• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Japońska stal, japońscy kowale i duński design - noże Eva Solo

Jak zaklasyfikować ręcznie kute, damasceńskie noże Eva Solo z wyjątkowej kolekcji Nordic Kitchen, skoro zostały wykute w Japonii z japońskiej, wysokowęglowej stali AUS-10, a zaprojektowali je Duńczycy? Nie dość na tym - sama marka, Eva Solo, jest na wskroś duńska. Z taką zagwozdką próbujemy się już od dawna uporać. Ale ponieważ w tym pięknych, designerskich, a przy okazji wściekle ostrych nożach przeważyła Japonia, uznaliśmy je za noże japońskie. Dlatego pojawiły się w tej kategorii naszego sklepu. Poznaj noże, które zachwycają już od pierwszego rzutu oka, a po pierwszym krojeniu kradną serce.

 Na dole strony znajdziesz nasz film - koniecznie obejrzyj!

Producent
Seria
Cena

Coś duńskiego i japońskiego, coś ostrego i pięknego - noże Eva Solo

Jak ostrzyć japońskie noże na kamieniach ceramicznych? PODSTAWY

Doskonała stal, czyli Japonia rządzi

Wyobraź sobie, jak doskonali są współcześni mistrzowie kowalstwa w Japonii, skoro wspiera ich wiele wieków tradycji, wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Tajniki najlepszych kowali wszechczasów nie umarły wraz z nimi, kultywowane są do dzisiaj. Tego dowodem są, m.in., luksusowe noże Nordic Kitchen, marki Eva Solo, które powstały z wysokowęglowej stali AUS-10. 67 warstw stali, skuwanych jedna w drugą, daje malowniczy dziwer. Przy czym, trzeba to wyraźnie podkreślić, jej ostrość jest naprawdę satysfakcjonująca. I mówimy to my, znawcy i pasjonaci japońskich noży. Twardość na poziomie 60 stopni HRC w skali Rockwella sugeruje wyraźnie, że mamy tu do czynienia z nożami z górnej półki.

Niewątpliwą zaletą tej wyjątkowo ostrej stali jest to, że długo zachowuje ostrość, a wykute z niej noże możesz ponownie łatwo naostrzyć, nawet, nie będąc mistrzem w tej dziedzinie.

Niezwykły design, czyli Duńczycy górą

W ślad za z pietyzmem kutą stalą z pięknym, damasceńskim dziwerem, idzie zupełnie zjawiskowy design noży Nordic Kitchen, marki Eva Solo. Stylistyka skuwki i rękojeści przenosi nas w czasy średniowiecznych sztyletów, puginałów i innej białej broni. Rękojeść zwęża się ku końcowi, a w środku jest lekko wypukła. W efekcie idealnie wpasowuje się w duże i małe dłonie.

Zwraca też uwagę niezwykle ciekawie, agresywnie profilowana, mocarna skuwka, która jest wielokątna. Dzięki temu palce leżą na niej wręcz idealnie. Trzeba długo szukać, by znaleźć nóż, który tak dobrze siedzi w dłoni.

Trzeba przyznać, że grupa designerów, Tools Design, nota bene – znana i nagradzana – zrobiła tu kawał doskonałej roboty. Noże są przepiękne. Dlatego też trudno się dziwić, że są rozchwytywanym prezentem nawet dla bardzo wymagających obdarowywanych. Żaden szef, prezes, czy młoda para nie pogardzą tak wysublimowanym podarunkiem.