Niemieckie patelnie nieprzywierające z powłoką Duraslide Granite

Producenci wysokiej klasy naczyń często eksperymentują ze znanymi już, bardzo dobrymi, opatentowanymi technologiami. Czasami łączą je, zyskując ciekawe hybrydy o zaskakujących właściwościach. Jeden z największych na świecie koncernów produkujących naczynia, Zwilling, stworzył linię nieprzywierających patelni z wyjątkowo odpornymi na ścieranie i uszkodzenia wielowarstwowymi powłokami granitowo-tytanowymi. Na takich patelniach smażysz zdrowo, bo szybko i z niewielkim dodatkiem tłuszczu. Powłoka patelni Madura Plus i Marquina Plus jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia.

Na dole strony szukaj filmów o patelniach Zwilling.

Nieco o właściwościach powłoki Duraslide Granite

Oczywistym w przypadku patelni takiej klasy, jak oferowane przez markę Zwilling jest to, że powłoka jest bezpieczna dla zdrowia. Opatentowana powłoka Duraslide Granite, wzmacniana tytanem i cząstkami mineralnymi, jest ekstremalnie odporna na ścieranie i uszkodzenia. Nakładana plazmowo, 4-warstwowa powłoka nieprzywierająca nie ma w sobie ani pochodnych teflonu, ani innych  niebezpiecznych dla zdrowia kwasów, czy związków. Posiada certyfikat PFOA-Free.

Z racji właściwości powłoki Duraslide Granite na patelniach Madura Plus i Marquina Plus możesz bez obaw smażyć w wysokich temperaturach sięgających aż 230 stopni Celsjusza.

Dodatkowo – z tych trzech typów patelni mogą korzystać również alergicy.

Unikatowo sztywny i twardy szkielet patelni

Patelnie z powłoką granitowo-tytanową, marki Zwilling, mają szkielet z bezpiecznego dla zdrowia i żywności kutego aluminium. Nie musisz się obawiać, że ten materiał ma coś wspólnego ze znanym, a starym aluminium. Światowej klasy producenci doprowadzili obróbkę kutego aluminium do perfekcji. W trakcie tworzenia unikatowo odpornych na przeróżne przeciwności losu szkieletów patelni pozbawiają aluminium jego szkodliwych właściwości.

Dlaczego w tak wielu luksusowych patelniach znajdziesz szkielet z odlewu aluminium lub kutego aluminium? Ten materiał potrafi absolutnie wyjątkowo przewodzić i dystrybuować ciepło. Patelnia nagrzeje się na małej mocy palnika w mgnieniu oka, nie zużywa wiele energii. Za to pozwoli Ci smażyć na niewielkiej ilości tłuszczu i bardzo krótko, czyli zdrowo.

Co różni 2 linie patelni Zwilling z powłoką granitowo-tytanową

Tu istnieje różnica natury li tylko estetycznej. O ile Madura Plus jest czarna, o tyle powłoka patelni Marquina Plus jest nakrapiana. Stylizowana na powłokę granitową. Nota bene - nic w tym dziwnego, bo te powstające we Włoszech patelnie korzystają z patentów marki Ballarini, firmy, która należy do grupy Zwillinga. Ballarini jest pierwszym na świecie producentem, który opracował i zastosował w swoich naczyniach nieprzywierające powłoki granitowe.

Wybieraj patelnie z głową i smaż zdrowo przez całe lata

Średnica patelni, czyli o co naprawdę chodzi?

Jak dobrać rozmiar patelni do ilości smażonych porcji?