Senzo Universal - 33-warstwowy japoński nóż kucharza ze zeuropeizowaną rękojeścią, Gyutoh, 21 cm, Suncraft

569
Zapytaj o dostępność
Dostawa gratis
Każda paczka jest ubezpieczona
Towar wysyłamy kurierem
Każda wysyłka gratis
14 dni na zwrot towaru

Japońskie noże Senzo Universal, kuźni Suncraft, to, mówiąc wprost, prawdziwe „wilki w babcinej skórze”. Zwodniczo łagodne, subtelne linie rękojeści z brązowego, pięknie podpalanego drewna pakka pozwolą Ci łatwo zapomnieć, że trzymasz w dłoni najprawdziwszy, ostry japoński nóż. Nie daj się jednak zwieść pozornie przytulnej, nieco „babcinej” stylistyce 33-warstwowych, młotkowanych noży z kolekcji Senzo Universal marki Suncraft. Te noże są ostre i nie wybaczają błędów.

Rękojeści z bardzo wygodnego drewna pakka, które jest odporne na wilgoć, są tak uformowane, by było Ci możliwie najłatwiej przejść z krojenia nożami europejskimi w świat niezwykle ostrych japońskich ostrzy. Bo musisz wiedzieć, że Suncraft na prośbę europejskich i amerykańskich kucharzy stworzył, w ramach wyjątku, tzw. zeuropeizowane trzonki swoich noży. Stąd linia Universal znajduje wielu zwolenników wśród tradycjonalistów, którzy nie są przekonani do nieco egzotycznych, ortodoksyjnych form rękojeści klasycznych japońskich noży.

33-warstwowe, japońskie noże Senzo Universal, kuźni Suncraft, wykończone są młotkowaniem typu Tsuchime, które zapobiega przywieraniu krojonych produktów do ostrza noża. Dzięki temu szybciej i wygodniej kroisz, siekasz i szatkujesz. Malownicze młotkowanie płynnie przechodzi w damasceński dziwer, który kończy się z kolei odsłoniętym rdzeniem na klindze tnącej (ze wzorem katana edge). Przyznaj, że tym pięknym nożom trudno się oprzeć.

Noże Senzo Universal, japońskiej kuźni Suncraft, mają rdzeń wykuty z wysokowęglowej stali VG-10, co nadaje im niezwykłej ostrości. Z kolei rdzeń otulają 32 warstwy naprzemiennie skuwanej miękkiej i twardej stali wysokowęglowej. Noże z kolekcji Universal mają 60 stopni HRC w skali Rockwella. Dzięki temu możesz korzystać ze swojego noża bez konieczności ostrzenia go nawet przez 10-12 tygodni. A potem łatwo ponownie go naostrzysz na kamieniach ceramicznych, czyli takich, które moczy się w wodzie kilka minut przed ostrzeniem.

Zwróć uwagę, z jak wielką starannością jest wykonany 21 cm nóż szefa kuchni Gyutoh. Suncraft słynie z tego, że oferuje noże z najwyższej jakości materiałów w bardzo przystępnej cenie. Założyciel firmy stworzył na początku manifest, którego wiernie trzyma się do dziś - założył, że piękne, doskonale zrobione japońskie noże mają być dostępne dla możliwie największego grona miłośników ostrego krojenia.

Obejrzyj nasz film o nożach Suncraft z linii Senzo Universal i daj się uwieść urokowi tych prawdziwych „wilków w babcinej skórze”.

Nóż kucharza Gyutoh
z kolekcji Senzo Universal
i wielka przyjemność krojenia

 • japońskie noże dla kochających formy retro
 • młotkowane, 33-warstwowe noże z Seki
 • rdzeń ze stali VG-10
 • twardość stali - 60 stopni HRC w skali Rockwella
 • niezwykle wygodny, zeuropeizowany uchwyt z drewna pakka
 • ostrość - wyśmienita

Obejrzyj film o nożach
Senzo Universal marki Suncraft,
które podobają się miłośnikom tradycji

 • Jeśli kuszą Cię japońskie stale, chcesz poznać, co znaczy prawdziwie ostre krojenie, a nie planujesz przyzwyczajać się do ekscentrycznych w formie rękojeści, kuźnia Suncraft ma coś dla Ciebie.
 • W naszym filmie obejrzysz urocze, zapadające w pamięć noże w stylu vintage - kolekcję Senzo Universal.
 • Choć te noże sprawiają wrażenie subtelnie grzecznych, mają faktycznie prawdziwie japoński temperament.

