Industry Ceraforce Ultra - Ceramiczna patelnia nieprzywierająca, 20 cm, Demeyere

580
Produkt dostępny
wysyłka 7-14 dni
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

Mieliśmy w rękach niezliczone ilości patelni z powłokami nieprzywierającymi. Dziesiątki testów, które przyszło nam przeprowadzić, pokazały, że niewiele, niestety, jest na świecie patelni, które z czystym sumieniem można polecać. Linia patelni Industry, belgijskiej marki Demeyere, to jedna z tych serii naczyń, z których korzystamy od lat i z których jesteśmy bardzo zadowoleni.

5-warstwowe patelnie Industry Ceraforce Ultra należą do klasy Silver marki Demeyere. To sprzęt bardzo wysokiej jakości, który został skonstruowany przez inżynierów i mistrzów kucharskich. Dlatego te patelnie służą nie tylko w domowych, ale i profesjonalnych kuchniach.

W klasie patelni Silver, marki Demeyere, znajdziemy sporo zaawansowanych patentów belgijskiego producenta, który uchodzi w świecie kulinariów za autorytet w dziedzinie stalowych naczyń. Ścianki i dno patelni Industry Ceraforce Ultra stworzone są z 5 połączonych ze sobą warstw, które budują ultra mocny, twardy szkielet. Dzięki jego właściwościom termicznym rozgrzewanie patelni Demeyere trwa kilka chwil. Co istotne, smażysz równomiernie na całej powierzchni patelni – dno i brzegi nagrzewają się w tym samym stopniu i w tym samym czasie. Oczywiście, patelnie z tej serii idealnie sprawdzą się na każdym typie kuchenki, wraz z indukcją. Możesz też wstawiać je do piekarnika.

Tym, co wyróżnia patelnie Industry, jest pozbawiona pierwiastków żelaza stal Silvinox®, doskonały patent marki Demeyere. Ta higieniczna stal nigdy nie zmieni swojej srebrzysto-białej barwy.

Jest na świecie niewielu producentów, którzy zwracają uwagę na ergonomię uchwytów patelni. Inżynierowie Demeyere zaprojektowali kute, spawane uchwyty z porowatej stali. Takie uchwyty nie wyślizną się z nawet wilgotnej dłoni, nie tamują przepływu krwi, co jest szczególnie istotne dla gotujących zawodowo. Dodatkowo - uchwyty patelni Industry nigdy się nie poluzują, gdyż spawane są próżniowo.

Posiadająca 5 lat gwarancji patelnia z serii Industry Ceraforce Ultra wyposażona jest w nieprzywierającą powłokę ceramiczną, która pozwoli smażyć z niewielką ilością tłuszczu. Ta ciekawa hybryda odpornej na ścieranie ceramiki i powłok nieprzywierających jest pozbawiona wszelkich szkodliwych substancji, nie ma w niej pochodnych teflonu. Producent gwarantuje, że będziesz używać patelni doskonale dbającej o zdrowie.

Jeśli życzysz sobie dusić na patelni Demeyere Industry Ceraforce Ultra, możesz dodać do niej pokrywkę z hartowanego szkła, którą znajdziesz na dole strony.

 

Poniżej znajdziesz film, w którym nasz specjalista pokazuje 4 podstawowe typy patelni Demeyere.

 

Patelnie Industry Ceraforce Ultra
pozwalają docenić smaki
smażonych mięs, ryb i warzyw

 • hybrydowa, ceramiczna powłoka nieprzywierająca Ceraforce Ultra
 • patelnia do smażenia, duszenia, zapiekania potraw w piekarniku
 • 5-warstwowe dno i ścianki (3 mm) gwarantują szybkie i równomierne rozprowadzanie ciepła i sprawne smażenie
 • satynowana stal Silvinox nie pożółknie przez wiele lat
 • kuty, nienagrzewający się uchwyt z niepolerowanej stali
 • 5 lat gwarancji

Fascynacja smażeniem,
czyli różne typy
patelni Demeyere

 • W naszym filmie pokazujemy różne odsłony doskonałych patelni marki Demeyere. Belgijski producent znany jest z tego, że choć tworzy różnorodne patelnie, ma zawsze na względzie, by smażyło się na każdej szybko, zdrowo i wygodnie.
 • Zestawiliśmy ze sobą 4 tworzone przez Demeyere typy patelni, by krótko zaprezentować podobieństwa i różnice między nimi.
 • Mamy nadzieję, że to zestawienie ułatwi Ci wybór odpowiedniej patelni.

