Syntetyczny kamień do ostrzenia japońskich noży, gradacja 400, Miyabi

539
Produkt dostępny
czas oczekiwania około 10-14 dni
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

Japońska marka Miyabi, poza perfekcyjnie ostrymi i przepięknymi nożami, oferuje wszystkim miłośnikom pełnego rozmachu krojenia swoje profesjonalne kamienie syntetyczne. Te ostrzałki o ziarnistości 400 gritów podołają nawet najtwardszej stali mistrzowskich noży. Nie straszna im stal o twardości 66 stopni HRC w skali Rockwella.

Oczywiście, na masywnych, potężnych kamieniach Miyabi możesz ostrzyć również wiele innych noży. Pamiętaj jednak, że te, o twardości poniżej 60 stopni HRC w skali Rockwella, mają zbyt miękką stal dla tak twardych ostrzałek - ostrze będzie się po niej ślizgać.

Ostrzałka o gradacji 400 to tzw. kamień naprawczy. Służy do wstępnego ostrzenia tępych i zniszczonych noży. Tej gradacji musisz użyć, gdy na nowo chcesz przywrócić nożowi ostrość.

Musisz pamiętać, że sama gradacja 400 nie wystarczy do faktycznego naostrzenia japońskiego noża. Zastosuj ostrzałkę o gradacji 1000, a cały proces sfinalizuj na kamieniach o ziarnistości od 3000 w górę.

Poniżej znajdziesz film, dzięki któremu dowiesz się, jak dobrać odpowiednie kamienie do swoich japońskich noży. 

Jakie kamienie są Ci potrzebne,
by Twój nóż był dobrze naostrzony,
świetnie wypolerowany i długo trzymał ostrość

  • Od szorstkości kamienia, czyli jego gradacji, czy ziarnistości zależy to, do czego się nadaje. Są odrębne kamienie, które naprawiają bardzo stępione, czy zniszczone noże. Inne gradacje nadadzą Twojemu nożowi wstępnej ostrości.
  • Jeszcze inne kamienie do ostrzenia pozwolą Ci perfekcyjnie wypolerować klingę tnącą, by była ostra przez maksymalnie długi czas.
  • O tym, jak poprawnie dobrać kamienie i rozumieć ich funkcje, mówi w filmie nasz specjalista.

  • Kamień syntetyczny japońskiej marki Miyabi to ostrzałka, której nie musisz moczyć w wodzie przed samym ostrzeniem. Wystarczy, że będziesz go zwilżał wodą w trakcie polerowania noży.
  • Tego typu ostrzałki wydajnie skracają czas ostrzenia i polerowania. Są w dotyku idealnie gładkie, niczym satyna. Ale to nie zmienia faktu, że ostrzą popisowo.
  • Możesz ich użyć do ostrzenia kutych noży mających twardość nawet 66 stopni HRC.

Niezastąpione kamienie Miyabi,
czyli ostrzenie dla ambitnych

Japońskie kamienie syntetyczne marki Miyabi są wypalane w ogromnych temperaturach, które gwarantują im ekstremalną wręcz wytrzymałość na ścieranie. Na tych kamieniach możesz ostrzyć wszelkiego typu noże o twardości od 60 od 66 stopni HRC w skali Rockwella.

Syntetyczne ostrzałki Miyabi zwilża się zimną wodą w trakcie ostrzenia. Nie trzeba ich namaczać, jak klasycznych kamieni ceramicznych.

Ostrząc, ustaw nóż pod kątem 11-13 stopni. Jak to zrobić? Połóż nóż na kamieniu Miyabi i wsuń pod jego grzbiet czubek małego palca. W ten sposób zyskasz optymalny kąt ostrzenia. Ostrząc, wykorzystuj całą powierzchnię kamienia, wodząc nożem od siebie i do siebie.

W trakcie ostrzenia od czasu do czasu zwilżaj kamień wodą, by nie przegrzać ostrza. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Materiał

  • ceramika z dodatkami syntetyków

Wymiary

  • długość - 21 cm
  • szerokość - 7 cm
  • wysokość - 2,5 cm

Produkty z tej samej serii

Obejrzyj wszystkie produkty z serii