Przeznaczenie noża kucharza
marki Suncraft z kolekcji
Senzo Universal

NÓŻ DO KROJENIA
WARZYW I OWOCÓW

NÓŻ DO KROJENIA,
PORCJOWANIA MIĘSA

NÓŻ DO
PORCJOWANIA RYB

NÓŻ DO
SIEKANIA ZIÓŁ

NÓŻ DO KROJENIA
WARZYW KUCHNI
ORIENTALNEJ

Materiał

 • rdzeń - wysokowęglowa stal VG-10
 • ostrze - 32 warstwy kutej, wysokowęglowej, młotkowanej stali damasceńskiej
 • rękojeść - odporne na wilgoć, mocowane na nitach drewno pakka w zeuropeizowanej formie

Wymiary

 • długość ostrza - 21 cm

Produkty z tej samej serii

Obejrzyj wszystkie produkty z serii

Młotkowana i damasceńska stal,
czyli to, z czego słynie
japońska kuźnia z Seki

 • Marka Suncraft przykłada, w odróżnieniu od wielu innych japońskich kuźni, wielką wagę do tego, jak wygląda ich 33-warstwowy nóż. Bo, jeśli zgłębisz temat, znajdziesz mnóstwo niespecjalnie ciekawych stylistycznie noży z takiej właśnie ilości warstw japońskiej stali.
 • Efekt „wow!”, kiedy otwierasz pudełko z nożem Suncraft, jest godzien uwiecznienia. Od razu rzuca się w oczy wielka staranność wykonania, piękne młotkowanie oraz subtelny, a malowniczy i nie rozmydlony dziwer.
 • Odsłonięty rdzeń „wykończony” specyficzną falą, zwaną katana edge, jest dodatkowym smaczkiem. Te noże nie mogą się nie podobać. A przy okazji są doskonale ostre. To super pomysł na wyrafinowany prezent.

Suncraft zadbał o to,
by Twoje noże Universal
ostrzyło się łatwo i szybko

Suncraft zawsze myśli o komforcie użytkowników jego noży. Dlatego wybrał wysokowęglowe stale i rdzeń ze słynnej VG-10-tki, by było Ci doskonale szybko i łatwo naostrzyć nóż.

A jeśli stosujesz wyższe gradacje kamieni, równie prosto doprowadzisz go do perfekcyjnej wręcz ostrości, polerując na ostrzałkach o gradacji 6000, czy 8000 gritów.

Klasyczna, zeuropeizowana
rękojeść noży Universal,
by było Ci wygodniej kroić

 • Jeśli znasz świat japońskich noży, od razu rzuciło Ci się w oczy, jak bardzo specyficzne są rękojeści noży Universal marki Suncraft. Japoński producent posłuchał próśb europejskich i amerykańskich kucharzy i specjalnie dla nich stworzył lekko obłe, bardzo wygodne trzonki z drewna pakka.
 • Drewno pakka to ciekawy wynalazek. Nie istnieje w naturze, a tworzony jest z drewna klonu lub brzozy (w przypadku marki Suncraft) łączonych z żywicami. W efekcie drewno pakka jest bardzo odporne na czynniki zewnętrzne.
 • Specyficzne, bo charakterystyczne nade wszystko dla noży europejskich, są również nity mocujące trzonek japońskich noży Universal.

Specjalista radzi, jak odpowiednio
zadbać o japońskie noże
Senzo Universal marki Suncraft

OSTRZ NA KAMIENIACH
CERAMICZNYCH LUB
SYNTETYCZNYCH

KRÓJ NA DESKACH
Z DREWNA

PRZECHOWUJ NA
LISTWACH LUB PULPITACH
MAGNETYCZNYCH

NIE KRÓJ MIĘSA
Z KOŚCIĄ

NIE KRÓJ
MROŻONEK

NIE MYJ
W ZMYWARCE

 • japońskie, 33-warstwowe noże ostrz na kamieniach o gradacji 1000 i 3000 lub 1000 i 4000, a poleruj na gradacji 5000, 6000 lub 8000 gritów
 • mocno stępione ostrza noży Senzo Universal naprawiaj na kamieniach o ziarnistości 200-800 punktów
 • noże Suncraft ostrz w proporcjach 50/50
 • jeśli sobie tego życzysz, możesz stopniowo zmienić ich geometrię w proporcjach 60/40 lub 70/30 (wtedy na 6-7 ruchów z jednej strony przypadają 4-3 z drugiej)
 • krój na drewnianych deskach, np., z drewna hinoki, teaku, bambusa, dębu
 • noże przechowuj na listwach bądź pulpitach magnetycznych lub w dedykowanych im blokach szczelinowych (wtedy naucz się wsuwać i wysuwać nóż - mówimy o tym w filmie)
 • japońskimi nożami nie krój mięsa z kością i mrożonek
 • damasceńskie noże Suncraft Senzo Universal myj zawsze ręcznie, nigdy w zmywarce