Patelnia Industry
z ceramiczną powłoką non-stick
usmaży niemal wszystko

NA KUCHNIĘ
GAZOWĄ

NA KUCHNIĘ
ELEKTRYCZNĄ

NA KUCHNIĘ
CERAMICZNĄ

NA KUCHNIĘ
INDUKCYJNĄ

DO PIEKARNIKA

Materiał

 • wewnątrz - zaawansowana, ceramiczna, mineralna powłoka nieprzywierająca Ceraforce Ultra®
 • na zewnątrz - srebrzysta, satynowana stal szlachetna, która nigdy nie pożółknie
 • 3 milimetrowej grubości 5-warstwowe dno i ścianki patelni (5-PlyMaterial®) - 2 warstwy ferromagnetycznej stali chromowej, 2 warstwy aluminium i stop aluminium
 • uchwyt - kuta stal

Wymiary

 • średnica od brzegu do brzegu - 20 cm
 • średnica dna patelni (przestrzeń robocza) - 14 cm
 • wysokość ścianek - 4,8 cm
 • długość całkowita z uchwytem - 39 cm
 • waga - 0,9 kg

Produkty z tej samej serii

Obejrzyj wszystkie produkty z serii

5-warstwowa konstrukcja
patelni Industry
i smażysz błyskawicznie

Sami wielokrotnie doświadczyliśmy kłopotów ze znalezieniem odpowiedniej patelni, która wytrwa przez lata i nie rozczaruje. Nasz specjalista przetestował dziesiątki technologii, po czym zdecydował, że w naszych sklepach pojawią się tylko wyselekcjonowane patelnie z powłokami nieprzywierającymi.

Do tej wąskiej grupy zalicza się świetna, 5-warstwowa patelnia Industry znanej belgijskiej marki Demeyere. Patelnie z tej serii powstały ze specjalnego, opatentowanego stopu 5-PlyMaterial®, który pokrywa bezpieczna dla zdrowia, nieprzywierająca powłoka ceramiczna Ceraforce Ultra.

DLACZEGO MOŻNA POLEGAĆ NA PATELNI INDUSTRY CERAFORCE ULTRA

 

 • Badacze technologii kuchennych już dawno odkryli, że zasada synergii jest niezwykle pomocna przy tworzeniu luksusowych patelni. Zasada synergii mówi, że wspólne działanie kilku elementów daje wiele lepszy efekt, niż gdyby zsumować talenty poszczególnych stopów, warstw, czy materiałów.
 • To działa identycznie, jak w przypadku dobrze zgranego zespołu ludzi, których talenty uzupełniają się, tworząc doskonałą całość w odróżnieniu od grupy, w której każdy specjalista działa bez porozumienia z innymi.
 • Marka Demeyere, słynny producent ekskluzywnych, stalowych naczyń, które powstają wyłącznie w Belgii, z powodzeniem wykorzystuje zasadę synergii w swoich 5-warstwowych patelniach Industry. Rzesze inżynierów i zawodowych kucharzy pracowały wspólnie przez dekady, by stworzyć niezawodne patelnie dla wymagających.
 • Patelnie z serii Industry, marki Demeyere, mają kilka zasadniczych cech. Są niezwykle sztywne, a tym samym odporne na wypaczenia. Są też dostosowane do pracy w wysokich temperaturach, które nie zagrażają strukturze patelni. I zbudowano je z 5-warstwowego stopu 5-PlyMaterial®, by przewodnictwo ciepła było wręcz idealne.
 • 3 milimetrowej grubości ścianki i dno patelni wykonano z 2 warstw ferromagnetycznej stali chromowej, 2 warstw aluminium i stopu aluminium. Wszystko po to, by patelnia rozgrzewała się bardzo szybko na każdym typie kuchenki i pozwalała smażyć możliwie krótko, a co za tym idzie, maksymalnie zdrowo.
 • Patelnie Industry z nieprzywierającą powłoką Ceraforce Ultra rozgrzewają się równomiernie na całej swojej powierzchni, od dna, po brzegi. Dlatego mięsa, warzywa, czy ryby, które dotykają ścianek patelni, usmażą się w tym samym czasie, co porcje leżące na środku. Wbrew pozorom - tego nie potrafi każda patelnia. Tym, m.in., szczyci się marka Demeyere, której patelnie uznawane są za jedne z najdoskonalszych na świecie.

