w piekarniku.

Druga z niezwykle przez nas cenionych marek – firma Demeyere – oferuje stalowe patelnie z 30-letnią gwarancją. Jak mówią o nich Klienci – to prawdziwy geniusz metalurgii.

I kolejna z marek, które nie zawodzą i nie rozczarowują – ciesząca się prawie 200-letnią historią firma De Buyer, producent znakomitych patelni, m.in. z miedzi. Co zjawiskowe, w jego ofercie można znaleźć miedziane patelnie na indukcję.

Wszyscy producenci oferują swoje patelnie (i garnki, z których również słyną) nie tylko domowej, ale i profesjonalnej kuchni. Dzięki olbrzymim doświadczeniom z zawodowymi kucharzami marki Staub, Demeyere i De Buyer tworzą produkty, które jakością wielokrotnie przewyższają osiągnięcia konkurencji.

Kolejne dwie marki specjalizują się w patelniach nieprzywierających ze wzmocnionymi powłokami tytanowymi. To niemiecka firma WOLL i włoska - Ballarini. Obie ogromnie cenione w świecie. W Polsce powoli zdobywają zaufanie Klientów.

Z kolei marki Scanpan nie trzeba pewnie nikomu przedstawiać. Ten znany duński producent ceniony jest w świecie za swoje innowacyjne powłoki nieprzywierające. W 2019 roku zaskoczył wszystkich nowoczesnymi, niezwykle trwałymi powłokami tytanowo-ceramicznymi.

Czytaj nasze instrukcje

Dobór najlepszych marek i ich kultowych linii patelni był podyktowany tym, by pokazać zaangażowanym w dobre gotowanie Rodakom, że są patelnie, które wytrwają przez całe lata, czy nawet i dekady, służąc doskonaleniu kulinarnych umiejętności, kreując perfekcyjne smaki i pozwalając smażyć, dusić i zapiekać bez kompromisów.

Jednak, by patelnia nieprzywierająca służyła Ci przez długie lata, często nawet dłużej, niż przewiduje jej gwarancja, musisz stosować się do zasad jej używania. Znajdziesz je przy każdy produkcie w naszym sklepie. A, byś nie czuł dyskomfortu, gdy przyjdzie czas stanąć oko w oko z nową patelnią, przy zakupie otrzymasz od nas autorską instrukcję.