Czym oczaruje Cię
nieprzywierająca ceramiczna
powłoka Ceraforce Ultra?

Patelnia Industry posiada specyficzną powłokę nieprzywierającą Ceraforce Ultra, która powstała na bazie ceramiki i minerałów. Ta wytrzymała na ścieranie i odpryśnięcia powłoka jest bezpieczna dla zdrowia. Posiada oznaczenia PTFE i PFOA Free, co gwarantuje, że w trakcie smażenia, duszenia, czy zapiekania w głąb potrawy nie będą emitowane pochodne teflonu, czyli kwasy perfluorooktanowe, czy związki politetrafluoroetylenu, względnie inne, szkodliwe dla zdrowia substancje.
Powłoka Ceraforce Ultra posiada oznaczenia PTFE i PFOA Free, ponieważ tego typu starsze hybrydowe powłoki często miały w swoim składzie pochodne teflonu. Tu producent stosuje odpowiednie oznaczenia, więc gwarantuje, że patelnia jest absolutnie bezpieczna dla zdrowia.

Powłoka Ceraforce Ultra to udoskonalona wersja stosunkowo starej już technologii. Demeyere postanowiło wykorzystać w swoich patelniach Industry sprawdzony pomysł łączenia hybrydowej powłoki o twardości ceramiki z mineralną powłoką nieprzywierającą. Dzięki temu dostajesz godną polecenia patelnię, która pozwoli na sprawne smażenie z niewielką ilością tłuszczu.
Przyrządzane na powłoce Ceraforce Ultra mięsa, ryby, warzywa są delikatne. Jeśli lubisz przyprawiać, twarda, ceramiczno-mineralna powłoka pozwoli Ci na różne eksperymenty smakowe. Dzięki odporności powłoki na ścieranie, możesz stosować gruboziarniste i korzenne przyprawy.

Trzeba wiedzieć, że 5-warstwowa patelnia Industry, wyposażona w ceramiczną powłokę Ceraforce Ultra, bardzo szybko nagrzewa się. Stąd, jeśli planujesz smażyć na niej naleśniki, omlety, jajka sadzone, czy jajecznicę, może okazać się, że na Twojej kuchence patelnia osiąga na tyle wysoką temperaturę, że – po jej nagrzaniu i dodaniu tłuszczu – musisz wyłączyć palnik.
Zakumulowane w patelni ciepło, podgrzewające cały czas powłokę Ceraforce Ultra, pozwoli Ci smażyć na wyłączonej patelni. To nie jest, oczywiście, reguła. Warto sprawdzić, jak patelnia zachowa się na Twojej kuchni.

O cechach niezwykle higienicznej,
srebrzysto-białej
stali Silvinox

 • Do dziś zdumiewa futurystyczny wynalazek belgijskiej marki Demeyere, opracowana w latach 60-tych XX wieku technologia obróbki stali - Silvinox®. Ta pozbawiona mikroelementów żelaza stal nigdy nie pożółknie, nie pociemnieje, nie zmieni koloru nawet po przegrzaniu. Przez całe dekady będzie piękna i srebrzysto-biała. Trudno więc się dziwić, świat kulinariów nadal uznaje ten patent za coś wyjątkowego.
 • Ponieważ Demeyere niezwykle mocno dba o higienę smażenia i duszenia, stal Silvinox® nie łapie odcisków palców, a tym samym bakterie nie przenoszą się z dłoni na stal patelni.
 • Producent założył, że nawet 30-letnia patelnia ma być przez cały okres pracy higieniczna i łatwa w utrzymaniu w czystości. I faktycznie nawet stare naczynia Demeyere wyglądają do dziś doskonale.
 • Sprzęt marki Demeyere nie starzeje się tylko w przestrzeni estetycznej. Chodzi też o to, by patelnia nie traciła z biegiem lat doskonałych właściwości smażalniczych. Im starsza będzie patelnia Industry Ceraforce Ultra, tym mocniej i częściej będzie nas zaskakiwać.

Kute uchwyty patelni Industry
zaprojektowane
dla wygody profesjonalistów

 • Ponieważ sprzęt Demeyere dedykowany jest, nade wszystko, profesjonalistom, ogromne znaczenie mają tu uchwyty patelni. I tak linia Industry wyposażona jest w kute, chropowate uchwyty, które nie wyślizną się nawet z tłustej, czy mokrej dłoni. Ta dbałość od detale bardzo znamienna dla belgijskiego producenta i stała się wyznacznikiem jakości luksusowego sprzętu.
 • Potężne, kute uchwyty patelni Demeyere są perfekcyjnie wyważone. Dodatkowo, uchwyty patelni Industry Demeyere nigdy nie poluzują się, nie odpadną, nie rozchwieją się. Słynnym stał się film producenta, w którym dorosły człowiek skacze na skakance na… uchwytach naczyń Demeyere. A one wytrzymują to „bez mrugnięcia okiem”.
 • Uchwyt jest tak dobrze obmyślony i scalony z patelnią, że nawet, gdy wypełni się ją po brzegi i położy na niej pokrywkę, uchwyt nie odkształci się, nie będzie się lekko wyginał pod ciężarem.

Specjalista pokazuje,
jak dobrze obchodzić się
z patelnią Industry

STOSUJ DREWNIANE
UTENSYLIA

STOSUJ NYLONOWE
UTENSYLIA

NIE PRZEKRACZAJ
50-60% MOCY PALNIKA

NIE WŁĄCZAJ
FUNKCJI BOOST

NIE UŻYWAJ OSTRYCH
SZCZOTEK i GĄBEK

NIE MYJ
W ZMYWARCE

NIE PRZECHOWUJ
POTRAW W LODÓWCE

 • By nie zniszczyć powłoki patelni Industry Ceraforce Ultra marki Demeyere, używaj drewnianych, czy syntetycznych utensyliów. Stalowe utensylia mogą porysować, czy nawet uszkodzić powłokę.
 • Patelnię z powłoką nieprzywierającą myj ręcznie, trwa to zaledwie kilka chwil. Demeyere zadbało o komfort użytkowników swoich naczyń. Uchwyt patelni Industry Ceraforce Ultra mocowany jest na zewnątrz stalowej konstrukcji, ścianki nie są przebite nitami, na których mogłyby osadzać się resztki jedzenia. Stąd naczynie myje się błyskawicznie.
 • Jeśli skarmelizujesz coś na dnie patelni, jeśli za mocno zagęścisz, zredukujesz sos, czy na patelni zostaną resztki mocniej przysmażonych mięs, odmocz ją i po chwili delikatnie umyj. Nigdy nie szoruj powłoki nieprzywierającej.
 • Stal Silvinox® patelni Industry jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu w czystości. Pamiętaj, by od czasu do czasu do mycia użyć płynu do naczyń z dodatkiem kwasku cytrynowego lub soku z cytryny. Więcej o konserwacji stali Demeyere przeczytasz, klikając w boczny panel z prawej strony ekranu.
 • Przez kilka godzin, po przyrządzeniu posiłku, potrawa może leżeć na patelni z powłoką Ceraforce Ultra. Później należy ją przełożyć do naczynia, które schowasz w lodówce.
 • Powyżej zauważyłeś ikonkę rękawicy kuchennej, choć pisaliśmy, że uchwyt się nie nagrzewa. Ale - na pewno nagrzeje się, jeśli wstawisz patelnię do piekarnika, do czego również zachęcamy (zyskasz w ten sposób inaczej smakujące, zapiekane i podpiekane potrawy).
 • Nie musisz obawiać się, że przy częstym używaniu patelni Industry w piekarniku stal zmieni kolor. Przed tym właśnie zabezpiecza specjalny wynalazek - czyli stal Silvinox®.
 • Patelnie Industry Ceraforce Ultra doskonale szybko rozgrzewają się i równomiernie dystrybuują ciepło, pozwalając tak szybko smażyć i dusić, że można je nagrzewać na 50-60% mocy palnika. W przypadku indukcji czas rozgrzewania patelni może trwać poniżej 30 sekund, wszystko zależy od typu kuchenki.
 • Do smażenia na patelniach Demeyere używaj dobrych, wysokotemperaturowych olejów. Myślimy tu, m.in., o olejach ryżowych, kokosowych, palmowych, czy arachidowych. Tego typu tłuszcze mają wysoką temperaturę dymienia, około 240 stopni Celsjusza, co gwarantuje sprawne i zdrowe smażenie. Inne oleje, np. rzepakowy, słonecznikowy, czy olej z pestek winogron, palą się już w temperaturze 180 stopni, stąd smażenie na nich nie jest wskazane.

Pokrywka, która pasuje
do patelni Industry
o średnicy 20 cm